bugün

(bkz: adamın ağzına sıçan şarkılar)
yakında pkk'lı teröristler kürçe konuştu diye asker operasyon yaptı falanda demeye başlarlar.
herkes gibi olayın özünün başka olduğunu düşünüyorum niyeyse.
(bkz: atma recep din kardeşiyiz)
sırf bu sebep için öldürüldü ise yazık çok yazıktır.
(bkz: ezik şarkıcı altuğ)
sebebi kürtçe şarkıdır. buna inanıyorum ve örneklerini de gördüm. şarkı bölücüdür ondan vurmuştur diyenler olabilir. içinde her kürdistan geçen şarkı bölücü değildir. kürdistan dicle ve fırat nehirleri arasında kalan bölgenin adıdır. mezopotamyadır. şarkının geri kalan kısmı içinde zaten yorum yapamazlar çünkü kürtçe bilmezler. izmir'de polisin ateş açarak kafasından kurşunlayıp öldürdüğü çocuk da diyarbakır doğumludur. babası diyarbakır'dan izmire göçmüştür ve muhtemelen bütün polis teşkilatı bu ailenin üzerinde, onlara farkettirmeden yoğunlaşıp uzak takibe alınmıştır. hani teröristtirler ya bütün diyarbakırlılar. teröristin ağası, şarkı söyledi diye insan öldürendir.
(bkz: iddia edildi)*
sebebi ne olursa olsun: odunu bol , mekanı cehennem olası insan olmayan insandır. sonuçta insandır. ayrıca trt şeş denilen kanalı rize li başbakanınız kurmuştur. öyle bir dil olmasa fantazi olsun diye kurmaz herhalde.
(bkz: peh)
işte budur! işte türkiye'de beyni yıkanmış ölüm makinelerinin yediği son halt, altına imza attığı son rezillik. peki' son mu?

evet. neden şaşırıyoruz? bundan 15 yıl öncesine kadar bu tip "adamlar" orada kürtleri sırf zevk için öldürüyordu. evet, yeşil ve altında çalışan bu tiplerden* bahsediyorum. bunlar iç anadolu'nun göbeğindeki benim türk olan ailemi bile buluyordu, hem de nedeni trafikti. evet, arabadan inip bizi kurşuna dizeceklerdi.

ama yok abartıyoruz biz. kürtlere yapılanlar uyduruluyor. aynen aziz nesin'in şaşkınlıkla söylediği "kürtlerin hayalgücünün bu kadar iyi olduğunu bilmezdim" ifadesi gibi. ama o sonra bunların hayal ürünü olmadığını çok net gördü, kendi de yaşadı.

bu ülkede arkasına devlet gücünü almış teröristlerin bu ülkeyi "vatanseverlik adına" nasıl teksas'a çevirdiğinin resmi bu.

şimdi o sağa sola salyaları ile saldıran faşistler bu ölü bedenlere bakarak mastürbasyon yapmaya devam edebilir. hala!

ölü seviciler sizi! evet, siz ölüleri seviyorsunuz. ve bu ölü bedenler toprak altından çıkıp bu cineyetleri, yaşadıkları katliamları suratınıza haykırsa bile çıkıp "ama yok rüzgâr güneyden esiyor gibi, ayağımda da nasır var, bi' yerlerim karıncalanıyor" gibi saçma sapan bahaneler uyduracaksınız, alkış tutacaksınız ve destekleyeceksiniz.

ve sonra da ota boka söveceksiniz! sövün sövün!
Türkçe söylediğiniz için öldürüldüğünüzü düşünün. Fazla bir istemiyorum birazcık empati.
devlet kendi bünyesinde kürtçe kanal açarken, devletin kanalında dahi kürtçe legal bir şekilde kullanılıp yayın yapılırken hiç kimsenin çıkıp da burası türk devleti kürtçe şarkı söylenemez demeye yetkisi olmadığına inanmam sebebi ile yaşama hakkına el uzatılan genç.
Devlet eğer kendisi bu durumdan muzdarip olsa idi -ki değil- kendi üniversitesinde kürtçe dilini kabul edip okunması için bölüm açmaz idi zannımca.
bu durumda bölme işini devlet bizzatihi kendi içinde gerçekleştirmiş demektir, ki bu sebep ile devletin polisine oturup şarkıyı dinlemek düşer.
insanlık adına yorum: hiç kimse farklı bir dilde şarkı söyledi diye öldürülemez tıpkı ülkemizde barlarda çıkıp ingilizce şarkı söyleyenlerin öldürülmediği gibi.
tek sebebi kürtçe şarkı söylemesi olmaması muhtemel insandır. Muhtemelen çok daha derin olaylar var işin içinde. Ama bazılarımız türklerden o kadar tiksinmiş ki olayı saptırmaya çalışmış. Tahminimce kürtçe şarkı söylemesine müdahale eden özel harekatçıyla dalaştı bu genç. Küfürleşme felan olduysa al sana bir cinnet ve cinayet sebebi.* Ama o kadar düz mantıkla bakıyoruz ki olaya; kürtçe şarkı söylediği için öldürüldü diyebiliyoruz. Türklere bok atabiliyoruz. Süperiz lan biz.

Ayrıca dikkat çekiyorum "iddia edildi". ülkemizde o kadar çok şey "iddia ediliyor" ki inanmakta zorlanıyorum. Herşey açığa kavuşur.
ahmet kaya'nın salt kürtçe şarkı söylediği için toplumdan siktir edildiğini anlamamıza vesile olan talihsiz genç. vay anasını sayın seyirciler...
ateş eden bir polis olduğu için dile getirilen sebep. yoksa sıradan adi bir suç olayıdır. ama değerli kürt milliyetçileri bu olayı fırsat bilip devleti nasıl karalayabiliriz diye düşündüğü için hemen olay başka yönlere çekilmektedir.
dengesiz bir ruh halinin alkol ile bir araya gelince nelere yol açabileceğinin göstergesi.

oysa serap eser'i öldürenler içkili değildi ve hatta serap eser şarkı dahi söylememişti!
milliyetçilik denen rezilliğin "insanı" bu ve benzeri cinayetleri savunur hale getirdiğini gösteren bir "münferit" vak'anın kurbanı.
hak etmiş pezevek, sen kimsin ki bu toprakda kürtçe şarkı söylüyorsun.
(bkz: this is turkey) ulan.
burda bin yıllık düşmanımız yunan şarkıları söyleyeceksin. (bkz: fedon) (bkz: hayko)
burda kurtuluş savaşında bizi sırtımızdan vuran ermenilerin şarkılarını söyleyeceksin ve sanatçılarına sahip çıkacaksın. onno tunç, arto, hayko cepkin, rober hatemo ve diğerleri.
ve dedim ya this is turkey ulan sen eurovisiona bile ingilizce şarkı ile katılacaksın, hani osmanlıyı yıkıp atatürkün en çok başını ağrıtan ingilizler.
yok ahmet kayaymış yok kardeş türkülermiş, yok şivan pervermiş yok öyle bişi.
nedense kürtçe şarkı söylemediği için öldürülen genç haberine okumadan, araştırmadan inanılırken, bu olaya "mı acaba", "bi bit yeniği var" diyerek tepki vermek ahmaklığın önde gidenidir.
böyle bir olay vardır ya da yoktur burası ayrı bir konu. velev ki var..

şarkı bu arkadaşım, adam sana küfür etmiyorki. şarkı söyleyen adamları öldürürsek silah sıkan adamları n'apacaz? ulan bir de şu dünyanın, yaşadığımız ortamın daha yaşanabilir bir yer olması için çaba gösterin.
beyinlerinizi bu yaşta faşizan fikirlerle ıslatmayın. "kürtçe şarkı söylemediği için öldürülen genç " ile bu durum arasında ne fark var. bir tane fark bulana cennet'te tapu verecem.

la bırakın adamlar türkü söylesin, şiir yazsın..
çoban zannedilmiş olabilir.
mesele iki olayın farklı olması değil, ikisi de aynı siktiriboktan. mesele aynı faşizan olaylara insanların farklı tepki vermesi.
başlık eğer dün gece yaşanan olaydan dolayı açıldıysa yanlış açılmış, kürtçe şarkı söylediği için değil kürtçe şarkı isteğini "kürtçe bilmiyorum" diye geri çevirdiği için öldürülmüştür.

(bkz: http://www.haberler.com/m...n-2423862-haberi/2423862/)
konuyu yanlış anlamış bünyenin söylemi. doğrusuna yorum; terör sokaklarda artık. elini kolunu sallaya sallaya yanında dolaşıyor. istemediği şeyi yaptığında da canından ediyor.
kürtçe çikata muzu söylemişse eğer sorun yoktur ama sadece kürtçe şarkı içinse yazıktır.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar