bugün

yıllardır kayt diye okuduğumuz adamı köyt yapmış spikerdir. savunması da var spikerimizin neymiş hollandada kuyt öyle telaffuz ediliyomuş. bizzat 5 hollandalıya sormuş öyle öğrenmiş. ulan onlar bizim futbolcuların adını doğru telaffuz ediyomu ki sen kasıyosun bu kadar hollandadan araştırma falan yapıyosun dingil. onlarda hakan şükür e hakkan suküğr, emre belözoğlu na emrey belezogliyy diyolar. malmısın be adam her maç öncesi o ülkeden telaffuz araştırması yapıyosun. bu konuda çok sinirliyim sözlük. *
fifa spikeri de kuyt'u kuç diye okuyor efenim. (bkz: fifa 2008)
doğru söyleyeni dokuz köyden kovarlar cümlesinin nesnesi.
Levent Özçelik'tir kendisi.Az önce de Mathijsen'e mattişsen demiş; Adamın kendi soyadına küfretmesine sebep olmuştur.
kuyt in adını yanlış telaffuz eden insandır. doğrusu için http://www.forvo.com/word/dirk_kuyt#vls
fifa 2007 de trt spikerlerine küfür ettiğim kişidir fifada adını ''kuyç'' diye okumalarınada oha demişimdir.
galat-ı meşhur'dan bîhaber levent özçelik'tir kendisi. ya siz kim zannetmiştiniz?
kuyt kayt koyt üçlemesi ile dün akşam son noktayı koymuştur bu tartışmaya. bir de akabinde yılmaz vurala dönüp; hocam üç tane telafuzu var biliyorsunuz. diyerek gülmüştür de.
kendisiyle ilgili daha uruguay fransa maçında birşeyler karaladığım spiker. yazık.
17 mayıs 2000 galatasaray arsenal maçını da anlatan 2li'den birisi. diğeri de hemen yanında zaten. ayrılamıyorlar.
aha hollanda yarı finale çıktı köyt işkencesine biraz daha katlanıcaz.
maçlar dışında birlikte olduklarını düşündüğüm yorumcular...
Kööğt demesi gerekirken köyt diyen spikerdir. Allah tan kayt gibi dangalakça bir telaffuz yapıp, bir de çok bilmiş edalarına girmiyor garibim.

Bkz. Lig radyo

Edit. bir klasik ekleyeyim de tam olsun. Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmak.
hollanda'nın yarı finale çıkmasıyla en az 20 kere daha duyacağız köyt'ü, ben ona yanıyorum.
(bkz: bizim memlekette göte göt derler)
ama orada köyt demek ki *
yanındakinin agüero'ya agüera demesinden esinlenmiştir.
7 temmuz 1998 brezilya hollanda maçını da sunmuş spiker. kendi söyledi. muhtemelen "kılöyvert" demiş olabilir.
(bkz: köyt kobeyn)
Aynı spikerimiz bir zamanlar, almanyada oynanan fakat trt'nin ankara'daki stüdyolarından canlı aktarılan bir maç esnasında ibertsberger adlı oyuncuyu oturduğu yerden formasındaki i harfini net görememesi sonucu, sevgili izleyicilerine bestberger olarak aktarmış ve yarmıştır.
trt spikeri höst demek istemiştir.
kuyt duydum, kayt duydum, hatta kuiyt bile duydum... rabbime sordum ben de ilk kez köyt duyuyorum dedi.
ne kendisinin söylediği doğrudur ne de insanların söyledikleri. buyurun burada dirk kuyt kendi adını söylüyor: http://www.youtube.com/watch?v=h5XE4b59JfA

ekleme: dirk kauf yada kaus gibi bir şey diyor.

edit: imla
ondan sonra ömer üründül de kendisine katılmış ve maç boyu köyt köyt deyip kafa skmişlerdir. Gerçi Ömer abiye belli olmuyor köyt höyt ne dediği belli değil.
(bkz: kırdın kırdın) hep bir batılılaşma içerisinde olduğunu,ilerlediğini göstermeye çalışan gerizekalıdır kendisi
ayrıca aynı spiker maçın ilk yarısında dört kişiyi çalımlayan robinho'ya da ısrarla dört beş kez robben demiştir.