bugün

Kırım parlamentosunun oybirliğiyle aldığı kararla gerçekleşen olay.
kırım ın ve rusya nın iç meselesidir bize laf düşmez.

herkes kendi önünden yesin.
demokratik özerkliğin getirdiği haklardan yararlanmış kırımın rusyaya bağlanması olayı.
bizi enterese etmeyen olay. bize ne lan kirimdan! bilmem kac yil turk yurduymusta, tatrlar turkmuste. tatar nufusunun 5 kati rus yasiyor orda, rusyaya baglanmiycakta madagaskarami baglanacakti.
ukrayna'dan daha zengin ve gelişmiş bir ülkeye bağlanmaktır.
kırımda nüfusun yüzde 65 inin rus olduğu düşünülürse, referandumda yaklaşık yüzde 70 civarı evet ile rusya'ya bağlanacaktır. tatarların yerinde olsam ukrayna tarafına geçerdim. en fazla 5 yıl sonra avrupa birliğine girecek çünkü. ha şimdi bazıları gelip niye yurtlarını ruslara bıraksınlar diyecek. bende şöyle söyleyeyim. rusları oradan obama gelse çıkaramaz. silahlı direnişe geçerlerse çeçenler gibi nüfuslarının yarısını kaybederler. rusların bu konularda acıması olmadığı ortada. ayrıca şu entry(#22988982)de belirttiğim gibi türklerin ölümünü kimse umursamaz. türkiye bile.
kırım, ırak gibi değildir. yanı başında rusya gibi bir devlet varken kim siker avrupayı amerikayı.
Referandum sonrasi karara baglanacak durum.

(bkz: Tadimiz kaçmasın bey)
iki gün önce kırım türktür türk kalacak mitibgi yapan, türklüğü övmekle bitiremeyip kırım'a sahip çıkan adamları göt eden karar. türküz boyun eğmeyiz falan filan. senelerdir aynı hikayedelerdi. uyansınlar o rüyadan bir zahmet.

http://alkislarlayasiyoru...indeki-bozkurt-tartismasi
(bkz: kim takar kırım mı)
% 12 azınlığa sahip türkleri ilgilendirmeye konudur.
Tarih tekerrurden ibarettir bkz kucuk kaynarca
Bkz şahin giray.
kırım meclisinin aldığı en kötü kararlardan biridir.

ne yazık ki yapılacak olan referandumda da kabul edilecektir. kırım yavaş yavaş değil, hızlı adımlarla rus toprağına katılacaktır.

bir türk olarak kanıma dokunuyor arkadaş. hele ki bir şey yapamamak, olaylara uzaktan bakmak, zor...
16 mart 2014 kırım referandumunun sonucu itibariyle gerçekleşendir.
böylelikle karadeniz bir türk gölü olmuştur. bir dakika ya o başkaydı. diren ygs. bundy abiniz, sınava gitti gelecek.
ABD'nin ve AB'nin Ukrayna'yı ikiye bölüp Rusya'nın elini güçsüzleştirme çabasına Rusya'nın verdiği çok akıllıca cevaptır.

Rusya'nın bitmek bilmeyen sıcak sulara inmek isteği ve boğazları dolaylı da olsa kontrol edebilmesi bakımından çok stratejik bir ataktı. Putin Suriye olayından sonra ikinci defa Obama'yı donunda salladı.

Edit: Bu olayda farkındaysanız -tıpkı Suriye olayındaki gibi- Türkiye'yi sikleyen yok. sevinsen ne olur üzülsen ne olur.
türkiye'deki arkadaşlar gayet memnun olmuşlardır. putinin çükünü öpmeye gitsinler rusya'ya koşa koşa. bu amına koyduğumunu işini türkiye yapsa işgalci devlet derler bize dışarıdakiler der zaten de en çok kafa siken içeridekiler olur amsnı skyimmvhcv.
Kemalist ulusalcı dalkavukları sevindirmiş olaydır.
putinin meydanda istediğim gibi at oynatırım dediği durumdur. abd, almanya bilmem kim ben tanımıyorum demiş etmiş ne olur ki? Rusya da senin lafına bakıyordu zaten.

Ancak böyle ık mık der köşeye çekilirsin.
Niye?
Adamlara kafa tutabilecek bir dünya ülkesi henüz oluşmadı çünkü.

her şey bir tarafa adamların topraklarında ne kadar atom bombası gömülü bilemiyoruz. Bu bile tek başına yeterli bir nedendir.
rusyanın politik gücünü gösteren olay.
post modern dünyanın sava$siz olumsuz yapilan ilk anla$masidir.
hukuksuz olandır.

ab ülkeleri ve abd dahil bir çok devlet bu saçma referandumu kabul etmemiştir.

yasal olmayan bu referandum zaten kabul edilir değildir.
yaklaşık 70 yıl süren sosyalist rejimden sonra rusya tekrar emperyalist kimliğine bürünmüştür. bakalım orta asya türkleri'ne nasıl yaklaşacak.
Açık oy gizli sayım yapılmıstır. Bastan sona adaletsiz.
abd ye sağlam bir geçirmedir rusyadan fakat zararı abd den çok bize dokunur o yüzden savaş dahil her olaya türkiyenin de dahli ve hazırlığı gereklidir.