bugün

amerikan futbol liginde diğer bir deyişle major league soccer liginde bulunan bir takım.
david beckham'ın yeni takımıdır. transferden en karlı çıkan beckham olacaktır. amcam, 250 milyon $'ı bir yandan çatır çatır yiyecek, diğer yandan da hollywood'a adım atmış olmanın heyacanını tadacak.
David Backhama haftada 1 milyon dolar ödeyebilecek kadar salak yöneticilere sahip takım.
izlediğim tüm maç özetlerinde hep yenilen takım. ilk başlarda ulan bu nasıl takım deyip şaşırıyordum. savunmada da abel xavierin olduğunu öğrenince tüm şaşkınlığım geçti. acıların takımı olmaya mahkumlar. beckham ı sorarsanız o her maç sonunda 3 de yeseler 5 de yeseler tribünlerle karşılıklı alkış münasebetinde bulunmaya deyam ediyor.
adını hollywood yıldızlarından esinlenerek "galaxy" olarak şaapmıştır. maçlarını carson'da bulunan, 27000 kişilik the home depot center'da oynar.
"la" şeklinde kısaltılan futbol takımı.
alexi lalas'in dedigine gore david beckham'a oyle medyada yazdigi kadar cok para vermemis kuluptur. ayrica futbol takiminda galatasaray'in eski oyuncusu abel xavier ile unlu amerikali oyuncu london donovan'i da bulundurur.
1995 te kurulmuştur.
forma sponsoru herbalife olan club.
mls'in açık ara en iyi kulübüdür. batı konferansında 8 maçta topladıkları 22 puanla en yakın rakipleri houston dynamo'ya 9 puan fark attılar. maç eksiği olan san jose'nin de 12 puanı var, hadi kazandılar diyelim, yine 7 puanlık bir fark yaptılar ilk 8 hafta. landon donovan ve abel xavier ile buralara gelinmez diyorum ama sonra "ulan başka topçu mu var sanki mls'de, niye gelinmesin?" diyorum. birisi durdursun olm bunları yea, her yerde los angeles, olmaz öyle.

o değil de içimde uktedir lan. amerika'da futbolcu olup "arkadaşlar bu kadar zengin ülkesiniz niye statları doldurmuyosunuz, niye futbolu sevmiyosunuz, ulan yüz milyon adamsınız hiçbiriniz mi fanatik olamıyo, gelin ulan! bakın bu takım adlarımızdaki fantezileri de kaldıralım biz, avrupa usülü 1860 los angeles, san jose city, colorado united falan olalım, basketbol mu oynuyoruz lan!" diyesim var.
1'e 12'lik kuponumun son maçının kazananı. bugün ne ballıydım la 3 kuponumda ikisi tuttu.
avrupa'da antropoza giren ünlü futbolcuları toplayama çalışan amerika ligi futbol takımı.
eski yıldızları toplayan, bir nevi katar ligi takımları gibi futbolcu alan amerikan futbol takımı.
zamanında beckham'ın oynadığı takım. beckham dışında da pahalı oyuncuları vardı. hatta real madrid'den sonraki en pahalı takımdı yanlış hatırlamıyorsam.
an itibariyle mls'de şampiyonluğunu ilan etmiştir.
ibrahimovic gitmese adını duymayacağımız takım.
2023 sezonu itibariyle Major League Soccerda mücadele eden takım.