bugün

ing. deli gibi.
http://www.imdb.de/title/tt1758692/

basrolundeki hatuna asik oldugum long distance rileysinsip filmi..

diger filmlerden farki bana cok gercekci olmasi geldi.. yani kullanilan mekan kiyafetler oyuncularin yasi vs. hepsi gercek.. konusu uni.den sonra ayrilan bi ciftin hikayesi..

--spoiler--
ilk opusmeden onceki cam kapi arkadasinda el ele tutasma seromonisi direkt incir receli denen sikindirik filmi getirdi aklima.. ama allahtan sonra o urperti gecti..

her uzak iliski magdurunun ya da basindan bu tarz iliskiler gecmis adami etkilicek orta karar bi film.. buyuk ihtimalle uzakta olan manitaya "aman la sonumuz olmasin boyle bizim de" diyerekten daha bi sariltacaktir..

--spoiler--

vs vs vs
izlenilmeye değecek bir film. izlensin. izle. evet.
olaylara gerçekçi bakan bir uzak mesafe aşk öyküsü. sevgiliyle, özellikle de ilişkiniz sırasında uzağa gitmeniz gerekirken izlerseniz bu filmi ağlayabilir ve ağlatabilirsiniz.
bombos bi film. Vakit kaybı.
vize engeline takılan tutkulu bir aşkı anlatan izlenesi bir film. özellikle tutkulu aşık kız rolünde felicity jones döktürüyor. esas oğlan da fena sayılmaz. kızın anne ve babası da filmde az görünmelerine rağmen göründükleri sahnelerde oyunculuklarını konuşturmuş.
ing. çılgınlar gibi.
halbuki ne demişler "çıkma incir ağacına yeme hamını mamını, öyle herşeyi takip edersen sonra görürsün ananın amını"
uzak mesafe ilişkinin zorluklarını anlatan. baya dozunda anlatan bir film. yer yer içten bir gülümsemede karşılaşıyorsunuz kendinizle sırf bunun için dahi izlenmelidir.

ayrıca başrol oyuncularının da iyi performansıyla vede planlarıyla daha bir izlenebilir olmuş.
uzak mesafe ilişkisini anlatan sıradan ve saçma bir film. farklı ülkelerdeyken başkalarıyla her şeyi yaptılar, sadakatsizliğin dibine vurdular sonra yine bir araya geldiler. sonunda tam olarak ne olduğu da anlaşılmıyor zaten, insana muallakta bırakıyor.
-filmdeki bütün telefon ve bilgisayarların apple olması da ayrı bir dikkat çekiyor.
Bi arkadaşın entrysinde görüp merak ettim izledim. Güzel bir film. Ama son sahneler ve burukluk çok etkiledi beni. Yaşanan anlar tekrar gelmeyecek evet. Ayrıca keşke filmdeki gibi olsa gerçekten bıraktığın yerden başlayabilmek kolay olsa. Öyle işte film güzel.
öncelikle (bkz: felicity jones)
bu kızın film boyunca sürdürdüğü saf ve tatlı tavırları gerçek gibi, oyunculuğu çok iyi ya da tipi öyle, bilemedim. film genel olarak uzak mesafe ilişkisini ve yaşanılan yabancılık duygusu çok iyi anlatmış, bu konuda tecrübem olmamasına rağmen izlerken kendimi karakterlerin yerine koyup kendimi bunalttım.

--spoiler--
filmin sonunda da güzel bir yere bağlayalım ya da çifti ayıralım gibisinden izleyicileri şaşırtmak için birşeyler yapılmamış. bu yüzden film bitmemiş gibi geliyor, ardarda yaşanan olayları izlememiş de bir ilişkiye tanık olmuş, ilişki analizini izlemiş gibi oluyorsunuz. birbirlerine sarıldıklarında ilişkinin ilk kısımlarından flashbackler gelmesi, kendilerine kimi sevdiklerini hatırlatmaları çok hoştu.
--spoiler--
2011 yapımı 86 dakikalık dram/romantik kategorili drake doremus filmi. 9 ödül sahibidir, imdb notu 6.7 görsel

Drake doremus'un breathe in ve equals isimli filmleri gibi basit ve sıkıcıdır.
güncel Önemli Başlıklar