bugün

kral koptu gidiyor...

Ankara Büyükşehir Belediyesi, ayda 1 defa ücretsiz Hijyenik Ped desteği sağlanacağını duyurdu.

https://twitter.com/10onh...03FYlUfp2pyBAVUA&s=19
Yürü be helal sana.
Elin gavuru bunu cebindeki bozukluklarla alabilirken bu ülkede neden en büyük banknotu verdiğimizi sorgulamadığımız sürece böyle basit şeylere seviniriz tabi.
Demekki kadınlar alamıyor aq.

Ülkeyi ne hale getirdiler.
eskiden ped med mi vardı amk? bezle tampon yapsınlar yahu bu ne israf (!)
boş boş işlerle uğraşıyor.. sen belediye başkanısın, yardım kuruluşu veya vakıf başkanı değil...

başarılı olduğun için 30 puan fark almadın;
- rakibinin 600 daire iddiası,
- senden önce gelen (mustafa tuna'yı saymıyorum) başkanın ankara'ya artık kan kusturmaya başlamış olması,
- hükümetin bazı sosyal konulardan tamamen kopması, sorunların tahammül sınırını aşmasına karşı gösterilen tepki nedeniyle aldın..

sana ne pedden bilmem neden, ankara şehir hastanesi'ne giden bağlantı yolu, eskişehir yolu'nu sabahları felç ediyor, git onunla uğraş..
kağıt ve hijyenik ürünler (aslında anne bebek sağlığı için diye genelleme yapmalı) çok pahalı. bir çalışanın aldığı maaşa göre bu ürünlere ödediği ücretin yüzdesi dünya ortalamasının çok çok üzerinde.
Şirketin tuvaletlerinde (tabi ki kadınlar) günlük ve yoğun-gece pedleri ve ayrıca kullanılmış pedleri atmak için kutular var. özel şirketlerin bu hassasiyetine kamu sektörü kayıtsız kalamazdı.
Avrupa'da bazı ülkelerde eğlence sektöründe işletmelerin müşterilerin ücretsiz prezervatif alması için otomatlar bulundurma zorunluluğu veya idareden bir zorunluluk olmamasına rağmen bazı eğlence mekanlarında prezervatif otomatları var.
aslında bu konular bir halk sağlığı meselesi ve özellikle kağıt ürünlerine (ped, wc kağıdı, çocuk bezi, ıslak mendil vb) verilen paralar insanlarımızı zorlamakta.
bu hassasiyeti için ankara belediyesi ve sn. mansur yavaş başta olmak üzere tüm sorumluluk sahibi insanlara teşekkür edilmeli.
tabi ki bazı embesiller çıkıp "sana ne milletin vajinasından" diyebilir.
akılları zekaları köy haline getirilen şehirlerin talan yağma ile yanlış iskan politikalarıyla çözülemeyecek bir keşmekeşe dönüştüğünü anlamıyor.

istanbul örneğini ele alalım..
istanbulun trafik sel su bakını sorununu çözmek için minumum 100.000 bina yıkılmalı ve en az 10 milyon insan köylerine yollanmalı.

dünya'nın her yerinde metro-raylı taşıma şehir içinde toplu ulaşım aracı olarak projelendirildiğinde "sana ne milletin vajinasından" diyen cahilleri evinden alıp gideceği iş yeri arasına yapılır.
metro durakları ve hatları bu çalışan, kesimin ikamet ve iş bölgeleri arasında olur.
türkiye'de böyle mi?
metro hatlarına duraklarına bakın. rezidanslar, avm'ler, alışveriş merkezleri, gökdelenler, lüks konutlar, havaalanı arasında bir ulaşım sağlıyor.

istanbul'da ilk metro kazısı başladı. taksim mecidiyeköy levent güzergâhı seçildi. nerem ile güleceğime şaşırdım. aynı mantık ile devam etti. en son açılan kağıthane eminönü tramvay hattı. tam anlamıyla gereksiz israf bir proje. nereden mi biliyorum? kağıthaneden tramvaya bindim yarım saati geçen süre içinde eminönüne geldim.
çoğu alibeyköy eminönü hattını kullanan otobüs seferi kaldırılmış olduğunu öğrendim. insanlar 1 bilet yerine 2 bilet basıyor eminönüne gitmek için alibeyköy de inip tramvaya biniyor.
yolculuk zamanı kısaldı mı?
hayır!
ucuzladı mı?
hayır, çift bilet basıyor daha pahalılaştı.
eminönünde trafik rahatladı mı?
hayır!
bazı eminönü otobüslerini eminönüne sokmayarak trafiği rahatlatmak düşüncesine kapılmak için insanın kör olması lazım. eminönünde ki trafiikte ki araçlara bakın anlasınız.
uzun uzun örnek vermiyorum ama çoğu metro hattı trafikte yoğunluğa neden oluyor.
Sanane amımdan ayol.
Kadınlar için hayati öneme sahiptir. Ülkenin kötü ekonomik şartları göz önüne alındığında çok yerinde bir destektir. Ekonomiyi berbat eden talancılar utansın...
Keşke gerek kalmasa ama malesef ihtiyaç olan bir uygulamaydı,ciddi ekonomik zorluk çeken aileler var.
Bu nedenle de süper harekettir.
Ayrıca hala ped kullanımı ve bunun konuşulmasını ayıplayan mağara insanları da belki yavaş yavaş alışırlar böyle şeylere.
bunlar nasıl başlıklar yahu...
(bkz: din elden gediii ağam)
menopozoit teyzeler de alır ve satarlar bunu.
iyi düşünceli bir yaklaşım. Malum ekonomik durumlardan dolayı, gerekli olduğu halde böyle seyleri almayıp hala vajinasına bez, çaput koyan kadınlarımız var.
1 gecede çağ atladık helal olsun başkanım.
bence gayet güzel bir uygulama. 6'lı en dandik ped bile 40 lira olmuş ki düşünün bazıları cildi tahriş ediyor ya da alerji yapabiliyor,üstelik sızdırma yapıyor. Her 4 saatte bir değiştirilmesi gereken bir şey. ayda 5 gün regl olan birisi en az 10-15 tane ped kullanır ki bu da epey maliyetli ki düşünün ayın 7 günü olanlar yoğun geçirenler de var. parası olmayan,iş bulamayan insanlar varken bu gayet de düşünceli bir hareket. kısacası boş iş değil. adam zaten çalışıyor üstüne yardım da ediyor görevini gayet iyi yapıyor.
Adam yüzde 60 oyu boşuna almadı heralde. ince düşünceli olmak güzel birşey.
Var ya çok büyük bir kıyak bu...sağlık be temizlik adına...hakkaten helal olsun başkana...
Halkı ped gibi temel ihtiyaç malzemelerinden vazgeçecek ekonomik yokluğa düşüren yiyiciler, talancılar utansın.
Ped ne demek?
her sabah sakal traşı oluyoruz. Mac 3 jilet parası versinler bize de.