bugün

kimya sorulari nasildi?
biri aciklasin.
su aq fiziginden adam gibi soru sorun be.
acaba cevap anahtarı ne zaman gelir, dediğimiz sınavdır.
cumhuriyet edebiyatından nfk ve nazım hikmet ile ilgili sorular bekliyorum.bakalım ne olacak.
hüsnü dağlarca ve orhan kemalden de bekliyorum.
Biz okudukta noldu. Şimdi iş yok olursa da asgari ücret 10 a kadar akşam. Okumakla kariyer yapılmaz. Ya pederinin mali mülkü olacak ya da piyangodan bilet vuracak. Turkiyede böyle azizim...
Soru kitapçıklari yayinlanmistir.

http://www.osym.gov.tr/TR...ve-cevap-anahtarlari.html

Geçmiş olsun arkadaslar.
Allah belanı versin ösym.
halihazırda üniversiteli olan beni hukuk, psikoloji, tıp gibi üst düzey bölümleri tutturma konusunda yüreklendirmiş sınav. bugün 1 aylık çalışmamla girip edebiyattan 50 net yaptım. seneye kadar da matematik çalışıp girsem hukuku neden kazanamayım? ben başladım bile.
baktım özel sektörde bir sikim yok yaş olmuş 23,bende lys ye gireyim dedim.1 aydır 300 e yakın yazarın eser-kahraman ezberini yaptım.içlerinden sadece 5 tane çıktı.bu nasıl sınav amk.keşke çalışmasaydım sikeyim.
bu başlığı açan yaşıyor mu sorunsalı.
sınav geçen seneye göre kesinlikle zordu. kolay diyen arkadaşların bence bir kez daha düşünmesi gerekiyor. lys1(mat) bölümünde özellikle geometride zor sorular vardı. lys2(fen) bölümünde en kolay kısım kimyaydı, organik kimyanın bile giriş kısmını ve temellerini bilmeniz yeterliydi. fizik kısmı benim kendime en çok güvendiğim kısımdı, sene içinde denemelerde 26-29 civarı gezdim. ama sınavda ciddi anlamda fizik kafası isteyen hatta sallamanız gereken 3 soru vardı, diğer sorular yine temel bilgiydi. kendi adıma en çok korktuğum kısım biyoloji. sistemlere geçen senenin aksine ağırlık verilmiş. yaptım soruları ama hiç bir şey söyleyemiyorum şu an, ya iyi gelecek ya da çok kötü. sorulara bakmadım, bakmayı da düşünmüyorum. umarım o an doğru düşünebilmişimdir.

ygs 2017 ile ilgili yazdıklarım: http://www.uludagsozluk.com/e/35864574/

bu sene mezun senemdi. bu sene ygs geçen seneye göre daha zordu ve bu benim işime yaradı. 6-7k hedefim vardı, ygs açıklandıktan sonra hedefime ulaştığımı görünce daha da motive oldum. elimden geldiği kadar çok çalıştım lys'ye. midem bulanacak kadar çok çalıştım. odama bile girmek istemiyorum artık. mümkün olduğunca uzun bir süre ders kitabı görmek istemiyorum. gelecek sene sınava girecek arkadaşların gözü korkmasın ama. elinizden geleni yaptığınızı bilmek, 'keşke biraz daha çalışsaydım' dememek gerçekten güzel. ailenizin sizden bir beklentisi var ve bu beklentiyi karşılamak için elinizden geleni yapın. her şeyinizi alttan alan, düştüğünüzde yanınızda olan insanları, ailenizi mutlu edin. onlar sizin mutluluğunuzu görünce bile mutlu oluyorlar emin olun.

not: sınav hakkında konuşmak isteyen, fikir almak-vermek isteyen yazarlar mesaj atabilirler elimden geldiğince yardımcı olurum.

edit: imla
Tam bir gençlik kıyımı. Bizi de kıydılar bu şekilde daha yeni toparlıyoruz kendimizi. Ama artık çok geç.
Sınava girenler için önemli duyuru.

Sınav puanlarınızın hesaplanması hususunda alan ve okul puan bilgilerinizle ilgili onaylamanız gereken bir takım işlemlere ait duyurudur. Aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

http://www.osym.gov.tr/TR...ecme-islemi-21062017.html
liselilere yerleştirme sınavıdır.
umutsuz arkadaşlar yazsın, bakarız.
ösym sitesinden ortaöğretim bilgilerinizi doğrulamayı unutmayın. son gün 3 temmuz.

http://www.osym.gov.tr/TR...ecme-islemi-21062017.html
Yarın açıklanacak olan sınavdır. Üzücü bi durum.
23.59 gün içerisinde açıklanacak demek.
gün içerisinde sonuçları açıklanacak sınav. allah girenlerin yardımcısı olsun. herkes hak ettiği sıralamayı alır inşallah. sonuçların açıklanmasını sözlükten takip etmeyin. gün içerisinde onlarca fake açıklanma olayı olacaktır. allah emeklerinizi zayi etmesin inşallah arkadaşlar.
an itibariyle açıklanmamıştır.
Gençlerin merakla sonucunu beklediği sınav. Hakkınızda hayırlısı olsun gençler.
Açıklanacaktır.
Hala açıklanmamış olan sınavdır. Bir günde tüm türkiye'nin oylarını sayarken bir ayda bir sınavı yayımlayamıyorlar.
her sene sözlükte açıklanmadığı halde açıklanmıştır geyiği döner.
Sonuçları mezaramı götürüceksiniz ulan açıklayın işte.