bugün

şampiyonadaki en büyük rakibini yine kaza yaptırarak yarış dışı bırakma stratejisiyle hareket eden, yine başarılı olsa da bu sefer kendisi de yarış dışı kalan pilot.

pit çıkışı sonrasındaki virajda verstappen’in önüne kırmış, sebep olduğu kaza sonrası da uzun süre aracını yarışa döndürmeye çalışıp başarılı olamamıştır. sırf bu hareketinden bile esas amacının rakibini yarış dışı bırakmak olduğunu anlayabiliyoruz.

verstappen bu sezon mercedes’lerin yüzünden 3. kez yarış dışı kalmış oldu.

kaza yarış sonrasında incelenecekmiş.

hamilton şakşakçısı fia’nın ceza vereceğine ihtimal vermiyorum.
çok kudurtucu bir tarzı var hiç kimseye eyvallahı yok adamın.
yarın hayatının en iyi yarışını çıkartacak ve max verstappen ergenine dersini verecektir. sabırsızlıkla bekliyoruz.
giyinmeyi bilmeyen f1 pilotu. agacım yapma şöyle kendini deli deli. insan gibi giyin. o ayakkaplar, o pantul ne öyle ya.

görsel
14 kasım 2021 brezilya gp ile dosta düşmana göstermiştir dünyanın en iyi pilotu olduğunu.
Ağlıyor mu ki acaba? Hep ağlıyor da..
hamilton kötü pilotmuş öyle diyorlar . kardes geçin bu hikayeleri adam iyi arabayla da yarışsa efsanelere adını yazdırdı. ayrıca bu seneki redbull'un aracı gayet mercedesle kafa kafaya rekabet etti. o yüzden abu dhabi'de bu adama haksızlık edildiğini düşünüyorum. lakin öyle böyle o son turdaki kapışma dünya f1 tarihine geçecektir.
inanılmazdı.
Şampiyonluğu Verstappen e değil Latifi ye kaptırmış 44 numaralı araçla yarışan Malatyalı dolmuş şoförü.
44 numaralı Malatyalı dolmuş şoförüdür ama Malatya'nın yerlisi değildir, Adıyaman'dan göçmüş kavruğun ailesi.
Nereden nereye amina kodugumun zencisi.

Q3'ye kalabilmek icin resmen gotunu yirtiyor. Raikkonen gibi efendice birakacak artik bu isi. Oyle still we rise falan demekle olmaz.
Mercedes'in torpilli çağı bitince foyasi ortaya çıkan itici zenci.. schumi'nin tırnağı etmez bu mal
Memur george russell'da da ayni arabadan var ama bu amina kodugumun kavruk gotlusu bunun gerisinde bitiriyor. Nasil is bu anlamadim aq?
kariyerinde ilk kez bir sezonu pole pozisyonu kazanamadan tamamladı.
Son yarisinda sanzimani kucaklamis olan kara gotlu. Ulan sebastian vettel seninle donut yapacakti.
mercedesten ayrılmasına kesin gözüyle bakılıyor, büyük ihtimalle ferrariye geçecek.
Formula 1’in rekortmen pilotu Lewis Hamilton, Ferrari’de yıllık 128 milyon dolar kazanacak.
Bu Ferrariyi araplar falan mi satin aldi lan.. Bi insanın ne kadar şanslı olabileceğinin bariz kanıtı bu herif. 2025te Ferrari ile anlaşmış ve neredeyse simdiki aldıginin 3 katına. O zaman bide 40 yasinda olcak. Yeteneksiz demiyorum ama adam ballı arkadaş. Yıllardır f1 de gridi domine eden araçlarla yarıştı once mc laren sonra Mercedes sonra red bulla gecilince, bunların motordan farkli bi ses geliyor yau demeye başladı. Lan yıllardır senin aracindan zaten oyle ses geliyordu kimse bir sey dedi mi.

Bi de bu adami Schumacher le falan karsilastirirlar. O şampiyonluklar kazandigi mercedes zaten Schumacher in eseri. Pardon gerci bir de niki lauda var tabi. Ferrari ile ilk 3 girerse iyi. Hatta ilk 5 bak. Verstappen tur bindirir artık. 7 sampiyonlugu olsada bir fernando alonso olamicak f1 pilotu.
2025, en gec de 2026 sezonunda emekli olacak olan pilottur.
Son 3 sezondur yarisamadigi gibi altinda da rekabetci bir araba yoktu. Ferrari'ye gidecek olmasi da emeklilik bileti. Ayni kimi raikkonnen, sebastien vettel ve fernando alonso gibi. Ben Christian horner'in yerine olsam perez'i sutlar, verstappen ile ayni arabayi verip yaristirirdim.