bugün

içinde bulunduğu kürt toplumdan ve zihniyetinden etkilenmezse ziyadesiyle topluma faydalı olabilir.
piç doğmaktan iyidir.

not: kürt değilim

edit: türk oldunda adam mı oldun dedirtirsiniz insana. memlekete bes kurusluk hayrınız var mıdır?

2.edit: türk oldunda adam mı oldun dedirtir insana.

2. not: dediğim gibi kürt değilim.
kürt anne ile kürt bir babanın cinsel ilişkiye girmesi sonucu kadının hamile kalarak 9 ay 10 gün süren * bekleyişten sonra ortaya çıkan durumdur.
gayet normal bir olaydır, bir insan eğer insan ise ırkçılık yapmaz efendim. herkez eşittir. (bkz: faşist yazarlar)
maalesef hayata 1-0 yenik başlamak demektir.
kafatasçılık yapılmayan bir ülkede doğmaksa problem olmayacak bir durumdur. faşist bir ülkede kürt doğmak laz doğmak arap doğmak zaza doğmak çerkez doğmak hatta türk bile doğmak bazen bir hayvan gibi doğmak ve hayvanca muamele görmektir.
hayata 1 adım geriden başlamak ama ancak türk(!) olarak hayatını devam ettirirse veya kürt davası için cesur açıklamada bulunmussa öldükten sonra değeri bilinen bir allahın kuludur kürt.
türkiye de vukuu bulan bir olaysa afedersiniz boku yemektir. ya terörist ilan edilecektir ya da "benim de kürt arkadaşlarım var hiç kürtçülük yapmıyor" tümcesindeki algılanamayan ya da süzme asimile kişi olacaktır. zor ve sevimsiz bir hayat kendisini bekliyor..
faşist türklerin ağzında sakız olmaktır...

bunun ana babası çok saftır o çocuğu yaptığı için. barbarların ülkesinde çocuğu hep itilip kakılacak ve sonunda ya isyan edip bir inde yaşayıp hayvan gibi ölecek ya da üç beş tane ne idüğü belli olmayan orospu çocuğunun eğlencesi olacaktır...
türk doğmak, laz doğmak, çerkez doğmak, arap doğmak, alevi doğmak vs. gibidir ve zordur elbette. hangimiz mutluyuz ki?
Normal insandan tek farkı, kendim ettim kendim buldum lafına uygun olan insan tipi olmasıdır. Kimse kürtleri dışlamazken, onlar sağ sola saldırarak kendilerini dışlıyorlar. Örneğin geçen yolda önümü kestiler ve türkmüsün kürtmüsün diye sordular. ne farkedicek dedim söyle ulan dediler. Sizin gibi soysuz değilim şimdilik bukadar bilgi size yeter dedim. Sonra kavga ettik yani ben kendi türkiyemde rahat yaşayamacaksam, beni rahatsız eden kürtleri dışlarım arkadaş. Çoğu insan kürt olmaktan hoşnut olmaz, neden çünkü bölücü eylemlerde bulunuyorlar. Bu ülkeyi bölmeye çalışanların gün gelir boynu kesilir.
(bkz: ihtiyar kürtler rahat)
herkesle eşit haklara sahip doğan insandır.ancak izlenen yanlış politikalar sayesinde doğu illerimizin gelişememesi ve burda patlak veren pkk sorunuyla birlikte doğunun kalkınamamış olmasıyla ekonomik açıdan sıkıntı çeken insanlarımız.türkiye de kürt-türk ayrımını ateşleyen dış güçlerin bizleri kırdırma politikasıdır bu.
kürtçü bir aileden çıkma ise ilk öğreneceği şey çok küçük yaşlardan zafer işareti yapmak ve "hakkımız, demokrasi" gibi kelimeleri anlamını bilmesede öğrenmektir.
ilerleyen yaşlarda mesela 10-15 arasında, trenlere ve polis araçlarına taş atmayı, lastik yakıp yol kesmeyi, slogan atmayı öğrenir. liseye geçtikten sonra çaresiz bir aile konumuna düşen anneler, babalar, dedeler çocukları dağa çıkacak korkusunu yaşarlar. çocuk büyümüştür ve verilen gazların etkisiyle dağa çıkıp halkı için özgürlük getireceği heyulasına kapılabilir.
müslümandır ama apoyu tapar derecede severek allah a şirk koştuğunu anlamaz.
kız çocuklarının daha uysal olduğu ve aklı başında davrandığı görülsede, onlar da aile baskısından bunaldıklarını söyleyerek dağa çıkmayı düşünürler.

ama siyasete bulaşmamış bir aileden çıkma ise ötekilerden çok daha fazla harika bir insandır. misafirperverdir, candandır, saftır, temizdir. bu tip insanları anlatmak değil yaşamak gerekmektedir. bu insan için canımı verebilirim.
türk büyümektir. anlıyorsun sen. mesele derinlerde.
kürt doğmak insanın kafasına sıkmasına yol açabilecek bir durumdur şahsen eğer ben kürt olduğumu anladığım saniye hiç düşünmem kafama sıkardım insanlığa bir faydam dokunsun diye.
türkiye'de doğduysa o vatandaş bilin ki türkleştirlmiştir...
böyle mercimek beyinli, ne dediğini bilmeyen, hayatında kürtlerin arasında bulunmamış, bütün kürtleri pkk'lı zanneden, düz mantık malların düşüncesidir. önce bilgi sahibi ol sonra bi fikrin olsun şimdi (bkz: bi siktir git çay koy)
bir suç işlemeyip iyi bir kürt olmaya çalışsa dahi,geçmişteki atalarının türklere olan hataları yüzünden ömrü boyunca ezilecektir.
(bkz: sonradan kürt)
dün çıktı yeni.
türk doğmakla arasın da bir fark yoktur. türk olarak yetiştirilir, türkçe konuşur.
Allah başka dert keder vermesin.
insan doğduğunda nüfus cüzdanında vatandaşlık kısmına ne yazılıyorsa odur.

bilmem anlatabildim mi?
"yapılabilecek bi şey yok"lardandır kürt doğmak.
kürt doğmak büyük bi ihtimalle en az 2500 mensubu bulunan bir sülailede doğmaktır.
kardeşlerinin adını sürekli karıştırmak hatta unutmaktır bolluktan.
eğer kürtsen, bir bakarsın amcan baban oluverir,
halan teyzen oluverir,
büyük baban gerçek baban oluverir,
kardeşin kocan oluverir karın oluverir.
emmioğlun kocan oluverir sülaile konvoy yapar biri birine verir öteki diğerine senden habersiz seni verir,
verir verir veriştirir.
kürt olmak zordur, çok zordur.
düğünlerde tıvorlu ismail ile eğlenmeyi göze almış olmaktır kürt doğmak.
ufak yaşta da olsan töre diye öldürülmektir,
tecavüze uğramak, asılmaktır!
daha dünyaya gelivermeden 50 yaşında bi bunağa satılmış olarak doğmaktır kürt olmak!

Aslında hangimiz ne olarak doğduğumuzu tam anlamıyla biliyoruz ki? Ne olmak istiyorsan o olursun. ama bazen bildiğin kürtsündür. bi bakarsın kendini elinde kalaşnikofla özgürlük savaşçısı(!) olarak bulmuşsun. yapacak bi şeyin yoktur.
"kürdüüüz ölene kadar, kürdüüüz ölene kadar" şarkısı ağzından düşmemektedir. ortalıkta "biji biji serok apo" diye bağırarak bebek katili adamların peşinden gidersin. toprakları üstünde yaşadığın bir millete karşı ihanet içinde bulunursun. polis taşlamaya hazır olarak doğmaktır kürt doğmak. zordur.
ırkçılık türünden bir ortamda doğduysan hep bir adım geride olan insandır.