bugün

hop! 89. bölüm tanıtımı:

http://www.facebook.com/p...34&type=2&theater
bu sezon 1. sezonunu aratmayan dizidir heleki bazı bölümler 1. sezondaki çoğu bölümden iyidir.
birde eski leyla, arda geri dönsün diyoruz keşke gitmeselerdi diyoruz da 3 sezon bağam aldı bağam muhabbetini mi çekecektik. dizi sürekli tekrar ettiğinden dolayı düşecekti fakat şimdi her sezon ayrı leyla ile hikaye tıkanmadan ilerliyor ve biz sıkılmadan izliyoruz eğer mesele leyla ile mecnunun kavuşamamasıysa hikaye doğru ilerliyor.
ilk bölümlerinde bu leyla ile olmuyor çok donuk rol yapıyor diyenler şimdi neden gelsin diyor? (bkz: kör ölür badem gözlü olur)
bu dizi başladığından beri erdal bakkaldaki o tavuk dönerin çekimden sonra ne yapıldığını merak ediyordum. bu gün kireçburnuna gittim. tesadüf çekimler vardı erdal bakkalda. çekime ara verildiğinde cengiz bozgurt yani erdal bakkal döneri kendi elleri ile kesip mahallenin kedilerine veriyor. biz ordayken 3 defa ara oldu adam 3 aradada kedileri besledi. hemide tavuk dönerle. bide fotoğraf çektim erdal bakkalla çok mutlu oldum eve dönerken.
ne olursa olsun serkan keskin*in duygusal sahnelerde oynatılmaması gereken dizidir.
(bkz: ağzıma sıçtın be abi)
türkiyenin gelmiş geçmiş en başarılı komedi dizisidir. özellikle serkan altuniğne, yiğit özgür gibi absürt komediyi esas almış karikatüristleri takip ediyorsanız şiddetle tavsiye edilir. ismail abi ve erdal bakkal tiplemeleriyle adamı yaran dizi o kadar komiklik içinde olmadık bi anda hayata dair ders veren sözler sokabilir. yada ismail abiye duygusal bi sahne oynatarak sizi mahvedebilir. üstüne bir de dizinin müzikleri de güzeldir. özellikle ali atayın sesinden dinlediğimiz ; yalan , eksik birşey mi var , istersen şarkıları oldukça başarılıdır.
türk televizyonlarında bir milat olan dizidir. gerçekten tiplemeleri çok eğlencelidir leyla ile mecnun kafası denen şeyi yaratmıştır. dizinin müzikleride ayrı güzeldir.
hep bu dizi hakkında bir şeler yazmak istedim ama hep çekindim. hislerimi anlatamamak, bu diziye haksızlık yapmaktan korktum. Kimseden duymadım bu diziyi. yarıyıl tatilinde canım sıkılmış bir halde ilk bölümüne denk geldim ve bir şans verdim kendisine. Güldüm güldüm. daha önemlisi yıllardır zorla güldürmeye çalışan paslanmış tv komedi alayışına bir baş kaldırış gördüm. Adamlar bir devrimin başındaydlıar ve mükemmel bir yazar dahi bir yönetmenle bir araya gelmişti. Ve bir daha hiç bırakamadım. çarşamba günleri yayınlandı ilk sezon. sonra pazartesiye alındı. aulan neler geldi dizinin başına. leyla öldü mesela. hala çok özlüyorum leyloş'u. mecnun da çok özlüyor. zaten mecnun o eski bildiğimiz mecnun değil. her geçen gün aklı yerden bir karış daha yükseliyor.yalan yok yedinci leyla'yı sedef kadar, şirin kadar bile benimseyemedim. mecnunda benimseyemedi biliyorum. zaten leyla gittikten sonra mecnun "mecnun" olmadı mı? Neyse bu mevzu böyle uzar gider....

Kısacası bu diziyi çok seviyorum. Nası yapsak ?

Şu hayatta yer değişmek isteyeceğim tek adamsın Burak Aksak. At kafası be. pislik.
söylendi mi bilmiyorum ama yeni bölüm fragmanını buradan izleyebilirsiniz sırf 4.saniye için izlenir bu dizi o nasıl yürüyüş, melis birkan da fragmanda tatlı geldi ama bakalım... http://www.youtube.com/watch?v=6IA52bS3MCM at gibi bi bölüm olacaksa demek ki.
kamera arkası görüntülerini youtube da yayınlamış dizi. http://www.youtube.com/wa...d&v=4abefgd8Y54#at=98 ne eğlenceli gözüyo ya keske bende orda olabilsem dedirir insana.
yeni bölümünü heycanla beklediğimiz dizi.
yeri gelir absürd komedi nasılmış ders verir parmak ısırtır kimi zamanda duygusallıktan biraz aşıp acıtasyona mı kayıyor dediğimizde kendini toparlayan türk izleyicisinin hak ettiği kaliteyi yakalayan naif dizi. ilk fragmanı hatırlarımda burun kıvırmıştım ön yargımı yıkan ender yapımlardan; ali atay ezgi asaroğlu vs sınav taa öss zamanı moral olurlardı. yeri çok bambaşka. Dvd seti çıksada alsam dediğim dizi ötesi.
az sonra başlıyacak dizi tavsiye çayları hazırlayın kurulun tv başına.
başlamasına on dakika kalan dizidir. başlasada keyfimiz yerine gelsedir.
çaylar demlenmiş, bardağın doldurulması için başlaması beklenmektedir.
sırf reklamında dostoyevski'nin kız "burdan çıkınca bana gidelim mi?" deyince verdiği "neyy?" tepkisi için bile izlenir bu bölüm.
az önce edip canseverin masa da masaymış ha şiiri üzerinden hükümetin kanalında hükümetin sansürcü zihniyetine fena giydiren efsane dizi.
yasaklanan edip cansever şiiri masaya göndermesini yapmış olan dizi. iyiydi
ayrıca adam smith ile fasulye kıran annemi aynı ortamda diyaloga sokarak tekrardan koparmıştır.
bir bira içmek istiyordu, masaya biranın dökülüşünü koydu... "yavııız."
Akasya durağı'na bir kroşe daha çakan dizi.
Zeki Alasya'ya çok fena giydirmiştir an itibariyle.
iskender, durakta işe başlamak için temyiz kağıdı ve lise diploması almaya gider.
Komiser ve Okul Müdürü, aynı zamanda durak sahibini canlandıran, Zeki Alasya'ya benzeyen karakter abinin aynısıdır.*
Zeki Alasya'nın, vasat dizilerde canlandırdığı karakterlere bomba bir selam çakmışlardır.
şimbilliler be.
Leyla ıle mecnun sadece suan ızlenen bır dızı degıldı aslında onlar mılyonlarca ınsana askınızı elınızde ımkanlarınz varken yasayın dıye bagıran ama cam fanusun ıcınden bu kocaman cıkarcı dunyaya seslerını duyurtamayan sevdalılardı..
yavizi deri ceketsiz gorunce ciplak gormus gibi oldum tvye bakamadik bi an.