bugün

"lan deniz ne zaman dönecen askerden" diye solistlerine seslenmek istediğim grup.
veriyorsun ellerin ile,

tanrılara...

verdiğin yetmiyor gibi,

bir de boğazını kesmeni istiyorlar senden.

al diyorsun tanrıya,

bak bu sevdiğim, seni sevdiğinden,

başı senin.

alnımda kan lekesi,

sevdiğimin.

et.
deniz yılmaz'ın askerden dönmesiyle grup faaliyete tekrardan geçmiş bulunmakta.
kesinleşen ilk konser 27 Haziran yalova music fest.
1 ağustosta Antalya'da 15 ağustosta da izmir'de konser verecek grup.
Türkiye'nin 2-3 tane iyi rock gruplarından bir tanesi.
eğer yeni albümleri olur da raflardaki yerini alırsa, albümlerini gözüm kapalı olarak gidip alacağım rock grubu.
daha son albümün ekmeğini yiyememiş grup. öyle zannediyorum ki yeni albüme daha çok var.

ayrıca öztürk'ün pek çok parçası deniz'in bestesi olduğundan kurban tarzıyla benzerlikler taşımaktadır. gerçi müzisyenlerin yorumları tabi ki farklı ama en azından açlığı bastırmak için öztürk tavsiye edilebilir.
bana müzik yapma isteği uyandıran grup. lakin içimden bir ses her seferinde 'ama sen yapamazsın' diyor.
Yalan dostum aşk diye bir şey yok,
Aşk dediğin üç günlük eğlence.
nakaratı aklımda kalan
bütün yaz her yerde dinlediğim,
ve ne güzel bir şarkı acaba kim söylemiş dediğim,
önce olsa olsa Bulutsuzluk Özlemi'dir diyerek,
bütün diskografisini taradığım,
en sonunda internette chat ortamında ismini öğrendiğim,
harika bir grup.
17 ekim 2008 de saklıkentte konser verecek, sahne performansında aşmış, kudurmuş grup. deniz'e de tekmilini versin bakalım ankaraya.
bir deniz yılmaz vardır ki idoldür, babadır, şahanedir. orjinal bir insandır.
(bkz: kız olsam verirdim)
gruba değinirsek; meşhur olalım, bir dünya fanımız olsun, grubumuzun albümleri çok satsın gibi kompleksleri yoktur bu elemanların. tek ideolojik sorunları müzik yapmaktır, eğlenmektir. hepsi birer değerdir tek tek ele alınırsa. birarada ele alınırsa zaten kurbandırlar, candırlar.
rock, metal ve kendi müzik öğelerimizi süpersonik bir biçimde harmanlayan grup. tarzları anadolu grungedır kesinlikle.
26 ekim'de, bostancı gösteri merkezi'nde, hayko cepkin ile bir konser vereceği açıklanan, yaklaşık 21 ay sonra * istanbul'daki hayranlarının karşısına çıkacak olan yüce topluluk. sabahın köründe bu haberi alan bir insana uykuluyken bile ev içerisinde koşaraktan 3 tur attırmayı başarmışlardır kendileri.

http://www.biletix.com/event.htm?id=JGI91
16 ekimde Eski$ehirde sahne alan harikulade rock grubu.
insanlar, ağla, ben, a, cennet, yine, zor güzel, dur gitme, son söz, sorma gibi muhteşem şarkıların dışında, sarı çizmeli mehmet ağa, namus belası, lambaya püf de, ağlama değmez hayat gibi başarılı coverlarla, birdenbire ve usulca gibi albümlerde yer almasa da bizi müptelası etmeyi başaran eserlerle kalbimizde ayrı bir yere sahip olan yüce topluluk.
türk rock tarihinde dönüm noktası olan grup.
bateristinden vokaline kadar hepsi dünya standartlarında. değerleri bilinmiyor o ayrı mesele tabi.
23 ocak 2009 tarihinde yeni yılın ilk konserini istanbul Studio Live' da verecek olan grup.
türkiye'de rock yapan tam anlamıyla türk olan canlı performansları ile duman'a rakip olabilecek hatta duman'ı bile geçebilecek seviyede lakin popüler kültüre teslim olmadığı için pek tutulmayan grup...

hani türk değil de ingiliz veya amerikalı bir grup olsaydı türkiye'de fanları eminim bundan daha fazla olurdu...
Türkiye'nin kanımca en iyi hard rock gurubu. gerçekten ülkemizde çok ender olan yeteneklerden. dağılmalarına ve tutulmamalarına şaşmamak gerekir yani.
cover ustası adamlar. adlarının kurban oluşu garip gelmişti bana ilk başta ama sonradan şarkıların arasında koydukarı küçük parça ile niye kurban koyduklarını anladım.

"kardeşim adam yıllardır kıçını yırttı durdu ama kimsenin bi bok anladığı yok ki
veririz ne isterlerse veririz can mı can kurban mı kurban.... kurban kurban kurban*"

bir sonraki albümlerinde kramp'tan gitme şarkısını coverlasalar tadından yinmez doğrusu.
yeni albüm öncesi yildiz teknik universitesi 2009 bahar senlikleri'nde arz-ı endam edecek olan, bu vesileyle, kendilerinin senelerdir şenliklere gelmesini bekleyen bendenizi fazlasıyla mutlu eden, gelecek çarşamba bomba gibi bir performansla geri dönmelerini beklediğim grup.
sırf yerli diye hor görülüp değeri bilinmeyen rock grubu.yeni albümlerinin de artık gelmesini umduğumuz adamlar.
(bkz: yerli müzik gruplarının hepsini özenti sanmak)
iyi olmasada gitaristini çok sevdiğim,2005 yılında dağılan ve 2009 yılında tekrar bir araya gelen grup. (bkz: özgür kankaynar)
yeni albüm hazırlıklarına çoktan başlamış gruptur.

duyduklarım kadarıyla şuan için 8 şarkı hazır. bunlardan sahip, hakim, soykıran adlı şarkılar adından çokca bahsedecek. ne zaman çıkacağı ise duyduklarım arasında yok.

edit: he bi de misafir adlı bi parça var.

edit2: bu arada albüm eylül'de çıkacaktır. albümdeki şarkılar;

güneş
sahip
hakim
mesih
son emir
soykıran
yobaz
bre cahil
misafir

bi tane daha var, onun adını bilmiyom. i ile başlıyo gibi, içime doğdu..:)
üstteki entrye atfen eylül ayını sabırsızlıkla bekletendir.
güncel Önemli Başlıklar