bugün

25 dakikada çıktım sınavdan muhterem hocamızın 55 dakika vermesine rağmen muhtemelen 0-15 arası bir not gelecek özetle bana yazık olacak sözlük. (bkz: ibrahim kanyılmaz)
mikro ve teori ile birlikte iktisadı 'çekilir' yapan derstir.
iktisadın, bir bütün olarak ekonomiyi ve toplumsallaştırılmış ekonomik davranışı inceleyen bölümüdür.
*
bugün sınavına gireceğim ders.ders notunda aynen şöyle bir şey geçmektedir : işsizliğin etkileri ; işsizlik insanların üzülmesine neden olur.
pazartesi bütünlemesine gireceğim ders. arkadaş hangi üniversitede ve hangi hoca dersi sadece 4-5 parça fotokopiden ibaret olarak görür? o ne biçim iş öyle. koca makro dersini 50 sayfalık fotokopiye sığdır sen, derste hiç birşey anlatma. oh ne ala aq. * *
temmuzun 15 inde sınavına gireceğim ders. sınav kağıdına şu tarihi atarken gözlerim doluyor valla. temmuzu yarılamışız, hala okula gidiyoruz. önümde 400 küsür sayfa ve bir gün var. ders 5 kredi amaan salla desem ders kalırsa ortalamamın içine edilir.. allahım yardım et.
tam anlamıyla "allahın belası" bir derstir.
zamanında ff beklerken, bb ile geçmiştim bu dersten. mikro iktisat'la karşılaştırıldığında zordur evet ama yapılmayacak, geçilmeyecek ders yok gençler. her gün düzenli tekrar falan filan, biliyorsunuz prosedürü.

mikro da bb idi. -troll face was here-

edit: eskileyen gençler, gelin size makro dersi vereyim. -troll face was here-
uzun iktisat.
ders olarak mikro iktisattan daha sevimlidir.
bugün sınavına gireceğim ders. programda iktisada giriş sınavından hemen sonra giricek olmam sebebiyle ben sınavlara gireyim programı hazırlayanlarada sol kolum girsin demek istiyorum. 4 yada 5 sene artık ne zaman geçersem o zaman editlerim şöyle olursa böyle olur ve geçilir bu dersten tarzıyla.
sözlük yazarlarının yorumlarını gördükçe gülmekten kırıldıgım ders.
iktisadi idari bilimler fakültesinin en kolay derslerinden biridir.
geçildiği takdirde baya baya sevinilesi ders.
levent erdogan'dan asla alınmaması gereken lanet ders.
Mikro iktisat'a oranla daha kolay olan bir ders olup mikro iktisatda aile bütçesi fabrikalar vs üzerine hesaplamalar yaparken makroda daha geniş bir yelpazeyle bakılır olaya ülke ekonomisidir konu.
Not:Türkiye Ekonomisini Makro Kriterlere göre açılayabilcek bir babayiğit var mıdır bu sözlükte bilinmez.
ersan bocutoğlu'ndan dinlenmesi gereken derstir.
mikro, makro ekonomi ve muhasebe tipi dersler, hocaya bağlı derslerdir. iyi anlatan, anlayışlı biri gelirse
çok zor sınav yapsa da kapılır olay, diğer türlü kolay da sorsa göte gelirsiniz.
babası john maynard keynestir.
bazen enflasyonun kapıda olduğu bir ülkede, milli geliri artırmak için uyguladığımız politikaların 3 sayfa sürdüğü vizelere sahip olan; zevkli ama ''bi bit artık'' denilesi derstir efendim. **
iktisadın yüzde 90 nıymış. peh. mikro kadar zevkli değildir. mikro olmadan makro olmaz amına koyim.
iktisadi hayatımızın olmazsa olmazlarındandır. Ülkelerin ekonomik tablosunu çıkarmak ve bunları anlamak istiyorsanız, makro iktisadı iyi öğrenmeniz gerekmektedir. Makro iktisadı bilen bir insan her türlü iktisadi hareketi anlayabilecek konuma gelir. Aslında her vatandaşın biraz da olsa bilmesi gerekmektedir ki bir çok iktisadi oyunların farkına varabilsin ve ona göre hareket edebilsin.
Mikro kız kulesiyse makro istanbul'dur. Mikro can'sa makro canan'dir. Mikro bir uc markasıysa makro kalemdir.

Yani makro iktisat, işte öyle bir şey.
iktisadın, bir bütün olarak ekonomiyi ve toplulaştırılmış ekonomik davranışı inceleyen bölümüdür.
mikro iktisat bittiğinde başlanılmaması gereken ders.
aklıma prof. dr. yalçın acar'ı getiren ders.