bugün

söğüt dalına yuva yapması bilimsel araştırmalara konu olacak hayvandır.
camız da denir.
hangi akla hizmet söğüt dalına yuva yaptığını anlayamadığım hayvan. üstüne birde yavrusunu sineğe kaptırıyor.
inek şaban'da baykal kent'in canlandırdığı karakter.
kömüş isminin de verildiği irice hayvan.
Yogurdu ve kaymagi cok lezzetliymis yiyenler oole diyo.
416 milyar değerindeki prensleri ölmüştür.

http://www.dha.com.tr/ser...a-prens-oldu_1161998.html
çok tatlı bir hayvandır.
gözlemlerime dayanarak söyliyorum. bunun sütüyle kaymağıyla beslenenlerin ciltleri çok güzerl oluyor. ayrıca ömürleri uzun ve sağlıklı oluyor.

ehlileşmiş gözükse de vahşi ve korkusuz bir tarafları vardır. mesela bunların 5-6 sını gece meraya sal. hiç korkma kurt falan bişey yapamaz. merada tehlikelere karşı gece halka şeklinde dizilip geceyi geçirirler.
ayrıca batı karadenizde dağlık tepelik ormanlarda iki tane 80 cm çaplı ağacı tek başlarına çekenleri vardır. ormanda ağaç kütüklerini taşırlar yani.
söğüt dalına yuva yapmasıyla ve yavrusunu sinek kapmasıyla bilinen canlı 4x4 lerdendir.
inekten daha iri yarı ve sütü çok yağlı olan hayvan.
Lisedeki coğrafya hocası mandaların derisinin çıplak olduğunu ve çok sayıda sivrisinek tarafından ısırıldıklarında çileden çıkabileceklerini söylemişti. *
I. Dünya Savaşı'ndan sonra bazı az gelişmiş kabul edilen ülkeleri, kendi kendilerini yönetecek bir düzeye eriştirip, bağımsızlığa kavuşturuncaya kadar Milletler Cemiyeti adına yönetmek için bazı büyük devletlere verilen yetkidir. Geleneksel
sömürgeciliği tasfiye etmeye yönelik bir proje olarak düşünülmüş, ancak uygulamada geleneksel sömürgeciliğe benzer sonuçlar doğurmuştur.
Fransızca olan manda sözcüğünün kelime anlamı "yetki, görev" demektir.
https://tr.wikipedia.org/wiki/Manda_(diplomasi)
yoğurdunu tavsiye ederim.

kendisiyle ilgili diğer olumsuz söylemlere katılmıyorum tabii.
Mandanın eti ve sütü çok lezzetlidir, nereden biliyorum, bir zamanlar bizimde mandalarımız vardı.
simsiyah, koca cüsseli, koca kıvrık boynuzlu, dilini durmadan burnuna değdirip çıkartan bir tür sığır. camız ismiyle de biliriz.
Genelde inek ile benzer olan bir hayvandir. Yogurdu her yerde bulunmaz.