bugün

eskiden olsa (bkz: lise 3)
ama artık paşa paşa (bkz: lise 4)
umutların tükendiği yer.*
lise tarihinin en bomba dönemidir. dersler yarı boş olur, hocalar nasılsa "siktirip gidecekler" diye fazla sıkmazlar... Eğer ilk sene kazanma gibi bir emeliniz yoksa koy götüne rahvan gitsin.
libidonun maksimum olduğu eğitim sisteminin herhangi bir sınıfı.
lisenin lise olduğu dönemdir okulun %90 lık kısmı seni tanır ve ya bölümünün,öğretmenlerle zaten olay bitmiştir,arkadaşlar desen gene aynı şekilde lise son olmak güzeldir ...
(bkz: depression)
derslerin boş geçtiği, alt sınıfların size saygı duyduğu, saygı duymayan birkaç sivrininde yola getirildiği, tüm okulla ve personelle kanka olunduğundan ötürü her türlü rahat yaşanan, her isteğin temin edildiği, hocaların 'amaaan zaten gidiolar' die sıkıp bunaltmadığı tek sorunun öss olduğu sene.
Hayata parmak ucuyla başlamaktır.
sene basında nice umutlarla baslanılan ancak %70 sonu hüsranla biten essiz kurgusuyla seyirciyi alıp götüren bir david fincher filmi(yönetmeni salladım bir yerlerden aklımda kalmıs).
sanılanın aksine libidonun azaldığı yerdir. lise bir - iki döneminde artış gösterip üçün başında tavan yapan, akabinde durulan libidonun; "artık adam olduk len, eli zkinde gezmek yakışmıyor. efendi gibi duralım" tepkisi verdiği dönemdir. atlatılması zordur. kişi bir süreliğine kendini iktidarsız zannedebilir.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.