bugün

lüks araçta kokain kullandığına ilişkin görüntüler ortaya çıkan kürşat ayvatoğlu, "kokain değil, şaka amaçlı pudra şekeri çektik" dedi, adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

kaynak: https://www.gercekgundem....di-dedi-serbest-birakildi
Bazen burundan sanki kokain çeker gibi bazen de esrarlı sigara içer gibi yapmış olduğumuz şakalar vardır.

Yani diyor ki esrar içerken video, foto da çıkarsa ortaya ayık olun.
baklava çalan çocuklarında artık ‘çalmadık şaka yaptık’ diyip yırtmasına sebebiyet veren hayırlı bir gelişme.
Bu ülkede şarkısı uyuşturucuya özendiriyor diye ya da youtube kanalında yaptığı komik videolar yüzünden tutuklanan insanlar oldu.

Başka sözüm yok.
Uyuşturucu madde kullanmak tutuklanma sebebi mi ki? Nerde bu hukukçular? işe yarayın bi.
Diyelim ki şaka. Söz konusu videoda gülen birini ben farketmedim.
Uyuşturucu kullanma suçu 2 ile 4 yıl arası bir ceza gerektirir. Kuvvetli uyuşturcu ticareti yapma zannı varsa eğer Tutuklama tedbiri uygulanabilir.
Akepeli olduğu için serbest bırakılması çok normaldir. Yani şaşırtan bir haber değil.. Eminim pudra şekeridir.. Aptala yatmış işte yediği nane çıkınca.. iki gün sonra bu skandal da unutulur.. Geçiniz.. Bu ülkede her şey olunur ama rezil olunmaz.
Adaletin esaret altında oldugunun en güzel kanıtıdır bu işte.
görsel

Yazık.
Bu pudra şekeri bir Harika dostum!

isminde adalet geçen partinin adalet anlayışını bir kere daha gösteren olaydır.
görsel

Teyit geldi. Dağılın.
Ulan millet şarkı yapınca 'içinde özendiren ifade var' diye içeri atılıyor. Millete göstere göstere ot çeken yandaş orosbu çocukları dışarda fink atıyor. 1984 romanı içindeyiz sanki amk.
akabe ve bölücü mhp bu ülkenin kanayan yarasıdır. ve ikisi de kapatılmalıdır.
görsel
yahu zaten alsa alsa en fazla denetimli serbestlik alacak.

adamı tutuklayıp ceza evine mi gönderselerdi bir de?

ben anlamıyorum bu bizden olmayan ölsün beter olsun kafasını, akplisi de böyle ötekiler de böyle.

gidin siyasal islamcılığından vurun, zenginleşmesinden vurun da şu görüntüden ötürü tutuklanmayışı hakkında aptal aptal konuşmayın.

2 line çeken adamı içeriye atıyor olsalar dünyada doğru dürüst insan kalmaz.

hapis cezası alırsa da ertelenecek.

zamanında çağatay ulusoy, gizem karaca falan da esrardan göz altına alındılar, tutuklandılar mı? 10 ar ay hapis cezası aldılar ve cezaları ertelendi, muhalif oldukları için göz dağı verildi.

ne kadar isteseler de daha fazlasını zaten yapamadılar.

azcık beyninizi kullanın.
Avukat şeysi bunlar, hakimin de gönlü var tabi belli. Sonuç olarak babası zamanında siyaset ile uğraşmış ve yiyebilen tayfa mertebesine erişmiş her it bu şekilde takılıyor zaten. Bazen genç yaşta siyasette ilerleyenler de oluyor tabi. Onlar da daha üst siyasiler için ellerini kirletenler oluyor. Kadın ayarlayanlar, uyuşturucu bulanlar vs. Bizim paramızı yiyorlar ama ses etsen sen suçlu çıkarsın. Adaletin bu mu dünya ?
şu olayla en çok dalga geçen, en çok lafı söyleyen, en azılı akp düşmanı muhalif benimdir.

(bkz: #44558822)

ancak yapılan şey, kanunlara uygundur. uyuşturucu kullanmanın cezası hapis değildir.

polis merkezine götürülürsünüz, işlemleriniz yapılır ve serbest bırakılırsınız. ondan sonra mahkeme gününüzü belirten kağıt ikamet adresinize gelir, mahkemenize gider, "evet içtim, pişmanım" der, hükmün açıklanmasının geri bırakılması kararınızı ve denetimli serbestliğinizi alır ve yine serbest kalırsınız.

bir süre amatem'e gider, idrar örneği verir ve zorunlu seminerlere katılırsınız.

5 sene içerisinde benzer bir suça karışmazsanız sicilinizi de etkilemez. yapılan hukuki olarak doğrudur. bunun akp ya da chp ile alakası yok yani.
Bak bu ülkede cb nına hakaret etti diye, toplumu kin ve düşmanlığa teşvik&tahrik etti diye sabaha karşı evi basılıp tutuklanan insanlar var. O yüzden kimse burada kanunun uygulanırlığından atıf yapmasın, adamı hasta etmeyin.
haber yasağı da peşinden gelir şimdi.
Hollanda’da uyuşturucu satıcısına ceza verilir, kullanana değil.. her kokain çekeni içeri atsalardı dışarda adam kalmazdı.