Elin götü boklusunun yaptığı zırvalıktır. Kürtler de sana ölüyordu.
Te allahım
Götü boklular eksilemiş
sevmediğimiz ve tasvip etmediğimiz şeylerin genelde kürtlerin başının altından çıkmasından ötürü yazar böyle bir genelleme yapmış ama yanlış yapmış. ama sevmemekte özgür sevmiyor diye kızamazsınız siz özgürseniz sizi sevmeyen adamda özgür saygı duyulmasını istiyorsanız saygı da göstereceksiniz.
yanlış bir başlık. kürtleri değil teröristleri sevmiyoruz olmalıydı. Çünkü özellikle doğuda ki kürt kardeşlerimiz bizden çok bıktılar şu ALLAHın belası teröristlerden. Ama inşaAllah köklerini Türk ordusu kazıyacaktır.
Gelecek 50 yılda Anadolu'nun sahibi olacak halk.
Her toplum öyle veya böyle bir şekilde gelişir. Bizler genelde çok sınırlı bir zaman algisiyla düşünüyoruz, oysa uygarlıklar binlerce senelik birikimle oluşur ve ulusların tarih sahnesindeki yeri konjonkturel olarak değişebilir. 2500 sene once en zengin ve guclu ulus mısırlılardi, sonra roma oldu. Bir dönem mogollardi, bir dönem Türkler..

Bu da demek oluyor ki bundan sonra da değişecek. Toplumlar farklı hiz ve zamanla değişir, gelişir. insanlik ilkel komunal toplumdan, koleciliğe, sonra feodalizme, sonra modernizme geçti. Ancak bu süreç her ulusta farklı oldu. Mesela bi toplum modernizme geçerken diğeri feodalizmde kaldı. Sonra biri modernlikten postmodernizme geçerken diğeri modernleşmeye çalışıyordur, bu süreç yüzyıllar alan bi süreçtir.

Dolayısıyla kürtler de, belli insanlık asamalarina gec ulassalar da elbette doğal kanunlar gereği gelişecek, ve kendine bir medeniyet yaratacaktır. Böyle olamayacağını iddia etmek, bilim dışı bi yaklaşım olur.

Nüfus hala çok önemli bir güç. Kürtler bu açıdan avantajlilar ve tarihin bir evresinde muhakkak gelişecek,belki de dünyayı yöneten bir güç konumuna geleceklerdir.
Bir turk oglu turk olarak;

Canimdir, cigerimdir, kardesimdir, topragimdir, vatan topraginda koyun koyuna yattigimizdir.

Vatana ihanet edenin de irkina bakilmaz. Kusura bakmayin kenan evren kurt degildi, turgut ozal da kurttu.

Duzeltme: yaramaz ve asi cocuk'a tesekkurlerimi sunuyorum.
içlerinde ısrarla kendilerini bu coğrafyanın yerlisi olarak gösterenlerin olduğu topluluk. bakın bilale anlatır gibi anlatıyorum. kürtler irani bir topluluktur. anavatanlarıda kuzey ırak ve iranın zagros dağlarıdır. c.l browsonda bunu işaret eden bir kürt anavatanı haritası yayınlamıştır.
son olarakta bu toprakların güneydoğusunda devlet kurmak istiyor olabilirsin senin kendi düşüncendir bu. ama savaşmak yerine tarih argümanı uydurup özerklik talep etmek tek kelimeyle adamlığa sığmaz. ışidden etek giyerek kaçanların yapacağı iştir.
Bu coğrafyanın yerli ve kadim halkı.
isimleri kirletilmiş ama içinde çok iyi insanlar barındıran samimi bir topluluktur.
Atilla akıllı adammış. Hiç bu topraklara girmeden Rusya üzerinden Avrupa'ya ilerlemiş. Alparslan da bizi Kürtlerin arasına sokmuş aq. Vizyon farkı.
alternatifler çoktur. o kadar suriyeli dışarda ne de olsa.
farsların ilkel, dağlara yayılmış bir kolu.
5000 yıllık tarihi olmayan topluluk.
batı illerini mahveden topluluk. bari buralarda 5er 10ar doğurmayın.
bildiğim kadarıyla eşşek sikerler vatana ihanet ederler dünyanın en saf mal ırkı dır pardon ırk deyiller ermeni iranlı karışımı bi oç lardırlar.
karamanda 45 çocuğa tecavüz eden sapıkta kürt tabi!

ruh hastaları sizi..
TÜRKiYEDE Nüfüs ları 7-11 milyon arsında olan bir.
ülkesine vatanına yaşadığı topraklara ihanet eden saf bir ırk bile diyemeyeceğim çünkü ırk deyil.
Bence iyisi de var kötüsü de , sevgili babamın en çok kullandığı cümle en iyi kürt ölü kürttür.
5200 değil 7890 yıllık tarihleri vardır. lütfen faşistlik yapmayalım.
irani bir halk. çingene belucilerden ve afganlardan farkı yok. aynı kökendedirler
Kadim tarihin kadim çocukları.
müthiş kadim bir halktır. 7890 yıllık tarihleri tüm kaynaklarda geçer. tarih boyunca yüzlerce devlet kurmuşlardır. kürtçe bir çok antik tablet vardır bunun dışında müthiş mimari eserleri vardır.
marco polodan alıntıdır.

görsel
az önce başka bir yere yazdım burayada yazayım.. rivayete gore Türkler Kürtler yüzyıllar önce orta asyada beraber yasarlardi. hatta kürt turk ayrımcılığına yoktu iyi geçinen beraber savaşan tek millettiler fakat oyle bir dönem geldi ki kürtler Türklere bir şey yaptılar. kitaplarda ne olduğu bilinmiyor. Türkler Kürtleri affetmeyip yollarını ayırmışlardır. Kürtler Hindistan bölgesine inmişler. Türklerin bir kısmı orta asyada kalmış bir kısmıdır coğrafi şartların uygunluğunu kullanıp ametikays geçmişlerdir hatta kızılderililerin turk olduğu söylenmektedir.
niye bu kadar düşmanlık yapıyorsunuz bize ? gayet eğlenceli neşeli kendi halinde bir milletiz. bizim de kendi yönetimimiz olamaz mı yani ?