bugün

kelime manası itibari kucak üstü olan,amerikalıların notebook için kullandıkları tabir.
laptop alırken önemli olan ram harddisk gibi şeyler değildir. önemli olan işlemci teknolojisi, marka ve aksesuar çeşididir. daha sonra malzeme ve işçilik kalitesi ve mobilite gelir. masaüst bir bilgisayar değildir sonuçta. bu anlaşılmalıdır.
toshiba, sony, asus ve belki lg nin son versiyonlarının harika olduğu bilgisayar çeşidi. özellikle toshiba a200 23u modeli şiddetle tavsiye edilir. * *
türkçede dizüstü olarak geçer ancak henüz dizlerinin üstünde laptop kullananı görmedim, gören olursa telefonlarının kısa mesaj (sms) kısmına gördüm yazıp bir adet resimle birlikte (mms) 3060 yollasın.

edit:dizlerinin üstüne çökerek kullanan dangalaklar ver şahsen şahit oldum.
dizüstü bilgisayar olup, kucağına alanları, üşüyen uzuvlarını ısıtanları ve yine bir analjezik olarak, ısısıyla böbrek ağrısını kesmeye çalışanları gördük.
teknolojiyi öttürmek tam olmasa da bir bölü iki oranında bu olsa gerek.
veya bir bölü dört.
daha da annamıyosan,
yüzüne vurmak gibi olmasın kesirler konusu zayıf sende.
yapcak bişey yok.
zor akrobatik hareketler yaparken baş ayak parmağı ile mause görevini yerine getirebileceğiniz gelişmeye ve gelişime destek veren teknoloji icadı.
diz üstüne konmayıp masanın üstüne yerleştirilip günlerce de orda kaldığında masaüstü laptopa dönüşen, o zaman niye bunca para verdin de laptop aldın öbürünün nesi vardı dedirten * asus serisinden biri.*
uzangidiniz yerden msn de takilmaya oyun oynamaya lost izlemeye internette surf yapmaya ödev hazirlamaya yarayan alettir. aliskanlik haline getirenlerin eli ayagi olmustur. kisi cekiminden kirtulamaz. bu cihazi icat eden cennetliktir vesselam
lep tap ın lep kısmındakı e harfı sankı gırlakla genız arası bı yerdeymıs gıbı telaffuz edıp üstüne üslük bunu cool luk sanan tıpı tıplerınde kullandığı sarjı henüz günlerce gitmesede taşınma kolaylığı sağlayan bilgisayar.
adı lap top olduğu için dizlerinin üstünde kullanan amerikalıların lap topun alt kısmının fazla ısınması ve nasıl oluyorsa yanık oluşturduğu için firmaları mahkemeye vermeleri üzerine, üretici firmalar artık lap top yerine notebook adını kullanmaya başlamışlardır.
hassas organlarımı * * yakan alet. yaz günü hiç çekilmiyor..
bazi cok bilmisler 'leptop' diye okunduğunu iddaa etsede 'leptap' diye okunur.
çok rahat ve taşınabilen, birçok işlevi olan ama bir parçası bozulduğunda belkide tamamı değiştirilecek icat.
kullanacılarını "madem ki laptop um var bunu sözlükle paylaşmalıyım" şeklinde psikozlara, obsesyonlara gark eden elektronik alet.
şu sıralarda hangi marka, hangi tür bir ürün alsam diyerek kafamı patlattığım, fakat bilgisayar/teknoloji/teknik özürlü olmamdan mütevellit kararsız ve laptopsuz kalmama neden olmuş alet.

(bkz: çok yalnızım be sözlük)
sanal dünyayla bağlantıya geçiren cihaz.*
sürekli arıza çıkaran ve bizlere teknoloji aslında o kadarda ilerlememiş canım dedirten problemli cihaz.yapılan bir araştırmaya göre her 10 laptoptan 7si en az bir kez arıza yapıyormuş*.canını yerim personal computerin..
masaüstü bilgisayarı özleten sürekli arıza çıkaran yazın kucakta oynanmayan sıcaktan testislerin yanmasına yol açan lanet bir alet.
üzerinde değişik fantezilerin yapılabileceği yüzyılın icadı.

(bkz: laptopla sevişmek)
(bkz: notebook)
nedense genelde zorla windows un bir işletim sistemiyle satılandır, mesela ben de xp varken aldığım laptopla zorla vista sahibi olmuş oldum, laptobu alırken farkedilmiyor ama o işletim sisteminin de fiyatı verdiğiniz paraya dahil. mesela vista basicli bir laptobun linuxlu hali 100 lira daha ucuz, tabi linuxlüsünü bulabilirseniz.
sapasağlam cd ve dvd bile okumamasıyla meşhurdur.
testisleri hafif hafif ısıtarak adamın sperm kalitesini acayip düşüren gavur icadı.
ilk kez kullanıyorsanız harflere yaptığınız basınç yetersiz kalabiliyor. o nedenle eksik entryler yazmanız mümkün.
insanlığa yararlı bir icat olmasına rağmen tasarım saçmalığı.