bugün

türk milleti'nin ayrılmaz bir parçasını oluşturan çokluk doğu-güneydoğu anadolu bölgelerinde yaşayan, emperyalizmin taşeronluğunu yapmakta olan bir terör örgütü yüzünden yıllardır horlanan, ezilen, yokluğa mahkum edilen, ana dilleri yok sayılan halkın ismidir.

türk milleti ne mi?
http://www.uludagsozluk.com/e/8145152/

bu insanlar 1940'larda ülkenin bütün genetiği değiştirilirken soğuk savaş milliyetçiliğine kurban edilmişlerdir. söz konusu yılların eşraf-ağa desteğine dayanan iktidarı kürtleri feodalitenin vahşi kollarına terketmiştir. uzun yıllar boyunca ana dilleri ve kültürleri horlanmıştır. bu ülkede ingilizce kimsenin ana dili değilken her okulda ingilizce dersleri okutulmuş, sokak tabelaları ingilizceleşmiş, ingilizce şarkı türkü söylenmiş kitap basılmış ancak kürtlerin ana dilleri yok edilmek istenmiştir. bu saçmalığa yıllarca devlet eliyle arka çıkılması emperyalizmin eline pkk adlı taşeronu kullanma kozunu armağan etmiştir. bu eşkiya sürüsü kürtlerin devlet tarafından ahmakça bastırılan duygularını kullanarak 1984'ten itibaren bölgede byük çatışmaların çıkmasına neden olmuştur. kürtler bu tarihten sonra pkk-devlet arasında sıkışıp kalmış, köylerinden atılmış, göçe mahkum edilmişlerdir. büyük kentlere giden bu insanları kendilerini buraya da ait hissedememişlerdir.

günümüzde kürt halkı ne yazık ki, akp ve bdp adlı iki feodalite düzeni partisinin pençesine düşmüştür. açılım masallarıyla türkiye'deki diğer milletler kürtlere düşman edilmişlerdir.
meseleye sınıfsal açıdan yaklaşılmadıkça bütün türkiye halkı acı çekmeye devam edecektir.
beraber yaşamaya başlayınca ne kadar bulaşık olduğu görülendir. insana kardeşlik türkülerini yutmak zorunda bırakandır.
tarih boyunca devlet / millet olamamış;tarih boyunca hep kullanılmış, gep maşa olmuş, misyonu bitince tasfiye edilecek olan,ortak dili, kültürü olmayan güruh.
şafii olanları çok tehlikeli filan değildir. Sunni olanları, şii olanları ve ateist olanları da tehlikeli değildir. Tehlikeli olanları zaten dağlarda gezer veya onun sözcülüğünü yapar. Büyük bir çoğunluğu eğitimsiz olduğu için kolay kandırılır. Hayır şafii olanları iyidir de demiyorum. Hayatımda iki şafii kürt tanıdım ve biri benim tanıdığım en iyi insandı.
bunlar virüs gibidirler. iyi huylu kötü huylu olmak üzere 2'ye ayrılırlar. iyi huyluları suya sabuna dokunmayanlardır. kötü huylları biji apo diye bağıranlarıdır.
kürtleri şu ya da bu amaçla kullanmak isteyen güçlerin okyanus ötelerinden kopup geldikleri de hesaba katılırsa, ufukların ne kadar genişlediği ve anı zamanda ne kadar daraldığı ortaya çıkar. *
tanım : metinden birçok başlık tanımı çıkar.
kürtleri tanımak için onlarla arkadaşlık kurmak gerekir, yakın ve uzun süreli. yoksa her laf yalan...

samimiyet derinleştikçe nerdeyse tamamında sırasıyla önce kelimelerde başlayan bir başkalık baş gösterir...

önce diyarbakır zulümleri (doğrudur, 12 eylül darbesinin rezilliği) ordan kaçanlar kurdu abi pkk yı derler, ok...

önce pkk ya komünist derler, sonra paylaşımcı, halkçı, en sonunda pekeke...

pekeke diyen herkes pkk lıdır bunu naçizane söyleyim ve kürt milletinin çoğu böyle maalesef...

komünizmden nefret ederler aslında destekçileri feci halde ümmetçi ve osmanlıcıdır...

nedir bu osmanlı hayranlığı? diye sordum...

abi osmanlı ırk üstüne değil din üstüne kurulu bir ülke, müslim ve gayrimüslim vardı tüm müslümanlar kardeşti hepimiz kardeştik diyorlar...

e oğlum o zaman niye kürt milliyetçilği peşindeki pkk yı destekliyor kürtler? diyorum...

el cevap : elli türlü savunma, yazmayım, çok uzun okunmaz çünkü...
neden hor görüldüğünü anlamayan toplumdur. ama nedenini uyuşturucu satıcılarına, panayırlarda kumar oynatanlara, pezevenklere, gaspçılara, yankesicilere bakarak anlayabilir.

burası erzurum ve daha dün luna-park bozması bir yerde gezinirken bir bölüm ilgimi çekti ve yaklaştım. çarkıfelek gibi bir düzenek vardı ve isteyen 3 tl atarak oyuna katılıyor ve çarkı çeviriyordu. 30 taneye yakın hediye ve sadece 1 iflas var çarkın üstünde. ben sadece seyredeyim diye gittim oraya ve bir-iki el izledim. bu işi yapan eleman bana 'sen de oyna hadi at 3 tl' dedi. ben sadece izleyeceğimi söyledim. sonra sordum

- kardeş burada sadece 1 iflas var yani senin hep para kaybetmen lazım değil mi?
- biz zaten kazanmıyoruz, kazanan gondolcular, kamikazeciler. maksat vatandaşın ayağı alışsın.
- garip.
- hadi sen de gir oyuna. at 3 lira.
- yok ben oynamam.
- 3 lira nedir ki katıl işte.
- yok ben izleyeceğim.
- defol lan burdan!
- ne oldu?!
- osman abi al şunu burdan.
- az önce vatandaşın ayağı alışsın diyordun hayrola?

ve şehrin göbeğinde eşkiyalık. dağda eşkiyalık yetmiyor bunlarda.

bu oyunu izlediğim süre içerisinde her elde olan şuydu: önce 3 lira atıyor oynamak isteyenler. sonra çark dönüyor ve joker geliyor. joker gelince iflas kısmı kapatılıyor ve oyunu oynatan 'iflas kapalı, boş yok, devam etmek için 15 lira koymanız lazım' diyor. tabi herkes 15 lira koyuyor ve çark dönüyor. bu sefer çark 'her şeyin 2 katı' diye bir kutuya geliyor. adam diyor ki 'şimdi ne çıkarsa iki katını alıyorsunuz ama devam etmek için 60 lira koymanız lazım'. iflas açılıyor bu el. devam etmeyenlerin paraları oyunu oynatanda kalıyor, devam edenler 60 lira koyuyor ve tahmin edin çark dönünce ne geliyor: iflas...

oyunu oynatan neyin nesi, kimin fesi tahmin edin.

gözümün önünde yüzlerce lirasını orada bırakanlar oldu. bunların arasında öğrenciler de vardı. alenen kumar ve dolandırıcılık...

büyük şehirlerde gidip 'abi şeker var mı' diye sorduğun adamlar da bunlardan, esnafı haraca bağlayan da.

adam ameliyat olduğu hastahanenin odasındaki televizyonu battaniyeye sarıp çalıyor daha ben ne diyeyim?
sonra da 'bize ayrımcılık yapılıyor' diyorlar. usta sen de normal ol biraz...
aslen türkmen boylarından bir boy olan aşirete mensup insanlara verilen ad.
yayladakiler kıl çadırını kullanırlar ancak herkes bilir ki kıl çadırı türkmen , yörük geleneğinden gelir.
küfür olarakta kullanıyor güddüğümün faşistleri.
kıyıma ve katliama uğradıklarına inanmadığım topluluk. Lakin şöyle bir iç parantez açmakta fayda var. Yaşadıkları her ülkede günümüz Türkiye'sinde yaptıkları gibi özerklik istedilerse, katliam ve kıyım kaçınılmazdır.
Bir türlü kendini özgür hissedemeyen halk. dünyadaki nüfusu kırk milyona dayanıp devlet olmayan tek millet. halen kendi ana dilinde eğitim hakkı tanınmayan fakir bir ırk..
türkmen olmayan topluluk. kürtlere türkmen asıllı denilemez, türk asıllı da denilemez. arap veya fars asıllı da denilemez. hepsi yanlış olur çünkü kürtlerde hepsinden biraz vardır. 'benim dedelerim ermenistan'dan gelmiş, aslında ben ermeniyim' diyeni de gördüm ben.

ama adamlar kabul etmiyor. arkadaşım genetik teknolojisi çok gelişti. isteyen gidip doku veriyor, adamlar 'sen %15 arap, %20 ingiliz, %40 afrikalısın' diye sonuç çıkartıyor. ben %100 türküm diyemem, bir kürt de 'ben saf kürt'üm' diyemez. kürtler köken olarak arap, fars, türk karışımı olabilir. ama onlara sorsan bu milletlerin hepsi kürt asıllı.

neyse, zamanı gelince genetik bir araştırma yapılarak bu mesele aydınlığa kavuşturulabilir.
aile başına ortalama 15 çocuğu olan halk.
türkiye, iran, ırak ve suriye'de yaşayan kitle.

bu yaşadığı yerlerin çoğunda diğer herkes gibi kuralları kabûl etmektense terörizm, feodalizm ve garip bir tip teokrasi içinde yaşayan halk.

devlet olması için önce ulus olması gereken kitle.

25 km uzakta oturan ve anadilleri "kürtçe" olan iki "kürt"ün birbirini anlayamadığı bir "dil"e sahip kitle.

tüm çabalara rağmen ilerlemeyi reddeden kitle.

hor görülmeyi sonuna kadar hakeden kitle.

kadına mal gözüyle bakılan, cariyeden farksız gören kitle.

8-10 yaşını dolduran hemen her kız çocuğuna dayı-amca gibi akrabalarının tecavüz ettiği kitle.

yapılan toprak devrimlerinde aldıkları toprakları gidip ağalarına veren kitle.

terörü hak aramanın yolu sayan kitle.

orta doğu'nun habis uru olan kitle.

kendilerini mezopotamya'nın sahibi sanan ama türkler'in önünde sonradan gelmiş olan kitle.

ekleme: bunu eksileyene şu kapak olsun!
(bkz: tecavüz ettikleri kıza kendini as diyen akraba)
bir çok isyan çıkartamış topluluk ,ne olduğu hala tam belli değil araştırılmakatadır....
hepsi terörist değildir böyle bir genelleme yanlıştır. mafya, kapkaççı tecavüzcü, travesti, deynekçi olanlarıda azımsanmayacak kadar çoktur.
her terörist kürt değildir, zira eta, ira, el kaide ya da taliban gibi terörist unsurların kürt olmadığı aşikardır, bunun yanı sıra her pkk lı da kürt değildir, pkk nın arkasındaki gizli ermeni desteği, boyunlarında haç kolyeleri olan, sünnetsiz pkk leşlerinin varlığıyla kanıtlanmıştır. her kürt ise zaten terörist değildir...
bu günlerde nedense ortada bir ikilem var ve bu ikilem sayesinde insanlar birbirine düşmekte (bkz: türk ve kürt) gibi. ama nedense ortada anlaşılmayan bir şey daha var ki o da neden sadece türkiyenin doğusu ve batısı. yıllardır kardeşçe yaşamaya yaşamışız ama nedense sadece bu kürt dediğimiz milletin büyük bir kısmında ezilmiş halk zihniyeti söz konusu. Biz ezildik, okulumuz yok, devlet bize iş vermiyor, burda fabrika yok, okula gitmek için 10 km. yol yürüyoruz vb.... hadi lan ordan, zamanında devlet köylerinizi boşalttı diye adam başı en az 20.000 tl alıyorsunuz, devlet iş sahası açıyor, iş makinalarını yakıyorsunuz, devlet size okul yapıyor gitmiyorsunuz. şu anda kuş adasında bulunan bir köyde cep telefonu çekmediğini biliyormusunuz?.... tuncelinin ovacık ilçesinin yeşilyazı köyünde bulunan yatılı okul acaba hangi batı ilinde var. yada yine burada bulunan ilçe hastanesi, benim ilçemde yok. yani kimsenin ayak çekmesine gerek yok. her insanın aklı ve mantığı vardır. eğer aklınız size iş makinası yak, askere polise taş at diyorsa o zaman yap ama ezik ayağı çekme bu ülkeye. sırtıma kambursun, ben kendi kredi borçlarımla boğuşurken aynı zamanda verdiğim vergilerle seni besliyorum. sebebini bilmiyorum ama sadece kendi kendime soruyorum, ben seni beslemek zorunda mıyım?
(bkz: #8504900)
orta doğulu kendini ingiltere abd rusya çin israil gibi ülkelere kullandırttıran komunizm ve eşitlik üstünden geçinen,türklere düşman ve bir fırsat geldiğinde türk haklına en büyük darbeyi vuracak olan türkiyenin koynundaki yılanlar.
kendisine ırkını seçme özgürlüğü verilmemiş olduğu için, genelleme yapmamak lazım. evet, hırsızıda var, gaspçısıda, hangi millette yokki bu saydıklarım ? her kürt pkklıdır diyen gerizekalılara sözüm yok zaten. vatanını gönülden seven, bugün savaş çıksa ülkesini ilk koruyacak olan milletlerdendir kürtler.
orklarla aynı ırktan gelmektedirler. şakadan bir kürdistan hikayeleri vardır başkentleri mordor'dur. öyle kendi evlerinde evcilik oynarlar. yazık.
yok uyumuyorlar yahu en az sizin kadar uyanıklar merak etmeyin.

hem zıpıdık zıpıdık nedir?

her türkiye cumhuriyeti vatandaşına türk denir.

artı kürdüm yani yarım eğer kafa tasından su içilcekse...seviyorum ülkemi, atamı, laik rejimi, hem şehit olmuş ülkesi için bir çok kürt kökenli erimizde var yapmayın yahu genelleme, tuzaklara gelmeyin.
güncel Önemli Başlıklar