1. 1.
  "by nature a saint and a sage, by profession a ruler and warrior..." seklinde tanımlanan bir filozof-imparator.
  3 ... dramtatatam
 2. 2.
  Roma özel hukukuna daha fazla çalışmamı sağlayan insan.
  5 ... cemmm
 3. 3.
  roma imparatorluğu' nun altın çağını yaşamasında önemli rol oynayan, ' kendime düşünceler ' adlı 12 ciltlik eseriyle stoacılar arasında önemli bir yere sahip olan roma imparatoru ve filozof.
  insancıl bir yaşam biçimi benimsese ve barışçıl olsa da, 19 yıllık hükümdarlığının 17 senesini savaşlara ayırması büyük bir ironidir.
  kadın haklarına büyük özen göstermiş bir hükümdardır.
  4 ... legend of the stranger
 4. 4.
  tam adı Marcus Aurelius Antoninus Augustus olan roma imparatorudur. beş iyi imparator'un beşincisi ve sonuncusudur. 170 ve 180 yılları arasında savaştayken kendime ait düşünceler* kitabını yazmıştır. Antoninus Pius'un halefidir.
  5 -1 ... stillborn
 5. 5.
  aşağıdaki sözün sahibi kişi.

  "düşünceleriniz ne ise hayatınız da odur. hayatınızın gidişini değiştirmek istiyorsanız, düşüncelerinizi değiştiriniz."
  5 ... st27
 6. 6.
  gladiator filminde richard harris'in canlandırdığı roma kralı.
  2 ... zebellah
 7. 7.
  burdur sagalassos'da devasa bir heykeli bulunmuş olan roma imparatoru. çok önemli turizm için. tabii kullanılırsa.

  http://news.bbc.co.uk/2/h...cience/nature/7580745.stm
  2 ... sle7in
 8. 8.
  meşhur roma imparatoru ve ünlü bir filozof.. roma imparatorluğu onun döneminde en parlak zamanlarını yaşamıştır.. karısı faustina'nın kırdığı söylenegelen cevizleri görmezden gelmiş ve ona zarar vermemiştir.. kendisi düşünce adamıdır.. felsefeye önem vermiştir ve stoacılığın önemli temsilcilerindendir.. erdeme ulaşmanın en yüce bişey oldugunu savunmuştur.. ayrıca roma hukuku onun zamanında ilerleme kaydetmiştir.. marco aurelio'nun atasıdır..*
  6 ... mianke
 9. 9.
  ''kanunlar örümcek ağına benzerler, küçük sinekler ağa takılır kalır, büyük sinekler ağı deler geçer'' sözünün sahibi olan zat. hukuk felsefesi tarihinde önemli sayılabilecek bir yere sahiptir.
  2 ... akustikmolotof
 10. 10.
  'Şunu asla aklından çıkarma, ister üç bin yıl yaşa, ister otuz bin yıl, şu anda sahip olduğundan başka bir yaşamı yitiremezsin ve mevcut yaşamın sona erdikten sonra yeni bir yaşama da sahip olamazsın.'
  2 ... hank