bugün

konusu daha çok drama yakın olan filmde komedi unsurları da yer almıştır. haluk bilginer'in zaten bilinen oyunculuğu bu filmde zirvelere çıkmıştır. ilginç konusu ve geri dönüşlerle çok güzel işlenen senaryosuyla filmde, aysun kayacı bile tarafımdan yadırganmamıştır. özellikle haluk bilginer ve ata demirer'in masa sahnesindeki uzun diyalogları seyirciyi gülmekten öldürmektedir.
her ne kadar 15 dakikada çekilip bitmiş gibi görünse de mehmet ali erbil'li saçma türk filmlerinden daha iyi olduğu bir gerçektir.
bir insanın hayatında 15 dakikanın milat olabileceğini anlatan filmdir. her ucuz film kötü olacak diye bir kural yok.
son yılların en başarılı türk filmlerinden biri. senarist haluk özenç 'in ne kadar zeki ve ilginç bir insan olduğunun da kanıtı aynı zamanda. zeki, çünkü filmleri arasında müthiş bağlantılar ve entrikalar kurup insanı meraklandırıyor ve çok ince esprilere sahip. ilginç, çünkü fasulye gibi çok çok komik ve başarılı bir türk filminden sonra mumya firarda ve hırsız var gibi hayal kırıklığı filmlere de imza attı. tatlı hayat dizisinin mimarlarından ve bu filmde de döktürmüş. bir sonraki filmini de merakla bekliyoruz. bu kez nasıl bir şey çıkacak ortaya, diyerek de meraklanıyoruz hafiften.

filme dönünce, filme berbat diyenlerin neden böyle düşündüklerini anlamak mümkün değil. işin içinde bu kadar usta olunca gülmekten donuna işemek veya hüngür hüngür ağlamak mı gerekiyor? bu film ne komik,ne duygusal,ne de aksiyonu bol bir film. bu film izleyene bir şeyler veren, merak uyandıran ve zevkle izlenen bir film. emeği geçen herkese teşekkürler.

bu arada müziği de nefis. dinlemek gerekir. pamela - (bkz: kısık ateşte)
15 dakika içerisine sığdırılmış bir çok hayatı yansıtan film.
"her insanın hayatında bir 15 dakika vardır.
ikiye ayırır hayatı: öncesi ve sonrası
sanırız farklıdır ikisi
oysa sonraki sadece diyetidir öncekinin
sonra farkedersin ki
aslında bütün hayatın o 15 dakikadır.
bazı 15 dakikalar çıkmayan bir iz bırakır,
bazı 15 dakikalar her izi çıkarır..." sözleriyle biten film.
bu kadar usta isim artık bir araya gelmiyor dedirten 2006 yapımı film .
haluk bilginer dışında pekte güzel oynayanı olmayan film.
vcd'den izlenmesi makbul, komedi filmi.
neden bu kadar kötü eleştirilere maruz kalmış anlamadım.

lüks bir restaurantta bulunan insanların yaşadıkları farklı 15'şer dakikaları anlatıyor.

haluk bilginer yine konuşturmuş oyunculuğunu.bir adam bu kadar farklı olabilir mi ya?

özkan uğur garip bir adam ya. coşmuş coşmuş.

metin akpınar'ı kör rolünde beğenemedim.

janset fena değildi.

ata demirer idare eder.

o kadar kötü türk filmi varki bu filmine onların yanında çok kötü demek haksızlık olur.

gayet seyirlik güzel film.
filmin 8. dakikası. metin akpınar konuşuyor;
- aynayı hiç kimse görmez. onlar sadece içindekilere bakarlar. aynalar görenlere görünmezler..
filmin 21. dakikası. metin akpınar'dan bir gol daha;

- nasıl yapıyorsun bunu? bir şeker kalıbından nasıl bir çiçek yapıyorsun ?
- ben çiçek yapmıyorum. çiçek zaten kalıbın içinde var. ben sadece şekeri sıyırıyorum.
- iyi de bu bir şeker kalıbı..
- siz çiçeği görmüyorsunuz, bense şekeri !!!!
haluk bilginer oynamasa fos bir film ne yazıkki. ama sadece haluk bilginer için bile izlenilir bir film aynı zamanda. *
sinemamız hakkında ileri geri konuşanlara al sana en baba film diyerek izletilebilecek olan film.
Pek reklamı yapılmamasına rağmen oyuncu kadrosuyla insanları çeken, vasat üstü bir türk filmi.
pamela'nın kısık ateşte 15 dakika cümlesini tersten söylediği şarkıdır.