tarkan'dan başkasının söylememesi gereken inci tanemle beraber tarkan'ın en iyi şarkılarından biri.
Tarkan'ın okuduğu en efsane üç şarkının belki de birincisidir.

Türk pop tarihinde de ilk on içindedir.
Yildiz yazar
tarkan söyler güzel söyler.
görsel
Yok a yakındır.
Tarkan'ın çok sevilen ve benimde çok sevdiğim bir şarkısıdır.
hiç dinlemediğim şarkıdır.
Tarkan Tevetoğlu nun en iyi şarkısı, yazarı yıldız tilbedir. Yıldız Tilbe'nin de yazdığı en iyi şarkıdır zaten.
Türk pop tarihinin en iyi 3 şarkısından biridir. bence en iyisidir de belki unutulan vardır diye 3 ledim.
Sevdiğim bir tarkan tevetoğlu şarkısı.

Tarkan'ı o dönem de bir kaç parçası haricinde dinlemezdim zaten ama ortalama son 15 senedir midemi bulandırıyor yeni şarkıları. Bunda çok ciddiyim dışarda bir yerlerde maruz kaldığımda yan etki yapmaya başladı kaçasım geliyor keko şarkılarından.

işin daha garibi hadi kendi ne bileyim kafayı yedi farketmiyor abi bir allahın kulu sana demiyor mu ya tarkancım bu parçalar ne hıminyum? Utanmıyor musun insan içine çıkmaya bu parçalarla falan diyen yok mu?

Bence acilen özür dileyip bu camiayı bırakmalısın en azından eski güzel parçalı günleri hafızamdan tamamen silmeden. Hepimiz için hayırlısı bu gibi.
Yıldız tilbenin muhteşem sözlerine mükemmel Tarkan yorumu eklenerek oluşturulmuş pop tarihimizin en iyi şarkılarından biri.Hele ki günümüzdeki içi boş şarkıları görünce 90 ların kıymeti daha iyi biliniyor.
an itibarı ile tüm kasvetiyle odama birkaç dakikalığına göz kırpıp kaybolan güneştir. duygulandırmış, 25 yıl öncesine götürmüştür. yoruldum her bulduğumda kaybetmekten seni...

görsel
yıldız tilbe yazmış, tarkanın en güzel şarkısı.
https://www.youtube.com/watch?v=FE4gjUyOI6U
(bkz: özlemin içimde yine seni büyütür)
güzel bir tarkan şarkısı.

https://www.youtube.com/watch?v=-CxauCeQ
Türk popu için 30 yılın en büyük bestelerinden biridir.

Yıldız tilbe imzalı, Tarkan vokalli dinledikçe güzelleşen, bas melodisinden davullarına kadar eksiksiz bir şarkı.
hiç kimse bir şarkıyı sahibi kadar iyi okuyamaz. müthiş

https://www.youtube.com/w...amp;ab_channel=nostalji90
Düşmanın sözüne, bi de kışın gününe aldanma.
Sözleri yıldız tilbeye ait tarkan şarkısı

görsel
Kim derdi ki bu şarkıların sahibi göbek atmalık şarkıların da sahibi olacak.
Tarkan'ın kesinlikle en iyi şarkısıdır.
Öyle olmasa 15 hafta boyunca Kral Pop'ta 1 numarada kalmazdı öyle olmasa Tarkan'ı hiç sevmeyenler bile bu parçayı takdir etmezdi öyle olmasa gençler klibinden etkilenip cama taş atmazdı.
Net söylüyorum çok ciddiyim bu şarkıyı beğenmeyenin kulak zarına sokayım.
şarkıyı efsane yapan birçok faktör var. bunlardan biri giriş melodileri. kesinlikle merak ettirip moda sokarak kendini dinletiyor ve iyi bir parça dinlemeye hazırlıyor.

ikincisi ozan çolakoğluna ait aranjmanı. artık çok geç yalvarma / yürekli olmadan, meydan okumadan / yanlış zaman, yanlış insan / kıyamete kadar kapattım kalbimi / oooooo oo oo oo / azar coşar deli gönül... diye başlayan bu kısımların hepsinde farklı bir melodi var. düzenleme ve geçişler çok başarılı.

üçüncüsü yıldız tilbeye ait sözleri. basit, ama kendini tekrar etmiyor. ve sözler bütününde gerçek bir özlemi anlatıyor. aranjmanın başarısı sayesinde de sözler basit gibi durmasına karşın, içinde geçen neredeyse her kelimeye odaklanabiliyoruz.

dördüncüsü tarkan'ın sesi. hiçbir aşırılık yok. ne a-acaipsin'deki hınzır tonlamalar ne de dön bebeğim'deki full naiflik. böyle baştan sona akan, kendini hissettirmeyen, daha doğrusu şarkıdaki bütünlüğün önüne geçmeyen bir sadelik var. öyle ki geçişlerdeki nağmeler bile, şarkıdaki genel havayı bozmuyor.

beşincisi klip. aradan 30 yıl bile geçse, eğer bu klibi vaktinde gördüysek aklımızdan çıkmadığını fark edebiliyoruz. sepya mı denir bilmiyorum, kahverengi tonlarında bir filtreyle kış güneşi efekti vermişler.
Yanlış zaman, yanlış insan, tutunmak imkansız bıktım yamalı sevdalardan. yanlış bahar, kış güneşi...
Nasıl sözler bunlar yıldız abla?
Yoruldum her bulduğumda kaybetmekten seni.
hande yener de güzel söylemiş. net.

https://www.youtube.com/watch?v=qqzBeu2gzKU