bugün

incirin kuru hali. kuru kayısı gibi. cevizle yiyiniz. soğuk içiniz gibi.
(bkz: lezzet ikizi)
enerji deposu.

beden işi yapanların cebinde bir avuç bulunmalı her daim.
bağırsaklarınızla ilgili bir sorununuz varsa yada kabızlık yaşıyorsanız, her sabah aç karınla 2 tane yemeniz olayı çözecektir. sindirim sitemine çok iyi geliyor.bunun bir de ekürisi vardır oda kuru kayısıdır.
anasonla yenildiğinde kilo aldırıcı etkisi olan mucizevi yemiş. anasonla nasıl bir karışım oluyor bilmiyorum ama.
(bkz: rakısıda meşurdur)
içine ceviz doldurup, süt ve şekerle pişince mükemmel bir lezzet oluyor.
aşırı tüketimi ishal yapar,sıkıntı yaratır.
şişmanlamam için, yıllarca anasona eşliğinde bana zorla yedirilmiş hede. hiçbir işe yaramadı.
geçenlerde cevizle birlikte yediğim şey. sonra kampüse kadar koşmak zorunda kalmıştım.
leblebiyle yenildiğinde çok güzel kilo alıran basin.

kendisi de çok faydalı.
sütlü şerbet ve içine çeviz konulmuş haline incir dolması yada incir tatalısı denir ki çok leziz, nefis vede bir okadar da faidelidir.
kanatlandırır.

http://www.dailymotion.co...films?start=98#from=embed
enerji verici olarak bilinen kuru incir. özenle kurutulduğu konusunda süphe duyduğumdan dolayı içini açıp bakmanız tavsiye edilir.
imitasyonu orjinalinden iyi olan ender şeylerden biri. öyle ki, bunun normali kurutulmuşu kadar güzel değildir efenim.
anne sütünü artırıcı etkisi olduğu söylenmekte olan yemiş. üstelik nasıl yapıldığını bilmediğimiz şekerlemelerden daha lezzetli ve sağlıklı.
Ihracatta türkiye dünya birincisidir.
Kediler çok seviyor. gerçekten.
arasına fındık fıstık konularak daha da lezzetli hale getirilebilecek yiyecek.
sütle pişirince çok hafif ve sağlıklı bir tatlıya dönüşür.
incirin kurutulmuş hali.

taze çıktığında tüketim süresi çok kısa olduğu için kurutularak meyvenin devamı sağlanır. ayrıca yüzü de güzelleştirir. sinir sistemini yeniler.
Birçok konuda vücuda yararları olduğunu duyduğum yiyecek.
Kırmızı şarapla yakışan yiyecektir.
Sanılanın aksine kilo aldırmaz; kurusunun kalorisi çok düşüktür.
içine ceviz konularak şarabın yanında mükemmel olan yiyecektir.