bugün

2002 de trt de yayınlanan absürt ve bir o kadar da duygusal komedi dizisidir. zaman ve şartlar oluşmadığı için tutulmadı ,anlam verilmedi . leyla ile mecnun dan bir kaç gömlek büyüktü .hatta o dizinin var olmasının sebebidir de diyebiliriz. yapı taşıydı , geçiş süreciydi bir nevi .leyla ile mecnun cular bilselerdi absürt komedi en güzel nasıl yapılıyor anlarlardı .
doktorlarin herseyi strese baglamasi gibi elektrikcilerinde her sorunu bagladigi sey.
iki nokta arasında potansiyel fark olmadığı durumda bu iki nokta arasında olan hat üzerinden devrenin kendisini tamamlanmasıdır.
prizi düşünün. +'dan kablo ile çamaşır makinesine gittiniz. içeride bir dünya boku çalıştırdız motoru döndürdüz falan filan
, akabinde prizin eksisinden devreyi tamamladınız. işte bu çamaşır makinesi ile priz arasına paralel bir tel takın. arada potansiyel fark olmadığı için, akım da kolay yolu tercih edeceği için devresini pararlel tel üzerinden tamamlayacak. çamaşır makinesine akım diye bir şey gitmeyecek.
bu paralel telin çamaşır makinesini çalıştırmaması, kısa devre olayıdır.
su anda televizyondaki en iyi sohbet programidir.ama bir de sunucularin "ben su universiteyi bitirdim,su kitabi okudum,su filmi izledim" gibi hava atma becerilerine sahne olmasa daha datlu olacak yapimdir.
17 ocak 2009 akşamındaki pek zevkli programında kamer genç i dinlemenin ve haktan* beyin biraz daha açık konuşmasının seyircilere ayrı bir zevk yaşattığı programdır. Zira ayın karanlık yüzünde uzaylıların olduğu ilk kez bu kadar açık bir biçinde dillendirildi.
2 haftadır oktay sinanoğlu'nu konuk eden program. oktay hoca harun ve pelin'e muhteşem laflar sokuşturdu.
+ oktay sinanoğlu
-harun tekin
+türkiye'deki sağ ve sol başkaları tarafından yaratılmış ve kapsamı daraltılmış gruplardır
-hocam siz şimdi öğrenci olayları dönemindeki sağ ve sola sahte mi dediniz.
+ben yarım saatten beri ne anlatıyorum sen ne anladın?
zekeriye beyaz hocanin siyaset meydanina cevirdiği program.

yok efenim esenler $u yokmu$ta ben yapacağim, yok efenim bu yokmu$ta ben halledeceğim zirvalarini dinlememize sebeb olmustur.

pelin ! bebeğğğim yine cok güzelsin.
harun tekin'in canlı yayında ''cambaz'' isimli şarkıyı söylemesini istediğim program..

bunun dışında pelin batu çok itici, harun tekin çok soğuk ve ukala.. diğer arkadaşı ise tanımıyorum; sanırım psikiyatr bir yazarmış..

şu esnada cem yılmaz ve ozan güven'in katıldığı ve tekrarı yayınlanan programda sevgili harun tekin'in önünde laptop'ı sağa sola tıklayıp konuklarına çok büyük bir saygısızlık yaptığı program..

evet, tv programcılığı inşaatçılara, mühendislere, turizmcilere ve harun tekin'e bırakılmayacak kadar mühim sanırım..

(bkz: cambaz)
(bkz: mor ve ötesi)
(bkz: ne habersin hacı)
Cem Yılmaz'ın katıldığı eğlenceli bölümünün sonunda yarı uykulu haldeyken tam olarak duyamadığım kısa futbol muhabbeti yüzünden ben çok mereklandıran program. Birileri ben Trabzonsporluyum diyordu duyuyordum ama gözlerim açılmadı, anlayamadım. Kimdi onlar acaba?
bu gece cem yılmaz arz-ı endam etmektedir.
Dün gece Mazhar Alanso'nun sunuculardan sadece Harun Tekin'i iplediği program.Mazhar abi Cem Mumcu ve Pelin Batu'ya kimi zaman çok pis ayarlar vermiştir kimi zaman da programı sabote edip terbiyesizlik yapmıştır.Cem Mumcu sabır taşını oynamıştır gözümde dahada büyümüştür.
son zamanlarda izlediğim en saçma tartışma programlarından biri. Son derece ciddi toplumsal sorunların saçma sapan, alakasız konuklarla tartışıldığı, pelin batunun pastoral boyutlarda durmadan saçmaladığı, harun tekinin ise adeta "bakuninin lümpen tayfası" modunda, ekranlarda bilinçli ve insiyatif sahibi bir züppeye dönüştüğü programdır. Erzurumda yakutiye belediyesinin çevre düzenlemesi adı altında gerçekleştireceği "canlı ağaçların kesilip yerine irandan ithal edilecek metal ağaçların dikilmesi" projesine ( ki ben buna erzurumda yaşayan bir birey olarak evrensel mantıksızlık projesi diyorum) Yıldo'nun yaptığı din içerikli, irasyonel yorumlara hiç birinin rasyonel bir tepki gösteremediği bir programdır aynı zamanda. Medyatik özneler bu noktada toplum nezdinde önemli rol oynar, bir kişinin ekran karşısına geçip dini kamusallaştıran söylemlerde bulunması son derece tehlikelidir. Zaten her soruna din eksenli politikalarla yaklaşıldığından dolayı bu kadar sorunlu bir topluma sahibiz. Hayatı ve mutluluğu dinsel referanslarda görmek politikadan başka bir şey değildir. Din karşıtı falan değilim ama ünlü filozof Kant’ın dediği gibi “din bir toplumda kamusal bir güce dönüştükçe, o toplumda büyük ayrışmalar olur, bu ayrışmalarda zaman içinde büyük çatışmaları doğurur.” En azından biri çıkıp yıldonun fütursuzca konuşmasını önleyebilirdi; ama yapmadılar! Cem mumcu diğer ikiliye göre çok daha akılcı konuşuyor, daha akılcı çözümlemeler yapabiliyor seyirciye.
dünyanın en folloş programıdır kendisi. büyük sebebi pelin batu'dur.
yedi numaranın bitmesinin ardından aynı ekibin trt icin cektigi bir dizinin adı. tutulmamıs olmalı ki bu dizi bitirilip yedi numaranın yeni bolumleri cekilmeye baslanmıstı. ceren soylu da dizi kadrosundaydı.
Elektrikli aletlerin tellerinin birbirine değdiğinde meydana gelen bağlantı.
şu anda konuğu nil karaibrahimgil olan program! pelin şarkısını pelin batu'ya yazdığı iddia ediliyor, biliyorsunuz. nil öyle olmadığını söyledi, tarih bölümünde bi' kızmış bahsedilen pelin! tam da bu programda pelin batu'nun mor makyaj yapması bir meydan okuma mıdır acaba?*
diğer bir bomba da pelin batu'nun "fazıl hüsnü dağlarca'nın ölümünün arifesinde olduğumuz bu günde..." demesi! dağlarca'nın ölümünü tahmin edecek kadar sezgileri kuvvetli kızımıza selâm ederim.
son iki haftadır seyrediyorum bu programı açıkçası başarılı da buluyorum. en azından mantıklı konuşuyorlar da arkadaş pelin batu'nun dokunsalar ağlayacak bir ses tonu var bir süre sonra insan sıkılıyor yahu.
25 eylül 2008 tarihinde teoman'ın konuk olduğu program. pelin batu'ya kısa yoldan cümle kurmayı öğretseler tadından yenmeyecek.
an itibari ile televizyon kanallarında yayınlanan en kalite programlardan biridir, bu programı gece gündüz yapsınlar yemeden içmeden sıçmadan seyretmeyen bok olsun.

edit: an itibari ile hayko cepkin canlı canlı piano çalarak mest etmekte bizi.
(bkz: short circuit)
bir ara trt1'de yayınlanmış bir dizinin adıydı. kadro olarak 7 numara'nın oyuncuları oynamış olsa da reytinge kurban gitmekten kurtulamamıştır.
sigortaların atmasına sebep olacak durum... insanı ışıl ışıl yapabilmesinden kıllandığım avare elektrik akımı *
bir elektrik devresinin en önemli unsuru ve her türlü formülün baştacı olan akımın bir türlü geçiş izni vermeyen yüksek dirençli yolla uğraşmayıp nasılsa gel benim yolumdan geç diyen düşük dirençli yol var diyip sonucunun kötü olacağını bile bile o yolu tercih etmesidir, yaramazlıktır ki bunun cezası sigortalar tarafından verilir ve artık devre içinde dolaşması men edilir.
iki bacağın birleşmesi. ezilmesi.
(bkz: kontak olmak)