bugün

adagio şarkısında gereksiz bağıran şarkıcı.
Dinlemelere doyulamayan şarkıcıdır.
ölmeden önce yapacaklarım listesinin 56. sırasında aşık olduğum kızla elele lara fabianı canlı dinlemek var.
https://www.youtube.com/watch?v=3DSj59tXQys

dünyanın en güzel tüyler ürperten konserini vermiş olan kadındır. önemli olan kalabalık değil. bu kadının yarattığı hissi yaratabilmek sanatçı olarak.
maalesef günümüzde hiç kimse yaratamıyor bu hissi.
Aslında operada gayet iyi olan carusa gibi şarkıları güzel söyleyen hatun. Ancak gırtlak yapısını bu yönde pek geliştirmek istemediği için kendine has bir tarzı var.

Şahsen anna netrobko ile kıyas edildiğinde, bir rus asıllı ondan daha iyi Aksan veriyor.
i Am Who i Am şarkısıyla tanıdığım güzel sesli belçikalı şarkıcı. en sevdiğim bir diğer parçası da i Will Love Again'dir.
https://www.youtube.com/watch?v=RkRoO7bUtFc
Dinlerken hissettiğim nadir seslerden.
şu an ntvde canlı yayında konuşuyor.
sesi biraz celine dion`un sesine benzeyen italyan asıllı belçikalı ses sanatçısı.
Galiba önümüzdeki ay zorlu center'da konser verecek...
https://www.youtube.com/watch?v=k62uNTaP5WI

caruso gibi söylemesi zor ve oldukça geniş kitlelere ulaşmış çok önemli eser, bu duygu virtüözü kadın sayesinde apayrı bir hikayeye bürünür. mükemmel ötesi, kelimelerin el pençe çaresiz kaldığı eşsiz bir yorum; eşsiz bir sesten.

bazı kliplerde görürsünüz ya, şarkı söyleyen kişinin nakarata gelmesiyle ve güçlü bir isyan dalgasını yaymaya başlamasıyla bir anda kara bulutlar gider, güneş açmaya, karlar erimeye, çiçekler usul usul açmaya başlar ya... ha işte, böyle bir gücün gerçek olduğunu düşün.

söylemeden geçemeyeceğim, aşırı subjektif olan bir şey daha var ki videonun otuzlu saniyelerinde eliyle yaptığı işaret, beni apayrı bir hüzne iter. çok manasız ama '' gel, birlikte bu sorunu aşalım. '' der gibi.
sesi güçlü bir abladır.
i am who i am else could i be diye çok güzel bir parçası vardır
I am who I am şarkısıyla tanıdığım şarkıcıdır. güzel bir parçadır bu arada.
Celine dion'a 1000 basar. Karşılaştırılması çok mu çok anlamsızdır.
Rusça şarkıların ardından şimdi Türkçe şarkı söyleyerek ülkemizi şereflendirmiştir. Ayrıca 15 ekimde istanbul'da konser verecektir. Sesi büyüleyici olmakla birlikte bence dünyanın en güzel kadınıdır. (Eksilemeyin bakımlı ve narin kadınlar bana çok güzel geliyor)
biraz fazla kendinden emin bir hali var gibi görünmekle birlikte, je suis malade adlı parçayı hakikaten lisanlar üstü bir sesle yorumlamakta ve insanin tüylerini diken diken etmektedir.
mustafa ceceli ile yaptığı düeti daha bugün öğrendiğim belçikalı sanatçı. Sen bırak al götür beniyi bize biraz je t'aime söyle.
buradan sonrasını büyük harflerle yazılmış ergen çığlığı formunda okuyun;

MUSTAFA CECELi iLE DÜET YAPMIŞ FRANSIZ DiVA, EFSANE, KRALiÇE, JÖTEMLERiN HANIMEFENDiSi.

MUSTAFA CECELi.
gayet güzel sese sahip balık gözlü kadın. iki kez konserine gittim fakat hala daha adagioyu il divo kadar iyi söyleyebildiğini düşünmüyorum.
Ayrıca birtek benim mi dikkatimi çekti bilmiyorum ama live albümündeki piyanist behzat gerçekler e çok benzemiyor mu? Piyanistin adını bilen bilgilendirirse sevinirim.
je t'aime adlı harika parçası olan inanılmaz hatundur.
Nasıl bir ses, nasıl bir yorumdur bu je t'aimedeki performansı. Morfin etkisi yaratıyor resmen. Bırakın Kulaklarınız sevişsin bu harika ses ile. Tabiki canlı performansından bahsediyorum. Kayıt olanı da hoş lakin konserindeki performansı şahane. Dinle ve gör derim.
sesi kısarak izlerseniz, günay restaurant'da sahne alanlardan farki olmayan fransiz assolisttir.
https://www.youtube.com/watch?v=Gm5S43YC2uo
romantizmin , aşkın şarkıları fransızcaya yakışıyor , bu tarz şarkıları güzel okuyan lara fabian gibi bir insan var. Canlı performansları daha da dinlenesi , tüm albümlerini oturup dinlenilmesi gereken sanatçı. *
je t aime' de beni benden alan insandır. Erkan Oğur' un kadın versiyonu derim kısaca.
Seni seviyorum kelimesini en guzel ifade eden sarkici, muhakkak dinlenilecek sarkisi: je t'aime.

Evet doğru, sana emanet ettim; tüm sırlarımı, gülüşlerimi,
Hatta bilerek verdim kimsenin koruyamayacağı yüreğimi..

Bu taş evde dans ederken, şeytan izliyordu bizi,
Ve o denli istedim ki savaşan benliğimiz huzur bulsun..

Seni seviyorum, Seni seviyorum,
Bir divane gibi, bir nefer gibi,
Sinemadaki bir yıldız gibi..

Seni seviyorum, Seni seviyorum,
Bir kurt gibi, bir kral gibi,
Hiç olmadığım bir adam gibi,
işte seni böyle seviyorum..