1. 1.
  deriyi bağışladıktan sonra, acaba benim kestiğim kurbanın derisi ile bunlar ne yapıyor dedirten durum, pardon kurum.
  3 ... bill of exchange
 2. 2.
  gençlere çok önemli ve pahalı bir konu olan havacılık konusunda hizmetleri olan, atatürk ün özel önem verdiği bir kuruma yardım etmektir.
  -2 ... pilotmont
 3. 3.
  tüm pilotlar deri ceket mi giyiyor sorusunu akla getiren bağış.
  7 ... weud
 4. 4.
  bagisin zorunlu olmasi (diger sivil olusumlarin toplamasina izin verilmemesi), kurumun yaptigi degerli calismalara golge dusurmus, kurumun suclanmasina neden olmustur. oysa thk, sivil havaciligin gelismesinde cok onemli katkilari olan bir kurumdur. ayrica toplanan bagis, icinde cocuk esirgeme kurumunun da bulundugu yardim amacli kamu kurumlari arasinda belli oranlarda paylasilmaktaydi.
  1 -1 ... isla morada
 5. 5.
  thk'nun eskişehir inönü ve izmir efes'teki paraşüt-planör ve uçuş eğitimi merkezlerini görenler bu paraların nerey gittiğini anlarlar! zira kurumun en önemli gelirinden biri olan deriler ile bedava paraşüt tekamül kursları verilir, hayatının hiç bir döneminde belki de uçağa binme imkanı olmayacak gençler bedava uçağa bindirilir, uçmak isteyen gençlerimize tekamül sınavını geçme kaydı ile planör ve yelken kanat kursları verilir bedava! maket ve model uçak kursları verilir şehir merkezlerinde! ve bu sayılanların hepsi hayrına yapılır, amaç gençliği havacılığa özendirmektir, ancak bu kurumumuzun en büyük desteği halktır, zira özellikle hükümetler bu kurum için proje üreteceklerine bu kurumun en büyük gelir kaynağına göz dikipi bu kurumu buradan yaralamak istemektedirler, ama kendileri en ufak bir yardım yapmamaktadırlar! en poktan bir belediyenin başkanı altında audi'nin son model makam aracı bulunurken, bu kurumun başkanı halen daha tofaş marka 1993 model arabsı ile ve bazen de kendi cebinden verdiği benzin parası ile iş yerine gidip gelmektedir! kurumun eksiği çoktur ama hayat kazandırdığı genç sayısı çoktur! kurumun maddi eksikliği kurumun suçu değil, belli peryotlarda gelen hükümetler ve bu hükümetlerin bu kurum üzerinde yürttüğü çamur atma propagandasıdır.
  4 -2 ... kerameti kendinden menkul
 6. 6.
  zorunlu olarak yapılan bir hayır işi olduğundan ve insanı derisi verilen koyundan daha fazla koyun gibi hissttirdiğinden hiç istemeden yapılan bağıştır. bu kurum ne kadar faydalı işler yapıyor oluyorsa olsun sonuc olarak veren kişinin rızası alınmalıdır. belki zorunlu olarak toplanmasa insanlar isteye isteye verse daha fazla kurban derisi toplayacaklar. zira yasak olan şeyler her zaman insanlara daha çekici gelir.
  4 -2 ... eurasia
 7. 7.
  "kurban bayramı" denildi mi aklıma gelen soğuk kısaltmalardan biridir.belki de bunun sebebi hayır yollarını ama bilinçli ama bilinçsiz bir şekilde kısırlaştıran yaklaşımlara alet olmasıdır, bilinmez.
  2 ... aynalı baba tutkunu
 8. 8.
  işkembe bağışlasak olmazmı dedirten slogandır.
  -1 ... necromancer
 9. 9.
  gelenek halıne gelmiş ve böyle devam edeceğine inandıgım durumdur.
  -1 ... manyach
 10. 9.
  kurban derisinden ucak yapabilen tek kurum olan THY dir. e o varken kime bağişlayalım denilesi başlık.
  1 ... successor