1. 11.
  (bkz: seperation of church and the state)
  ... how i met your mother
 2. 12.
  savunmaya çalışanların çoğunun anlamını bilmediği kavramdır.
  ... thehonor
 3. 13.
  Devletin Din işlerine Karışmayıp, Tüm Dinlere karşı eşit mesafede olduğu, herkesin din ve mezhep seçme ve ibadet etme özgürlüğüne sahip olduğu düzendir. Dini özgürlükleri kısıtlayan değil en son derece artıran sistemdir. dini özgürlüklerin bu sistemden daha rahat yaşandığı bir sistem bulunmamaktadır. türkiye'de anlaşılamamıştır, değeri bilinmemektedir.
  1 ... mrcienfuegos
 4. 14.
  son yıllarda mısır ve suriye'de de yavaş yavaş oturmaya başlayan rejim özelliğidir. henüz anayasal bir adım atılmamış bile olsa, son yıllarda bu iki devlette de şeriat hükümleri çok hafifletilmiş bir şekilde uygulanmaktadır. nüfusunun çoğunluğu müslüman olan ülkelerde, demokrasinin uygulanabilmesi için olmazsa olmazdır. * *
  1 ... windows kullanan mac hayrani
 5. 15.
  Atatürk'ün kurduğu devlettir.cumhuriyetten ve demokrasiden öyle hiç ödün falan vermez,hatta yargıya hiç dokunmaz.onun yargısı bağımsızdır çünkü.
  ... yuksek ritm
 6. 16.
  allah'ın emri olan başörtüsüne karşı çıkan bir rejim devlet kim olursa olsun başında o devlet dinsizdir .!! ifadesine cuk oturan devlet şekli ..
  1 -1 ... la tahzen
 7. 17.
  yarı dinsiz devlettir.
  2 -1 ... matematik seven sozelci
 8. 18.
  nursuzlar yüzündendir. dinsiz kafir devlettir.

  tüm dinlere eşit yaklaşılır. yersen.

  edit: islam devleti deyince hala iran ve suudi arabistan'ı gösterenleri göstermiştir. sahabeyi tanımayan, peygamber (s.a.v.) ve sahabenin uyguladığı şeriatı uygulayabilirler mi? ayrıca ülkemize ne zaman bu batıcı-ırkçı nursuzlar geldi. biz o zaman diğer devletlerden geride kaldık.
  1 -3 ... sakalli adige
 9. 19.
  Devletin dini olmaz. Bu yüzden normaldir.
  -2 ... selia
 10. 20.
  Laiklik kısaca din ve devlet işlerinin birbirinden ayrılmasıdır. Laiklik devlet yönetiminde herhangi bir dinin referans alınmamasıdır. Fransızca'dan dilimize geçmiş olan laik sözcüğü Türkçe'de "din adamı olmayan kimse; din adamı dışında kalan halk" anlamına gelmektedir.
  Laik devlet; Bütün dinler karşısında tarafsız olan, herhangi bir dini referans olarak almayan, resmi bir dini bulunmayan ve her dine eşit açıdan yaklaşan devlet anlamına gelmektedir.
  Laiklik, devletin vatandaşlarını belli bir dine, inanca ve hayat tarzına mecbur etmemesidir. Laik düşünüş ve davranış olmadan, demokratik bir hukuk devleti de kurulamaz, toplumsal adalet de gerçekleştirilemez.
  Anayasa'mıza göre demokratik devlet'in temel niteliklerinden biri, "onsuz olmaz koşullarından" biri de laik olma zorunluluğudur. Kişinin istediği dine inanması ve onun kurallarını belli sınırlar içinde uygulayabilmesi güvencesi, ancak laik devlette mümkündür.
  ... probiotiq