bugün

efsane şarkı.
Dostum sen ne guzel sarkisin oyle.

Alice in chains in en sevdigim sarkisi.
Aklıma direkt doctor who dizisini getiren başlık. Tabi blue da yazsaydı tam olurmuştu.
wahtan ziyade talk boxla çalınan şarkı. talk box pahalı amk.
alice in chains in açık ara en iyi şarkısı. nakarat kısmında motorla 300 kmh hız yapıyormuş gibi hissettiriyor insana. gerçi aic şarkılarının genelinde var bu (bkz: we die young)
onu bilmem ama şahsen kendim ben man in the boxer ımdır. slipe karşıyız.
nakaratında layne staley'in allah katına yükseldiği şarkı.
alice in chains'in sağlam parçalarından.
layne staley abi ne yapmışsın sen öyle.
reyizle birlikte "siktirlayn" çekmelere doyamadığım gaz şarkı.
alice in chains'in man in the box şarkısına yakın zamanda kedili bir parodi videosu yayınlandı.şahsen çok beğendim ve çok keyif aldım.
kitties in chains - cat in the box : https://www.youtube.com/w...LpCE&feature=youtu.be
böyle ne bileyim alayınızın amına koyum diyesim geliyo bu şarkıyı dinleyince.
"jeeeesus christ" kısmında layne staley'in vokalinden büyülenmemek elde değil.
ana riff'i çok ekzantrik ve uçuk olan alice in chains parçası. wah pedalı ile yapılabilecek en sağlam riff'lerden biri sanırım.
Layne Staley* trey parker (bkz: South Park) den bile daha iyi jesus christ diyor bu şarkıda.
süper bir soloyu barındırı bu şarkı. jerry cantrell resmen gitarı öttürür. sözleride süperdir. resmen alice in chains olum boru mu geyiklerini döndürmesine sebep olur.
dinlediğim zaman bi insan bi şarkıyı bu kadar mı güzel söyler diye düşünürüm hep. huzur içinde uyu (bkz: layne staley).
(bkz: alice in chains)
(bkz: facelift)

i'm the man in the box
buried in my shit
won't you come and save me, save me

feed my eyes, can you sew them shut?
jesus christ, deny your maker
he who tries, will be wasted
feed my eyes now you've sewn them shut

i'm the dog who gets beat
shove my nose in shit
won't you come and save me, save me

feed my eyes, can you sew them shut?
jesus christ, deny your makerhe who tries, will be wasted (2)
feed my eyes now you've sewn them shut
http://www.youtube.com/watch?v=FnzAHmCG8Hc
(bkz: alice in chains)
mükemmel bir parçadir sözler kifayetsiz kalir bu parça için. ayrica çok da özel bir solosu vardir defalarca dinlenildiğinde ayni duygulari verir. hakkaten enteresanmi$ dersiniz.ayrica gitarin daha keskin algiladiğiniz riffleri, bas gitarin hirlamasi layne staley gibi deh$ane vokalin kusarmi$casina bağirmasi, kendini vererek okumasi yüzünden konserlerde daha bi vurucu olur. bu parça grunger tadindaki adam için, kadın için, kız için, anne için baba için klasiktir
the prestige filminde gösteriyi yapan ancak sahnede izleyicileri selamlayamayıp alkısı toplayamayan sihirbaz.