bugün

peyniri , yoğurdu ve çirkin şişiman kızlarıyla ünlü bir beldemizdir . ayrıca metrekareye 4 öküz düştüğü ve bunların düğün derneklere iştirak ettiği de görülmüştür .
nüfusu beşbinin altına inmeyen üstüne de çıkmayan şirin bir ilçedir. verimli topraklara ve sıcak su kaynaklarına sahiptir. na böyle bu monitör kadar hem de delikli delikli tuzlu sert sarı peynir yaparlar. *
balıkesir'in güzel ilçesi. eskiden manyas kuş cennetini getirirdi akıllara. şimdi göl kurudu, cennet unutuldu.
memurlarının bandırma veya gönen' de yaşadığı balıkesir ilçesi.
AKÇAOVA
BOĞAZPINAR
BÖLCEAĞAÇ
CUMHURiYET
ÇAKIRCA
ÇAL
ÇAMLI
ÇATALTEPE
ÇAVUŞKÖY
DARICA
DEĞiRMENBOĞAZI
DEREKÖY
DOĞANCI
DURA
ERECEK
ESKiÇATAL
EŞEN
HACIiBRAHiMPINARI
HACIOSMAN
HACIYAKUP
HAMAMLI
HAYDARKÖY
HEKiM
IŞIKLAR
iRŞADiYE
KALEBAYIRI
KALFA
KAPAKLI
KARAKABAAĞAÇ
KAYACA
KIZIK
KOCAGÖL
KOÇOĞLU
KUBAŞ
KULAKKÖY
NECiPKÖY
ÖRENKÖY
PEYNiRKUYUSU
SOĞUKSU
SÜLEYMANLI
ŞEVKETiYE
TEPECiK
YAYLAKÖY
YENiKÖY

adlı köylere sahip bir balıkesir ilçesi.
11 yıl yaşadığım ilçe. 11 yıldır nüfusu aynıdır. Hep 5500. Burada dostluk, kardeşlilk gelişmiştir * Bir Anadolu Lisesi açılmıştır. Güzel yer ya batının metropolleşmesinden uzak kalmışş bir şehirdir. Nedeni hemen yanında Bandırma ve Karacabey (şuan yaşadığım yer) olmasıdır...
kasabadan hallice balıkesir ilçesi.
balıkesirin 5000 nüfuslu bir ilçesidir. peyniri ile meşhurdur bu ilçe. * sanayileşememiş olduğundan tarım önce gelir bu ilçede.
insanlar arasında orman kanunu geçerlidir.
O. o manyaslı varmıymış burda yea bende manyaslıyım hemşerim.
Evet Yahu.. Manyas da yaşayan ulu sözlükçüler gelelim bir araya :D
Balikesirden gecerken bursa yolu uzerindeki mandiralar diyari.
--spoiler--
BALIKESiR Manyas'ta AKEPE'nin kazandığı ilan edildi...Ancak oy torbasını alıp kaçan bir kişi yakalandı...O oylar da sayıldı ve CHP kazandı..
--spoiler--

Abi ne mide bulandırıcı bir ülkeyiz.
akp'nin oyları alenen çaldığı; bu fark edilince de seçimi kaybettiği ilçe.
(bkz: manyasta yaşanan ibretlik olay)
Filmlere konu olacak seçime sahne olmuştur.
bu ilçede hiçbir şey anormal algılanmamalıdır.
seçim sonucuyla güldürendir.

kazanan mhp.
itiraz eden akp.
tekrar sayım sonucunda kazanan chp.
Guzel bir köy. Koca bir şehir sonrası cennet gibi geliyor insana.
sanayi yönünden gelişmeyen ve herkesin birbirine sadıç olduğu. iş olduğunda:

"kahveye gidip sadıç yağmur geliyor benim balyelerin tarladan kalkması lazım" denildiğinde okey batak ve pişti masaları boşaltılıp anında kahvehane boşaltılıp sadıcının işini gören. tamamıyla hayatı neşeyle yaşayan insanların olduğu topluluktur.

sanayi gelişmemiştir. Gelişmemesi de temenni olan durumdur. ziraat iyi durumdadır öyle kalması da temennidir. *

Yazarın önerisi: Gelmeyin la Manyas'a biz böyle güzeliz. *

Bu arada sözlükte Manyaslı varsa özelden ulaşsın bana. Boğazpınar olur Değirmenboğazı olur * Kubaş bayırı olur. Sözlükten gelene 2 bira ısmarlarım :D
(#43376164) mesaja istinaden bir sadıç buldu beni * 2 kontenjan daha var bekliyorum :D
Balıkesir ilçesi olmasına karşılık isminin yarattığı çağrışımdan ötürü manisa ilçesi zannedilir.