bugün

refah partisi rize eski milletvekili yobazcıktır efenim bu şahıs. televizyondaki görüntülerini de bilenler bilir; şevki yılmaz'ın gaza gelip ağzından tükürükler saçaraktan sövmedik soyut, somut, insan, nesne bırakmadığı anlar daha dün gibi akıllardadır efenim. bu kişi kendi yandaşları ve kendinden sonraki yobaz kardeşlerine de ilham kaynağı olmuş belli ki. son bir kaç yıldır yobazların sinirlendikleri zaman büründükleri mod budur. en iyi temsilcilerinden biri de rte ve bülent abisidir. sağ el mütamadiyen havaya kalkar, ses hönkürder gibi çıkarken bir yandan da bağırır - ki bu özellik yalnız bu yobazlarda var nası yapıyorlar anlayamıyorum- o arada ağzından da argo bir söz çıkarır ki gündemin tepesine de oturur. ha eğer etrafında coşmaya elverişli bir kalabalık varsa başlar ağlamaya ki bunun da ilk temsilcilerinden biri o meşhur amerikan işbirlikçisi çin malı hoca efendidir. bu adamın şöyle abes sözleri var ki sözlükteki bazı yobazcıkların yazdıklarını, daha doğrusu oturma organlarını kullanarak ortaya koydukları yazıvari saçmaları aşağıdaki şevki yılmaz saçmalıklarına benzetmek de mümkündür:

- ''ülkenin merkezi, meclis nerede? çankaya'da! çankaya! çankaya neden çankaya! neden ezankaya değil de çankaya!'' ve ''lise ... lise dediğin ne senin? klise! kliseden çıkar k'yi. al sana lise işte!''

- "atam izindeyiz" diyorlar o simit atatürk'ün peşinden gidiyorlar,biz izinde değiliz çalışıyoruz."

- "-ben bu parlamento'nun tağğğğğmına koyum."

- "-pazardaaaaa domates satıyorlar, pazarrrdaaa pırasa satıyorlarrr...ve size söyliyim ki mümin kardeşlerim, pazarda karı satıyorlarr. karı satıyorlar."

- "gavurun çanı bile dinden dön diye çalıyor

sendeyiz ali kırca.

edit: ulan ne biçim dağıttım konuyu arkadaş, bi türlü toparlanmadı...peeh.
sözlüğümüzde benzerlerine kolaylıkla rastlayabiliriz.
sözlükteki hayranlarına bakınca mumla aranan. şu adamdan beter durumda olanlar var yani ey ahali gerisini sen düşün.