bugün

entry'ler (22)

seyhum seyh

iyi parçaları, dokunaklı bir sesi ve kaliteli beatleri vardır. son zamanların en yetenekli ve iyi rapçilerindendir.

http://www.myspace.com/seyhumseyh

anneanneden duyulan atasözleri

eli el üstünde eli a.m üstünde
derdim bir olaydı ağlamak kolaydı
kaleden kaleye şahin uçurdum ah ile vah ile ömür gecirdim.

tuvalette olusan ya gizli kamera varsa paranoyasi

o değilde yan duvarları alçak olan tuvaletlerden hep yandakinin musluğa basıp bakma ihtimalini düşünürüm.

hopa

gürcistan sarp kapısına yarım saat uzaklıkta bulunan yeşili, mavisi, insanı bambaşka olan memleketimdir. yüzde doksan okuma oranına sahip olan artvinin gelişmiş ilçelerindendir.

allah a inanmayip allah kahretsin demek

metal dinlemeyi ateistlik zanneden günümüz gençlerinin, zor anlarında özlerine dönmesiyle ağızdan çıkan refleksif sözdür.

insana gençliğini hatırlatan ezgiler

aboneyim abone biletleri cebimde ballı lokma tatlısı aman hadi hayırlısı...

berberden çıkınca saçını bozan insan

kuaför seni gördüğü anda bitmiştir olay. o kafasında zaten bi model belirlemiştir. sen istediğin kadar yırtın o odaklanmış yapacak hayalini kurduğu modeli. sen anlatırsın ama dinlemediğini de bilirsin ve sonunda anlattığınla alakasız bir saç modeli çıkarır ortaya. bir de çok muhteşem b sanat eserine bakar gibi gerinir durur. kapıdan çıkınca kuytu bir yer belirlenir ve kafa yere doğru eğilerek kalıplaşmış kafa biraz olsun aykırı bir hale getirilir. bugüne kadar kuaförden saklanmadan çıktığımı hatırlamam mesela.

bebek okan

(bkz: http://www.yonja.com/didi) bebek okan'a yeni rakipler geliyor.işte bunlardan bir tane daha.teklikeyi hissedebiliyor musunuz?

sevgiliye kilolu oldugunu caktirmadan soylemek

-ayyy baksana kaan ya yumuk yumuk çok güzel elif'e sarılmak...

çok fazla şımartılan çocuk

bir kere rastladım öyle bir varlığa. çocuk dört yaşlarında filan artık televizyon izlemekten beyni çekmiş. annesi de yeniden hamile. muhabbet ediyoruz bende döndüm çocuğa bütün iyi niyetimle sordum.
-ayy ne güzel teomancım, kardeşin olcak.adını ne koyacaksın? teo: şukufe
o an beklediğim son isim oydu. o kadar kıl olmuş ki çocuk bebeğe, annesine gidip: karnındankinden nefret ediyorum gibi cüce olması ihtimalini düşündüren ilginç cümleler kuruyor. çocuklardan nefret ediyorum.

balık burcu kadını

niye böyle genellenir ki insanlar?bilmem ne kadını bilmem ne erkeği.sanki o burçta olan insanların hepsi klonlanmak zorunda hepsi aynı model.
-burcun neydi arda?
-terazi
-anlamıştım zaten sende bi p.çlik olduğunu.derhal terkediyorum seni.başlamadan bitsin bu iş.ahmet de teraziydi.yoo bu sefer oyuna gelmem...

yaratıcı msn iletileri

pırtık bi şadi olmuş alf taklidi gibiyim.

muco

lazcada nasıl manasına gelir.
muçore?(nasılsın)

lazuri

rize-pazardan artvin-hopaya kadar konuşulan köklü,anlamlı ve ne yazık ki bizim nesilin çoğunun bilmediği dildir.öğrenmek isteyenlere itinayla öğretirim bildiklerimi.

zuğaşi berepe

bizim memleketli olan kazım koyuncu önderliğinde kurulan,lazcada denizin çocukları diğer şivelere göre derenin çocukları,suyun çocukları manasına da gelen ünlü laz rock grubudur.mekanın cennet olsun kazımiçkimi.

kızların yakışıklı erkek görünce verdiği tepki

-handeeğğ bak şimdi ben kafamı kaldırcam havaya sende burnuma bak bir şey var mı diye?taaam mı?

sonata arctica

gayette mükemmel şarkılara sahip olan ünlü finlandiyalı power grubudur. acayip severek tasdiklerim kendilerini. en sevdiğimde 'replica'dır.

oğlumu bulana yüz bin lira

-allov ben vahit oğlumu bulana yüz bin lira vereceğim.
-ulan yüz bin lira paramı lan itölüit. ben saağa verim de sen benim oğlu kap gel lan.

homeostasis

kendini acayip güzel sanan havalı kızın bir iki adımdan sonra dengelenme amaçlı 2.80 yere uzanması halidir.
(bkz: alma mazlumun ahını çıkar aheste aheste)

burak kut

radyasyon yedikten sonra, ismail yk tarafından ısırılarak bu hale geldiğine inandığım kişilik.