bugün

ing. ışık,hafif ve yakmak manalarına gelir.
kişi içinde kullanılabilen bir kelimedir.erkekle birlikte kullanıldığında erkeğe yumuşak bir mana yüklemektedir.
bülent ortaçgil'in ada müzik'ten çıkmış, basta gürol ağırbaş, davulda cem aksel, vurmalı çalıgılarda hakan beşer, voklade birsen tezer, klavyede ozan doğulu ve akustik,klasik,elektrik gitarda, kopuzda, perdesiz yaylı tamburda erkan oğur'un takım yardımlarıyla ortaya çıkarttığı albüm.

1. bir başka
2. normal
3. mavi kuş
4. eylül akşamı
5. kimseye anlatmadım
6. bi'şeycik olmaz
7. şarkılarım senindir
8. aşk var
9. olmaz
10. biraz umut
death note serisinde ölüm defterinin sahiplerinden biri.serinin baş kahramanıdır. kira davasıyla aranan seri katildir. çarpık bir adalet anlayışı vardır.bu bakımdan sefillerin javert'ine benzer.bazen bu tipe gıcık olursunuz (özellikle herkesi kullanırken) bazen ister istemez onaylarsınız.

--spoiler--
serinin sonunda öleceği zaten belliydi ama kendi adını ölüm defterine kendisi yazarak ölseydi bence çok daha çarpıcı bir final haline dönüşürdü.böylece çarpık adalet anlayışına sadık kalarak, en sonunda kendisini cezalandırarak ölmüş olurdu.böylece javert'e benzediği yönündeki söylemim daha da güçlenmiş olurdu.
--spoiler--
en değerli ortaçgil albümlerindendir.

(bkz: şarkılarım senindir)
(bkz: kimseye anlatmadım)
albümdeki mavi kuş parçasını bülent ortaçgil'in fikret kızılok için yazdığı söylenir.eylül akşamı'ysa anlatılmaz,dinlenir.
(bkz: light side)
(bkz: lightsaber)
eskimeyen, arka arkaya dinlenen müthiş bir depeche mode şarkısıdır. beni bağımlı yaptı gerçekten. arka arkaya bağırarak eşlik edilir bu şarkıya.
bülent ortaçgil'in 1998 tarihli enfes albümüdür.
deaht note'daki yakışıklı, esrarengiz ve bir o kadarda manyak olan karakterdir birde bencil olmasaydı.