bugün

yoğurtların hası. bol yağlı olan manda sütünden yapıldığı için, bir parmak kaymağı olur. yaz günlerinde bulunursa, soğutup dondurma niyetine tüketilebilir.
sert,güzel olur diye övülen yoğurt.
alınan her kaşıkta olamaz böyle şey demenize neden olan,mükemmel bir yoğurttur.
insana ben daha önce yoğurt diye ne yemişim lan hissi uyandıran harika ötesi bir şey. allah'ım yok böyle bi lezzet.

burger king, dominos vs. saçma soslar yapıcağına manda yoğurt sosu yapsın yemin ediyom yok satar.

tavsiye: en yakın yerden hasını alın ve bol bol yiyin.
inanmazsınız ama artık çoğu süt mamulcüsünde rastladığım değer.
(bkz: uludağ sözlük etkisi)
afyon manda kaymağıyla çağrışım yapmama neden olan başlık. manda dediğimiz bereketli hayvanın sütü demek ki çok bereketli. o sütten yapılan herşey bir başka oluyor.
Halk arasında adı camış yoğurdu olarak da geçen yoğurt.

Bal ile tadı güzel olur. Bal gaymak gibin.
yağlı olur biraz ama tadını veren de budur.
Gecenin şu saatlerinde canım çekti açık olduğunu bilsem arabaya atlar çerkezköy'e gider her zamanki yerden alırım 2 güveç.

Kızlar varsa evinizde yollayın gece gece uğraştırmayın beni.
ankarada manda sutu bulsam hemen yapacagim yogurttur.
bir defasında kuşbaşılı pide yemeye gittiğimiz yerde söylemiştik çömlekte. ekşilik düzeyi nasıldı hatırlamıyorum ama koyu ve yağlıdır.
saf halini bulamazsınız. bulsanız da yiyemezsiniz. inek sütüne % 5-10 oranında manda sütü karıştırılarak yapılır. camız yoğurdu olarak da isimlendirilir.
Yüksek kalitededir.
Bir at çifliğinde bir arkadaşım ikram etmişti hayatım boyunca yediğim en güzel yoğurttu diyebilirim. Kıvamı da efsane.
Normal yoğurda göre daha ak ve çatalla yenilebilecek kadar sert kıvamlı yoğurt çeşidi.

Benim en sevdiğim iki şekli var, birincisi çiçek balı, az tarçın ve dövülmüş cevizle karıştırıp yemek, ikincisi de karadut pekmezi, az karanfil ve dövülmüş fındıkla yemek!

Karadut pekmeziyle kışın tüm hastalıklara kalkan oluyor, en basitinden hiç üşümüyorsunuz.
Çok önemlidir.

Mutlaka herkes kilo kilo almalıdır.

He pardon siz ekmek alamıyordunuz di mi, pardon.
Millet açken, bunu ben yemeye utanırım amk.
rte'nin 15 milyon asgari ücretliye tavsiyesidir. her akşam yesinler.
Kafasına çay atılan vatandaşa manda yoğurdu önermek, manda yogurdundaki vitaminin alınmadığını göstermekte.
Yemeyin alışkanlık haline geliyor aq. Galiba sırf manda yoğurdu yüzünden reise oy vercem.
An itibariyle canımın çektiğidir. Ya off
Çok önemlidir.

Reis, saraya girenlere ikram ediyormuş.

Tabi girebilirseniz ;)