bugün

sinema sanatına ve izleyiciye yapılan büyük hakaret. kariyerinde bir tek bile falso filmi olmayan leo`nun akademi denen sırat köprüsünden her geçişinde aşağı düşmesi durumu. ulan martin scorsese bile anladı bu çocuktaki cevheri.
fazla uzun sürmeyecek durumdur. coming soon hesabı...
sıradan bir oyuncu olduğu için normal bir durumdur. aynı mimikler, aynı oyunculuk. daha oscar alamamış nice oyuncular varken alamaması normaldir.

(bkz: johnny depp)
yazık olan günah olan durumdur. hastası olduğum bu abimizin oscar alamaması beni derinden üzmektedir. gerçi bana giren çıkan ne onu da bilmiyorum.
benden bi farkı yoktur o konuda veyahut kasap sami'den hatta ve hatta manav nuri de alamamasından yakınıyor idi. hayat ne garip oscar ödülleri falan.
blood diamond filminde bile oscar verilmeyen bu adamın otoritelere sövdüren talihsizliği.
geçmişe dair geç kalmış bir oskcar almalıylı.* *
(bkz: titanic)
yaptırırız sanayide güzel bir oskar veririz leoya dediğim durumdur. bir kaç sene daha alamazsa para birleştirip alır, göndeririz kargoyla. leonardo oskarsız kalamaz.
Osacar In ne kadar da haklI bir prestije sahip oldugunu gösteren en güzel delildir.
leonardo di caprio asla al pacino,kevin spacey,robert de niro veya mel gibson ayarında bir aktör değildir ve oscar alamaması gayet doğaldır, zira hollywood yeşilçam gibi kadir inanır dan sonra yeni jönler bulma sıkıntısı çekmez,alternatif çoktur,altyapı sağlamdır.
(bkz: leonardo di caprio nun henuz oscar alamamis olmasi)
Bruce Willis ve Brad Pitt gibi iki abisi daha alamamışken lafını bile etmeye değmiyecek mevzu.
bundan sonrada olması zor olan olay.

oynadıgı filmlere bakacak olursak; titanic de alamamıstır.hadi talihsizlik diyecek olursak.titanic sonrası tanıdıgımız bu gencin,o filmden sonra 15 adet filmde oynadıgı yazıyor.* daha sonra Catch Me If You Can de izledim orda gayet iyiydi.daha sonra The Departed la tavan yaptıgını dusunuyorum.bunların ardına yapımı zor ve bence iyi filmler olan blood diamond ve body of lies ı da eklersek, daha bu insan evladı napsın da alsın şu oscarı diyorum.oyuncuguluğu hakkında tatminsizlik tabiki olabilir.ama goruldugu uzere adamın oluru bu, yapacak bişe yok.
yazık be.. ödül verdi mi bari? en azından o heykelciği tutsun dimi o kadar da hakkı vardır sanırım
jim carrey'nin çoğu filmde muhteşem ötesi performans sergilemesine rağmen alamadığı heykelciği leo'nun almasına vardır daha. (bkz: eternal sunshine of the spotless mind)
kanlı elmas ve köstebek filmlerindeki perfonslarından sonra düşündürücü olay.

edit: perfonmans ı perfons diye yazmışım. olsun değişik olmuş beğendim böyle kalsın.
henüz gay ve özürlü mafya babasını oynamadığı için olabilir.
Anlam veremedigim durum.

Adamin oynadigi her film * yonetmeni olsun, co-starlari olsun, senaryosu olsun harika otesi. Kendisinin yetenegine zaten diyecek bi laf yok. Galiba yetenekten anlamiyorlar.

Zaten Angelina Jolie "En iyi kadin oyuncu" odulune aday gosterildiginden beri, ciddiye almiyorum oscar odullerini.
gerçekten garip olan durumdur. zira çok alakasız adamlar oscar alırken çok iyi yapımlarda çok iyi oyunculuk sergilemis di caprio'nun hala oscarsız olması düşündürücüdür.
oynadığı filmlerin kendisinden daha başarılı olup onun oyunculuğunun önüne geçmiş olmasıdır.
kurbanda bir butta onamı yollasak acıdım ya şimdi. bu olmamalıydı.
jamie foxx'a bile verdikleri ödülü almasa da olur.

(bkz: ray)
iyi bir oyuncu olmamasıyla ilgili durumdur. oyunculuğunun zirve yaptığı inception'la da alamazsa* sittin sene alamaz.
kendisinin bu sene oscar adayı olmadığını bilmeyen yarrak kafalı cahiller tarafından garipsenen durum. olm adam di caprio lan haha. yaşayan efsane amına koyim. sen kimsin sikik bi uludağ sözlük yazarı. bi gidin yaa.
oynadığı rolün hakkını sonuna kadar veren ve performans olarak hep maksimumunu vermeye çalışan leonardo di caprio'nun oscar alamaması cidden ilginç ve şanssızlıktır.