bugün

ciddi ciddi adı geçen bir uygulama. doğru mu bilmiyorum. umarım değildir daha fazla horoz görmek istemiyorum yollarda.
mezun olmuşlara yapılacak haksızlıktır.
her liseli çeksin bunu* *
gereksizdir.
uzun saça gelinceye kadar 700.000 kişinin barajı geçememesi olayı var.
bunlar kılla tüyle uğraşıyorlar.
apaçi saçlı formalı tiplere sıklıkla rastlayacağız. alttan uzun fırça gibi saçlarla yönünü şaşırmış acayip bir yaratık okula giriyor tövbe...
her erkeğin içinde kalmış olan kah baba korkusu kah çevre baskısı hiç olmadı okul yönetimi yüzünden kısa kestirildiği için içte oluşan uktenin yeni nesile uygulanmamasıdır.
olması çok çok zor uygulamadır. daha pek çok lisede kundura ayakkabı zorunlu, neredeyse çoraba karışacaklar.
halbuki bakımlı olduktan sonra lise öğrencilerine insan gibi davranılsa ne güzel olacak.

--spoiler--
biz yandık siz yanmayın allah aşkına.
--spoiler--
ülkedeki eğitim sistemini düzeltmek yerine öğrencinin saçıyla tokasıyla uğraşan eğitimci olarak adlandırılan kişilerin uğraştığı düzenlemedir.
kızlar saçını bağlamak zorunda erkeklerde bağlar artık . bir de örerse tam olur .
Saca sakala, kılığa karışan sistem, militarist bir ideolojinin ürünüdür. Liseler ne asker yetiştirmeli, ne de hacı hoca, hepsinin yeri, okulu var. Düz lisede isteyen istediği kıyafeti giyinmeli, istediği gibi kendini saçıyla sakaliyla ifade edebilmeli...
universiteye girmek isteme hevesinin azalmasina neden olabilir.
duyulmasıyla birlikte, helal olsun, dedirten uygulama. hele de lise yıllarında müdür makası yemişsen, iki kere helal olsun dedirtiyor.
emolara ve apaçilere hayat artık daha anlamlı gelecektir muhtemelen.
sagopa sakalı ve badem bıyık bırakmanın önünü açar.
izin çıkarsa erkek öğrencilerin büyük bir bölümü ibibik gibi apaçi tarzı saçlarla okula gider artık büyük bir bölüm diyorum çünkü gençlik döneminde ortama getirilen her bireysel atraksiyon domino etkisi yaratmaktadır.

not: bu arada orta okulda saçım uzun diye traş makinesi ile kafamda tren yolu açan faşist müdür muavinin anasını, lisede sakalım uzun diye beni okula almayan büdük müdür muavininin de avradını sileyim.
Öğrencinin verilen olaylara Halil Sezai gibi bakmasını sağlayan karar. Düşünsenize upuzun saçlar o gün müzik dersi vardır. Öğretmenler çok ders vermiştir. Halilus'umuz ise isyan şarkılarına gitarıyla başlamıştır.
olmayacak izindir. müdürler, yardımcıları geçirmezler bunu hayata. her ne kadar açıklama olsa da geç-mez. bir ara da serbest kıyafet olayı vardı peki noldu? olmadı tabiki.
doğruysa, uygulanırsa çoğu sözlük yazarını sevindirecek olay. hatta çığlıklar falan. ama öyle bir şey yoksa eğer... :(

edit: "bişe" diye bir şey yok tabi. kötü örnek olmayalım..
olması gerekendir ve eksiktir. kılık kıyafet, saç baş ve daha nicesi devletin kontrolünde olmamalıdır.
olması gerekendir. 4 yıllık saç özlemini üniversite yıllarında geçirenler bulunmaktadır.
verilmesi gerekendir.

yüzü kapatmayacak şekilde her öğrenci saçlarını uzatabimelidir.

yüzü kapatmamaya gelince öğrenciler öğretmenler tarafından seçilebilecek şekilde olmalıdır.
emo saç tipinin önünün açılması demektir.
Head and Shooder( bilmiyom amına koyim nasıl yazıldını) satışlarının patlamasına sebep olur.

-Turguuut saçların çok uzun ve ipeksi
+Biliyorum bebeğim, head and shudur(bilmiyom dedim amk!)

-Osmaaan saçların çok uzun ve yağlıııı
+Biliyorum bebitom, yıkamıyorum çünkü
allahım bu zulmü yaşatma bizlere demek istediğim durumdur.
gereksiz ebik kabık bir konudur. hiçbir şey kalmadı mı yani yapılacak? üniversite denen bir yer var, insanların her türlü giyim ve tarz modelini üstlerinde deneyebilmeleri için.
saç uzatma = gay olmak, ateist olmak.

kafaya gel.
verilmesin böyle bir izin. başlarım haa biz uzatamadık, yıllarca fırça yedik sabah kapıda bekleyen müdür yardımcısından. bunların bizden farkı ne? uzatmayın lan! *
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar