1. 1.
  Hollanda'da kent.

  (bkz: Maastricht anlaşması)
  1 ... vernon sullivan
 2. 2.
  (bkz: maastricht kriterleri)
  ... city walk
 3. 3.
  amsterdamdansa brüksele daha yakın olan hollandanın çok nezih ve tarihi bir kentidir.
  ... gasil
 4. 4.
  erasmus programı sayesinde gidip altı ay kaldığım klasik bir avrupa şehri. nüfusunun azımsanmayacak bir kısmını azınlıkların oluşturduğu hollanda'da en az azınlığın yaşadığı şehirlerden biri olarak gösterilir lakin yine 4-5 tane türk restoranı bulmak mümkündür. şehir gerçekten küçük, pek bir sosyal çekicileğe de sahip değil. gençliğin tek adam akıllı eğlencesi şehirde bulunan ondan fazla coffee shop ve üç yüzden fazla puba takılıp buralarda vakit öldürmektir.
  1 ... canna nanna
 5. 5.
  yaşanacak şehir dedikleri türden,
  almanyaya belediye otobüsüyle bir saatte (aachen), belçikaya trenle 25 dakikada (liege) ulasmak mümkün.
  1 ... ne diyosun anlamadım
 6. 6.
  (bkz: msv maastricht)
  ... legend of the stranger
 7. 7.
  daracık sokakları, şirin kafeleri, yardımsever insanlarıyla ilk görüldüğünde hoşa giden, daha sonra universitesinde Problem based learning sistemiyle erasmus öğrencilerinin hayatını kabusa çeviren, international officeinde bir cadının oturduğu, en fazla zamanı kütüphanesinde sunum hazırlayarak geçirmek zorunda kaldığım sınır şehri.
  2 ... plug in baby
 8. 8.
  krakerleri ile ünlü şehir. *
  1 ... pilotmont
 9. 9.
  erasmus öğrencisi için en ideal kentlerden birisi. kütüphaneside çok şirindir. esn ( erasmus student network) grubu çeşitli organizasyonlar düzenleyerek öğrencilerin kaynaşmasını eğlenmesini sağlar. her salı De twee heren adlı bar pub club karışımı yerde parti düzenler. küçük gibi görünen ama her yer birbirne benzediği için sık sık kaybolma olasılığı olan şirin hollandanın limburg eyaletine bağlı şehir. an itibariyle de balkonumdan liege manzarası eşliğinde keyfini çıkardığım yer...
  1 ... mamma mia
 10. 10.
  avrupa birliğinin kurulduğu antlaşmanın adı.
  ... gelincik