1. 1.
  lazcada laz dili demektir.Güzel hoş kazrizmatik bi dil bence http://www.lazuri.com adresinden öğrenmek mümkünmdür .herkes karşı çıktısa bile bence trabzon rumcasına benziyor biraz
  2 ... la merde
 2. 2.
  loi hemşerum nabayisun? seklinde örneklendirilebilir..
  -16 ... clasura
 3. 3.
  sanıldığı üzere karadeniz şivesi değil türkçeden apayrı köklü bir dildir.
  5 ... la merde
 4. 4.
  ulkemizin guzel bir dildir.kulturumuzun guzel bir orneklerinden biridir.edebiyati da sanildigi kadar dar degildir,genistir.masa basinda uydurulmus bir dil hic degildir.kulturumuzun bir parcasidir.
  5 ... hexagram
 5. 5.
  hint avrupa dil ailesi mensubu bir dildir.gürcüce ve buna benzer akraba dilleri ile birlikte kartveli adı verilen dil ailesini oluşturur.kendine bir has alfabesi yoktur.bu yüzden türkiye'de latin alfabesiyle yazılır,gürcistan'da ise gürcü alfabesiyle.tabii geçmişte herhangi bir alfabesi olmaması bugün de olmadığı anlamına gelmez.türkiye'de kullandıkları latin alfabesi türkçe de kullanılan afabe gibi değildir.türkçe için kullanılan latin alfabesine ek olarak bir kaç harf daha bu dile kazandırılmıştır.sanılanın aksine rumca ile alakası yoktur.
  lazca dil bilgisi kurallarına bakıldığında ise gürcüce ile olan yakınlığı rahatlıkla farkedilebilir.
  1 ... irishstorm
 6. 6.
  karadeniz şivesi ile karıştırmamak gerekir...ayrı bir dildir...bu dille yazılan çok güzel şarkılar vardır...bazıları insanı ağlatabilir... (bkz: gyuli çkimi)*
  2 ... i dont need that shit
 7. 7.
  (bkz: kalbim acidi)
  ... antistar
 8. 8.
  rize-pazardan artvin-hopaya kadar konuşulan köklü,anlamlı ve ne yazık ki bizim nesilin çoğunun bilmediği dildir.öğrenmek isteyenlere itinayla öğretirim bildiklerimi.
  2 ... nympha
 9. 9.
  http://www.hurriyet.com.t...asp?yazarid=12&gid=61

  http://www.lazebura.com/
  1 ... darkness nights
 10. 10.
  sanıldığı gibi hint avrupa dil ailesinden degil kafkas dilleri ailesinin guney baskça koluna mensup bir dildir. gürcüce ile aynı koldan oldugu için çok benzeşirler.

  (bkz: lazca)
  3 ... melankolik