1. 1.
  giysilerin evde haldır huldur yıkanıp zarar görmesini engelleyen ve de yıkamadan, ütüden kurtaran temizleme çeşidi.
  ... cikarinbeniburdan
 2. 2.
  girişimci genç işadamları tarafından hızlı oto yıkama merkezlerinden esinlenerek planlanan, bünyenin kollarını açarak üç tarafında fırçaları bulunan ve kuru deterjan * fışkırtma usulü ile çalışan bir düzeneğin içerisine girerek hem bedeni hem kıyafetleri temizlemesi ile bir taşla iki kuş vurmak başarısına ulaşma hadisesidir. patenti alınmıştır.*
  ... devedikeni
 3. 3.
  Kuru temizlemede suyun yerine bir petrol ürünü kullanılır. insanlarda ıslaklık, suyla temas anlamında algılandığından bu işleme kuru temizleme denilmektedir. Aslında olay kuru ortamda yapılmamaktadır.Elbiseler, kuru temizleyicide su yerine bu çözücü ile yıkanır. Çözücü buharlaşmasın, havayı kirletmesin ve tekrar kullanılabilsin diye her seferinde bir yerde toplanır. Bu şekilde temizlenen giysiler, ütülenince yeni gibi dururlar.
  3 -1 ... linka
 4. 4.
  askeri jargonda genelde duş saatinin azlığından ve içerdeki kişilerin fazlalığından suya dokunamadan, sadece buharla temizlenmesi olayıdır.
  ... conspirator
 5. 5.
  ilk kez Joly Belin adında bir Fransızın, kazara giysisinin üzerine kero-sen dökmüş ve bunun giysisinin üzerindeki lekeyi temizlediğini görmesiyle ortaya çıkmış temizleme yöntemidir. Kendisi Bu işin üzerine giderek 1840' lı yıllarda Paris'te ilk kuru temizleme işletmesini açmıştır. Başlangıçta kuru temizlemede çözücü madde olarak gaz veya kerosen kullanılıyordu. Günümüzde ise hemen hemen tüm dünyada 'perkloroetilen' veya kısaca 'perk' diye tanımlanan bir çözücü kullanılmaktadır.
  Elbiseler, kuru temizleyicide su yerine bu çözücü ile yıkanır. Çözücü buharlaşmasın, havayı kirletmesin ve tekrar kullamla-bilsin diye her seferinde bir yerde toplanır. Bu şekilde temizlenen giysiler, ütülenince yeni gibi dururlar.
  1 ... koskoca devletin adi osman lan
 6. 6.
  (bkz: kaka yapılan anda suların kesilmesi).
  ... umutsuz mutlu adam
 7. 7.
  Nasıl temizledikleri sır gibi saklanan ileri teknolojik bilimsel bir yöntemdir.
  ... msy29
 8. 8.
  Ne zaman versem ahşap askıyı götürüyorlar sonra takım elbise kılıfınıda alıyorlar akşam uçağa bineceğim takım kılıfı yok ne kadar anlayışsız bir şey bunlar.
  1 -1 ... basmaci
 9. 9.
  Zahmetli iştir.
  ... adimsamuel25yasim
 10. 10.
  elbisenize bir şey bulaştığınızda tırnağınız ile temizlersiniz ya, hah işte ona kuru temizleme denir. yoksa susuz, sabunsuz temizleme mi olur?
  1 ... jerky