Telefonlara durmadan mesaj atan şirket. Ulan bir piza yedik pişman olduk amq. Hergün hergün. Son zamanlarda ümidi kestiler herhalde pek mesaj atmıyorlar. Yaşasın pide.
pizzaları zeytine bulayan acayip şubeleri dışında bugüne kadar yediğim yiyeceğim en iyi pizzadır. sarımsaklı ekmeği mükemmeldir.
birkaç gün önce asker arkadaşım sayesinde tanıştığım pizza zinciri. adam "istanbul'un bir tek little caesars'ını özlüyorum" diyordu. geldi, yedik. nitekim haklıymış. ekstra karışık pizzası domino's ve pizza hut'ın muadil pizzalarından çok daha iyi.
dominos' tan bile kötü pizzaları olan, dünyanın en amatör şube ve müşteri hizmetlerine sahip pizzacı zinciri..

bunlarla uğraşacağınıza bayat ekmeklere salça sürüp üzerine peynir falan koyun.. atın mikrodalgaya.. en azından 1 saat sipariş beklemez ve ne yediğinizi bilirsiniz amk...
bir zamanlar* pizzasının yanında hediye ruffles veriyordu. sırf bu yüzden sipariş vermişliğim vardı. şimdi canım acayip cips çekmişken bakıyorum, yok. niye her zaman satmıyorsunuz ki cips ya. üzülüyorum bak.
bugün aramızda şöyle bir diyalog geçti:

- little caesars pizza ben....
+ pizza istiyorum ben
- siparişinizi alayım
+ neler var
- .... var şu kadar .... var şu kadar bıdı bıdı
+ o en pahalı olandan 5 tane
- adresinizi alabilir miyim
+ .... mahallesi ... caddesi
- pardon şişli'ye mi bağlı?
+ hayır, şişli izmir de mi?
- ... burası istanbul, ben izmir bölgemize ileteceğim siparişinizi, hangisi daha yakın size? bornova balçova alsancak?
+ bornova, 100 kilometre falan, otogardan saat başı otobüs kalkıyor, günde üç sefer de tren var
- beyefendi biz o bölgeye gönderim yapamıyoruz
+ e peki ne yarrağıma günde üç sefer indirim var şu bu diye mesaj yolluyorsunuz?
- bir hata olmuştur, hemen silelim numaranızı listeden
+ altuğ sen misin lan
- hayır beyfendi, noldu ki
+ o altuğ pezevengiyle de üç gün önce aynı konuda anlaştık, günde bir gelen mesaj 3 e çıktı da, bi sıçıp sıvayacaktım, getirtmeyin lan beni istanbul'a.

işbu entry yazılırken bi mesaj daha geldi, büyük boy pizza alana 2. si 3 tl farklaymış.

yani diyorsun ki altuğ cuğum, gel benim ağzımı yüzümü iyice bi sik diyosun. öyle mi? peki.
nefis kenarları gerçekten nefis olan pizza markası.
dominosa pizzada 5 basan fakat suflede 5 yiyen fastfood şirketi.
Ulus şubesi mükemmel bir jest yapan pizza firması. Zaten ailecek favori pizzacımızdı şimdi artık başka bir yerden almak, nankörlük olur.

Pizzaları da gayet lezzetlidir bu arada.
sözlüğe bakalıp aaa küçük sezar ismi ne hoş oldu, hem büyük iskendere rakip olsun diyerek markaya fikir babalığı yapan şahsı alkışlıyorum.
siparişimi getirmek için son 27 dakikası kalan pizzacı.
düzeltme:hiç sevmedim dominosla aynı kafadan en azından benim damak tadıma hiç hitap etmiyor.
büyük diye orta orta diye küçük pizza satan pizzacı. ulan hadi küçük yapıyorsunuz bari lezzetli olsun o da yok.
zayıflamak isteyenlere tavsiye edebileceğim pizzacı.

siparişlerin üzerinden bir saat kırk dakika geçtikten sonra getirebiliyorlar. güzel tarafı da bunu söylemenize gerek olmaması. kendiliğinden geç getiriyorlar, karşınızda buzlaşmış bir pizza görünce yiyemiyor ve böylece kilo almamış oluyorsunuz. beklerken tavana yükselen sinir katsayınız da kilo vermeye yardımcı oluyormuş. ne güzel lan...

not: dakikası dolmadan iş bu entariyi kötüleyen buralardaysa önce şurayı okusun:
https://eksisozluk.com/entry/71128870
Halen Türkiye pazarında olmaları ilgincime giden pizza zinciri. En güzel şeyi, sezar adı.
Şubeden şubeye fark eder tabi ki ama ben burada yediğim kadar hamur pizza yemedim.
hakkında ilginç bir haber okudum. linki de bu:

https://www.sondakika.com...ru-gel-al-servi-16301215/

gel al serviste indirim yeni bir şey değil ki. dominos'tan tut diğerlerine kadar yıllardır pek çok firma bunu yapıyor zaten. bunu bir yenilik gibi sunmaları tuhafıma gitti doğrusu.
türkiye'nin en büyük üçüncü şehri izmir'e yıllardır şube açmayan, istanbul'da ise pizza siparişlerimde tercih ettiğim pizzacı.