bugün

inecek var diye devam eden candan erçetin şarkısı.
Albümdeki şarkıların tümü muhteşem olmuş.
Bu kadın iyi söz yazıyor arkadaş.
Şahane bir Candan Erçetin şarkısı daha. Yine beni benden alıyor dinlerken, yine bana ben katıyor.
ilk dinlediğimde etkilenmediğim sonra sonra dilime dolanan ve hikayesini düşündüren şarkıdır.
o duraktan binerdi iki kırık kalp otobüse. otobüsün ter kokan havasını solumamak için (aslında kendini kötü hissediyordur) yumulur biri diğerinin boynuna. karşılıklı kırık kalpler puzzle gibi birleştirmeye çalışır fakat, birleşmediğini görünce sakızı ağızdan sallayıp bir tekme vurur gibi siktir et denilir. o kalp ki, bir defa kırılınca asla tamiri olmaz. ne biri,ne diğerleri, ne de tümleri.

candan erçetin in son albünün ismidir.
istisnasız tüm şarkılarıyla beni benden alan candan erçetin albümü. dinleye dinleye bıkmadığım, bıkmayacağım, candan erçetin sahnedeyken canlı canlı bi kaç şarkısına eşlik edebilme şerefine nail olduğum, müthiş albüm. bütün şarkılar sizi anlatıyor, emin olun.

(bkz: tüm şarkıları güzel olan albümler)
dinledikçe kendini daha da açan bir candan erçetin harikası. uzunca bir süre dinleyince hipnoz etkisi yaratmıyor evet. ama müsekkin etkisi var; rahatlatıyor, sakinleştiriyor. parçanın, hüzünlendirirken senkronize olarak aslında hüzünlerinizden arındırıp sizi deşarj ettiğini sonra fark ediyorsunuz.
bir çiftin, "işte bizim şarkımız" diyebileceği bir candan erçetin şarkısıdır. o güzelim "bahar" adlı şarkının içinde bulunduğu albüm.
candan erçetin'in, içinde 'bahar, vallahi, git' gibi müthiş parçaların bulunduğu albümü..
hepsi de biririnden muhteşem parçaların olduğu muhteşem müzik albümü.

Candan ERÇETiN 'in aylar öncesinden çıkacağı konuşulan albüm müzikseverler ile buluştu. Albüm "Kırık Kalpler Durağında" ismiyle müzik marketlerde satılmakta.
Albüm Adı: Kırık Kalpler Durağında - 2009

işte albüme adını veren süpersonik parça: Candan Erçetin - Kırık Kalpler Durağında

Sözleşmeden buluşuverir kırık kalpler
Anlatılmaz ama ordadır bütün dertler
Gönül kırgınlıkları hayat haksızlıkları
Kader yalnızlıkları çeken bütün kalpler
Gönül durgunlukları hayat yorgunlukları
Şehir yalnızlıkları çeken bütün kalpler
Kimini yakıp geçen aşklar incitmiş
Kimini yanlış kararlar yıkıp geçmiş
Kimine yakın dostu ihanet etmiş
Kimi hayatın sillesini yemiş
Kırık kalpler durağında inecek var
Eteğindeki taşları dökecek var
Doldurun kadehleri içelim beraber
Yılların yorgunluğu geçene kadar
Kırık kalpler durağında inecek var
Yüreğindeki dertleri dökecek var
Doldurun kadehleri içelim beraber
Yılların yorgunluğu geçene kadar
Kendini eğlenmeye verir kırık kalpler
Sanki unutulurmuş gibi büyük dertler...

http://www.dailymotion.co...yryk-kalpler-durayy_music
inmek istenmeyen ama zorunlu inilen durak.
şarkının 3:30 civarında yapılan flamenko tarzı bölüm direkt queenin innuendo parçasından araktır. evet.
candanın dinlemeye doyum olmayan albümüdür, ayrıca sözlerine dikkat edilmelidir tüm şarkıların. özellikle ninni ile uyanın artık demektedir candan ablamız.
enfes bir candan erçetin şarkısı...
bize verilmiş bir armağandır bu şarkı...
ve tabi albümdeki diğer parçalar
yaşamı boyunca herkesin en az bir kez durduğu durak ismi.
bir candan erçetin & alper erinç klasiği. tipik bir candan erçetin albümü. müziği, yorumu dinlediğiniz zaman "evet bu bir candan erçetin şarkısı" diyebilirsiniz.

bu albüm biraz kırgınlığı, terk edişleri anlatıyor. albüm kapağında 5 yıl, 5 ay, 27 gün suskun olduğunu söyleyen candan erçetin in gün sayması gerçekten güzel olmuş.

buradan candan erçetin e sesleniyorum* 5 sene uzun bir ayrılık. ancak her dönüşünde diğerinden daha iyi bir albüm yapacaksan biz seni daha fazla da bekleriz.

Ancak albümdeki "bahar" şarkısının nakaratı "melek" albümündeki "sitem" şarkısının nakaratına çok çok benzemektedir.

genel itibariyle albüm olmuş mu? hem de ne biçim olmuş. ama biraz dikkat etmek lazım. bu tip tekrarlar biraz soru işareti bırakıyor dinleyicide.

ninni şarkısını dinlerken sözlerine dikkat edin. türkiye nin 86 yıllık geçmişini müthiş bir şekilde özetlenmiş. ellerine sağlık candan erçetin.
çıktığı günden beri sürekli dinlediğim, hatta benim adım orman'ı dinlememe fırsat bırakmamış, enfes candan erçetin albümü.vay halime, kader, kimin doğrusu, bahar ve unutama beni şimdilik diğerlerinden bir adım önde, favorilerimdir.
candan erçetin'in baştan sona dinlenilesi albümünün adıdır. bahar,unutursun ve özür dilerim adlı eserlerin sözlerine dikkat edilesidir.
kesinlikle inilmesi gereken duraktır. cadan erçetin in kusursuz yorumladığı şarkı. meyhanede 1 kadeh rakı ile iyi gidecek bir şarkıya benzemektedir.
candan erçetin ablamızın patlattığı son bombadır.
yalvaramam , nedense sustum , özür dilerim ve vallahi şarkılarını dinlemeye doyamadığım albüm. ilk dinleyişte bu kadar çok beğenmemiştim ama dinledikçe güzelleşiyor sanki bu şarkılar.
beş yıl beklemeye değen albümdür efendim. öncelikle hemen başta onu belirteyim. fransızca dahil tüm albümleri var bu kadının bende. fransızca dahil tüm şarkılarını ezbere bilirim. yürekten. sesine, yorumuna, duruşuna bayılırım. nefes alırken hııııııı diye iç çekişine bile. beş yıl yeni şarkısını dinlememek iyi olmadı ama işte bu albüm ilaç gibi geldi. dolu dolu 16 şarkı. doya doya 16 şarkı. teker teker şarkılara geçmeden olumsuz eleştiri kısmına geçelim ama. onsuz olmaz.
ilki yine ve yine mete özgencil eksikliği. kanadı kırık uçuyor erçetin. evet yine uçuyor ama bu ses çok daha başarılı şarkı sözlerine emanet edilmeli. ciddi anlamda eksikliği hissediliyor. belki de başka birinin. ama bir eksiklik var. çünkü erçetin çok başarılı değil söz konusunda en azından orijinallik açısından.
ikinci durum alper erinç. tüm albüm ona emanet ediliyor ikidir. evet o da başarılı ama tek başına 16 şarkılık albümü düzenleyince fazlalık oluyor. göksel geliyor zaten akla-kulağa ilk, onun adını duyunca. nil ile çalıştığı nil'in son albümü çok göksel kokuyordu. allah'tan bu albüm göksel kokmuyor. o aşılmış ama dediğim gibi 3-5 şarkıyı keşke kıvanç ya da ozan çolakoğlu falan düzenlese. tabi bu çok kişisel ve keyfi bir istek.
üçüncü durum o kötü albüm kapağı. gereksiz. herhangi renkteki bir fona, herhangi renkteki candan erçetin yazılması bile çok daha iyi olurdu. bu da kişisel ve keyfi.
başka diyeceğim bir şey yok. yorum bu albümde iyice aşmış. inanılmaz yürekten okumuş şarkıları. o kadar belli ki bir dostun ihanetine uğradığı. ve daha benzerleri. ha bir de unutmadan, sinan elde bir değil üç olmalı. o ne şarkı sözüdür öyle. hayranım sana.
gelelim şarkılara. dur gelmeyelim dördüncüyü buldum.
dördüncu durum ise şarkıların eski candan aşrkılarına benzeyişi. tamam elbette benzeyecek ama yeni bu. ne bileyim. bu kadar benzerlik sevmedim ben. neyse...
kırık kalpler durağında: albümcüğümüzün açılış şarkısı. klasik candan erçetin sözleri. (yalnız beni gören de yeni sözcükler türetip onlarla yaşıyorum sanır-neyse sus) itici bir isim olduğu için şarkıya adapte olmak zor oluyor. "kimini yakıp geçen aşklar incitmiş kimini yanlış kararlar yıkıp geçmiş kimine yakın dostu ihanet etmiş kimi hayatın sillesini yemiş" sözleri kendisinin birçok şarkısında olan sözleri. hayat işte şarkısı diyorum ben bunlara. bence gamsız hayat gibi bir şahaserden sonra bu tarz söz içerikli şarkılardan uzak dursa fena olmaz kanımca. (sen kimsin leen) ama düzenleme güzel ispanyolvari severim. 10 üzerinden 7.5. (yazmak keyifliymiş be açıldım)
git: çok sevdim. aaaaaaaaaaa aaaaaaaaaaa aaaaaaaa aaaaaaaaa başlangıç kısmı ile hemen içe işleyiveriyor. sözler klasik ama eskinin güzelliği kendini hissettiriyor. sözler cemal safi. hoş dediğim gibi sevdim ben bunu. "sırf sana üzülüyorum sırf sana acıyorum" kısmını kadın baya bi hissederek söylemiş. harbi acımış. helal. 8.5
kader: bir film müziği daha. kaptan feza için-miş. beni daha o kadar sarmalamadı. ama "hesaplar yaparız sonumuzu bilemedim" ile başlayan dörtlükteki melodi gerçekten çok hoş. ama dediğim gibi ben çok didaktik sözleri sevemiyorum. 7.8
unutama beni: başarılı ir yeniden düzenleme. esmeray'dan dinlemek tabiki çok özel. ama bu da olmuştur. bayağı yakışmış. zaten unutama beni sözü öyle lanet ki, kim dese vurur. 7.9
vallahi: hemen girişi ile vuran şarkı. yine çok yürekten bir yorum. (bu kadın beni öldürecek) tam bir candan erçetin şarkısı. ben çok sevdim. 8.7
yalvaramam: eğer albüm bir ay önce çıksaydı, bu albümün en sevdiğim şarkısı diyecektim ama mustafa ceceli hızlı çıktı. çünkü beste santander-flavio. bunun üzerine söz yazılmış. enfes bir melodi. sözler de güzel olmuş ama ben bir aydır mustafa ceceli'den söz veremem olarak dinlediğim için bunu şarkıya adapte olamıyorum. sözler karışıyor araya başka şeyler giriyor falan. zor. ama 8,5. (alışırız belki zamanla. ikisini de alırım yatağıma.)
gözler: göksel kokan şarkı. ama candan şarkısı. sevemedim pek ben fena değil ama ne bileyim...7.4
türkü: neyzen tevfik ve ömer hayyam'ın sözleri ile çok hoş bir parça. türkü yine o türkü sazlarda tel değişti. çok güzel değil mi ya. 8.7
vay halime: bayıldım. balkan esintisine bayılıyorum. kalkar oynarım ben buna. nine point goes to...9.
unutursun: arabesk aşrkımız da burdaymış. hoşgelmiş. pek sevmedim açıkcası. çok bildik çok tanıdık. 7.2
bahar: mutluluk şarkısı ama beni pek mutlu etmedi. ayşe kulin'i de çok sevmem zaten. ama düzenleme hoş olmuş. belki mayıs-nisan gibi bahar gelince bir daha koklaşırız. 7.3
kimin doğrusu: en alışamadığım şarkı. hatta sevmedim. 7
özür dilerim: böyle özürlü teşekkürlü şarkıları pek sevmem ama bu olmuş. başarılı. klasik candan şarkısı. ve melankoliiiiiii. 8.6
nedense sustum: ne yazsam güzelliği bozarım bence. 10.
ben kimim: muhalif candan'ı çok seviyorum. 9.5
ninni: başarılı bir muhalif şarkı daha. karga benzetmesi iyi. ikinci ninnisi zaten ama bu başka. uyuma ülkem. 8.8
ohhh...yordun beni candan. bi nedense sustum çekeyim damarım da dinlenivereyim.
seviyorum bu kadını. 10.
Çok güzel olmuş bir candan erçetin albümü daha. Keyifle dinliyoruz Efendim.
bu sabah radyoda tesadüfen dinlediğim çok beğendiğim, sonrasında bir kere dha dinleme isteği duyduğum nefis candan erçetin yorumudur.

diğer şarkılarını dinlememiş olsam dahi, yorumların güzelliğinden içimdeki müthiş merakın temelinde albüm sahibinin - candan erçetin - oluşu yatıyor. hangi şarkısını dinleseniz, işte beni anlatıyor dememek elde değil...
öyle samimi ki...
tam böyle kafalar güzelken toplu halde söylenebilecek bir şarkı. albüm desen bildiğin şukela.