bugün

seksenli yıllarda dizi formatıyla hayatımıza giren it'in adıdır. Çok akıllı olan bu it amerikan kültürüyle karışık hayvan sevgisini aşılamıştır. Dizi formatı itibariyle kahraman olan it sürekli çevresindekilere sanirim bize bir sey anlatmaya calisiyor dedirtirdi.
küçükken izlediğimiz dizi.dizideki köpek bende nefret uyandırmıştır çünkü o köpek nezaman iyi bir işte bulunsa,bak elin köpeği neler yapıyor diyip kıyasa tabi tutuldum ben.lessie yi daha çok seviyolar diye gizlice ağladığımı bilirim.şimdi yolda izde nezaman bu cinste bir köpek görsem hemen birilerini kurtarmak istiyorum hayvanın gözü önünde,bak adam oldum demek istiyorum.
bu köpeğin saçma sapan bakışları ve havlamaları sonrası arkasından kim gidiyorsa "sanırım lassie bize bir şey anlatmaya çalışıyor, galiba hırsızların yerini biliyor" benzerinde laflar söylerlerdi. köpeğin belki karnı aç yada çok yoruldu kulübesine gitmek istiyor, belki de oyun oynayası geldi? köpeğin halinden hiç anlamazlardı.
gavurun klasikleşen köpek ismi bi nevi gavur karabaşı
Kareteci olanını aşağıdaki linkten görebileceğiniz hayvan:
http://www.zaplat.com/vid...ari/53823/Karateci_Lassie
eric knight tarafından kaleme alınmış kitabıda vardır bu köpeğin. okuyalı çok uzun yıllar oldu.
sekseni doksanlı yıllarda haftasonları kahvaltılarında izlenen dizidir. halbuki bakınca mıymıntı bir ittir kendisi kuyruk bacak arasında. garibanın yanında, kötülerin karşısındadır. filmin ana repliği 'lassie bize birşeyler anlatmak istiyor' anlaşılma sevdasına koca bir ömrü harcamıştır.

gerçek hayata dönecek olursa bu cins köpeklerin en önemli özelliği sahibinin kalp krizi geçireceğini bilmesiymiş.
çok tatlı bir köpektir.
hayatımıza torunları falan girsindir tekrar.
Türkiye'de geçmişte yayınlanan; şimdiki Pulsar gibi it'li dizidir. ilk Lassie'nin 9 erkek torunu da bu dizi de rol almış ve erkek olmalarına rağmen kızım diye çağrılmıştır.
collie cinsi her köpeğe lassie denmesinin baş sorumlusu olan, bir zamanlar ülkemizde de fena halde popüler olan dizi.

moderasyona not: başlığı the new lassie yaparsak daha iyi olur sanki.
çocukluğumuzun amına koymuş köpek dizisi.
gerçek adı pal olan, oynadığı diziye adını veren, 1958 yılında doğal sebeplerden ölmüş köpektir.
türkiye'de olsa kesin sikerlerdi. ünlü siktim diye de gezerlerdi.
görsel
Son hedef tv'de tekrar yayınlanacak dizi.
Kitabını okumuştum.

Dizis8ni de seyrederdim.

O günden belliydi doğa bilimlerine ve kitaba âşık olacağım.
bi ara çok moda olan bir köpek cinsiyle özdeşleşmiş dizi karakteridir.
iskoç çoban köpeği türü olan tüm Collielerin lesi diye anılmasına sebebiyet vermiş sinema karakteri köpük.

1943-2005 yılları arasında beyazperdeye 11 filmle, elbette farklı köpeklerle konuk olmuştur.
Çook güzel bi film. 2005 zamanlarında izlerdim.
güncel Önemli Başlıklar