bugün

küçük olanı her zaman daha makbul gereçtir. çekirdek kabuğundan uzak tutulmalıdır bir de.
herkesin eşit olduğu tek kap.
içinde külle bırakıldığında iğrenç kokan nesnedir.
görsel

görsel

görsel

görsel
kalbin yansıması...
boş olmasına dayanamazsın, yokluğu gelir, doldurur...
türk dil kurumu büyük türkçe sözlükte yoktur ama halk arsında sıklıkla kül tabağı da denir. eski türk filmlerinde ve yıllar önce evlerde murano kül tabakları orta sehpaların üzerini süslerdi.
bu gece sigaramın altına kaç kez yattığını sayamadığım.
sözlükte entry,

1.fare
2.klavye
3.kül tablasıyla girilir.

kahve kankası, çay kirvesidir.
temizlemeyi unuttuğumuz zaman etrafına verdiği kokudan dolayı, ulan ben mereti nasıl içiyorum diye hayıflandığımız evimizin vazgeçilmez bir eşyası.
zaman zaman dibine bir miktar su iliştirilmiş plastik bardak olduğu da görülmüştür.
evinizde sigara içmeniz için icat edilmiş eşya. genelde camdır ve kalındır. kalın olması sıcaklık geçirmemesi içindir.
okullarda pisuvarlar bu görevi görmektedir.
içerisinde sigara söndürülen ve kül atılan, genelde camdan yapılan, ısıya dayanıklı kaplara verilen addır.
çok büyük olması her zaman büyük avantajdır. *
şimdi böyle kapaklıları var onların,içindeki izmaritlerin çokluğu bazen üzer.
bazı evlerde, sigara içilmesine rağmen, bir türlü bulunmayandır.
ufakları çekirdek yemek için pek işe yaramayandır.
şu an yattığım yerde en çok ihtiyacım olan.
kapalı alanlardaki sigara yasaklarından sonra eskisi kadar karşılaşılamayan arkadaştır. evde isen yeri geldiğinde bi çay tabağı, yeri geldiğinde bi pet bardaktır.
içinde çiğnenmiş sakız görmek istemediğim atık kabı.
eğer nickimi değiştirebilme imkanım olsaydı düşünmeden yapacağım nick bu olurdu. yani kül tablası on numara olurdu.
boşaltmaya üşenilendir.
Evde, kül tablası olarak kullanmadığım tek şeydir kül tablası.
sigara mezarlığı.
gece boşaltılmadan yatıldığında evi sigara ölüsü kokutan malzemedir.

(bkz: boşalt beni recep)