1. 1.
  dünyada örneği sadece türkiye de görülebilen, laikliği savunuyorum derken onun ticaretini yapan insanları sınıflardıran tür. bu tür arkadaşlar aslında gizli niyetlerini açığa koymaktan hep çekinirler. onlara göre tüm inançlılar kötüdür. tüm türbanlılar ülkeyi yıkmak ister. her sakallı şeriatçıdır. bunun en güzel örneği geçenlerde gazetelere yansımıştır. yerini hatırlamadığım bir yerdeki belediye meclisi toplantısında chp li bir üye orada sadece görevini yapma amacı ile bulunan türbanlı bir gazeteci için burası kamusal alan burada böyle görev yapamazsın salonu terket demiştir. işte bunun adı laikliği savunmak değil laikçiliktir. bir yandan anadolu da kadınların okumasını istersiniz ama bu okuyan kadının başı örtülü diye onun işini yapmasına engel olursunuz. o kadın orada görev yaparak cumhuriyetin hangi değerine zarar vermektedir. hemen kötüleyin ,bekliyorum. ama gerçekler böyle.
  29 -43 ... imhotep
 2. 2.
  laiklik satan kişi.
  18 -6 ... muhayyil
 3. 3.
  zihinlerdeki laiklik katsayısını ölçebilen kişi.
  4 -1 ... muhayyil
 4. 4.
  laikliği, gerekliliğine inandığı için değil, kendi işine/çıkarına geldiği için savunan kişi.
  6 -1 ... aliterasyon
 5. 5.
  dinci kardeşlerimizin tezgahınndan çıkan yeni mahsüldür.

  (bkz: başka çeşitleri de görebilir miyiz dinci kardeş)
  6 -6 ... atsiz
 6. 6.
  buradaki "-çi" eki daha çok laik kişiyi seven kişi gibi bir kavram kargaşası da çıkarabilmektedir. ama neresinden bakarsanız bakın laik yine laiktir.
  (bkz: nato kafa nato mermer)

  saldırıya uğramadan önce dipnot: mevzu bahis laikçi laikler hepimizin bildiği gibi aslında laiklikten bir bok anlamayan laikimsi laiklerdir. ( isim vermeye gerek yok hikaye çok basit)
  2 -1 ... tarzan ince dallarda
 7. 7.
  uzun suredir kullanilan, dinci ne kadar sacma bir laf ise o kadar sacma olan bir tarz.
  2 -2 ... shreddinger
 8. 8.
  dinci yobazların, kendilerince atatürkçülere hakaret etme maksadında kullandıkları söz.*
  21 -7 ... cnyt
 9. 9.
  din ve devlet işlerinin birbrinden ayrılması anlamında kullanılan laik teriminin insanları niteleyebileceğini sanan bünyelerin tepki verdiği tanımlama. laiklik adı altında ahkam kesen, milletin din ve vicdan özgürlüğünü kısıtlamaya çalışan bünyeleri tasvir eder. bu bünyeler hyde park'ta özgürce konuşma, kraliçeyi hakaret etmeden dilediği gibi eleştirebilme, krallığın kaldırılmasını isteme vb. rejim karşıtı fikirleri savunabilme geleneğine sahip ingiltere'den demokratik çağdaş batı ülkesi diye söz ederler. Fakat aynı zamanda insanlara mensup olduğu dini o dinin peygamberinden daha iyi öğretmeye kalkarlar. insanlara başlarını açmaları için baskı yaparlar, örtenleri dolaylı olarak evlerine hapsetmeye yeltenirler.
  (bkz: laikliği din düşmanlığı sananlar)
  (bkz: gerçek laik bir ülkeye ayak basmamış olanlar)
  3 -9 ... mertebe
 10. 10.
  son zamanlarda kapalı kızların taktığı başörtüsünün adının sıkmabaş olduğunu söyleyince bunu hakaret algılayanların keyifle kullandığı aşağılama sözcüğü.
  4 -2 ... regulus