1. 1.
  tiyatroda sahne arkasina verilen isim.
  ... laz pacino
 2. 2.
  ilefin kantini.
  ... huppu
 3. 3.
  ilef öğrencilerinin çoğunun sigara kokusu nedeniyle zor girebildiği kapalı bir mekan.
  ... lucipher
 4. 4.
  ilef'in afişlerle dolu, önceden bir duvarı boydan boya yağlı boya resimlerle dolu olan ancak eski dekanın kirli bir görüntü olduğu gerekçesiyle boyattığı, telefonun genelde çekmediği, kışın kalabalıklaşıp yazın öğrenciler çimlere kaydığı için boşalan kantini.
  ... ruyagordum
 5. 5.
  içeride bir panoda:

  iletişimin en güzel yanı yazmıyor değildir.
  ... saparmuradniyazov
 6. 6.
  Tiyatroda sahne gerisine verilen addır..
  ... rengarenk
 7. 7.
  Sadece tiyatro değil sahnenin olduğu her yerde kulis vardır ve mutlaka aynası vardır dışarısı kadar iç açıcı bir yer değildir , orada asla dumansız hava sahası geçerli değildir.
  ... divuokan
 8. 8.
  sigara yasağına rağmen dumanaltı olan ilef kantinidir.
  ... kaandemir
 9. 9.
  günümüzde colin's olarak bilinen kot markasının 1994 yılında piyasaya sürülürken ki ilk adı.

  rusya civarında bulunan soğuk denizlere açılma isteğinin de etkisiyle, cirolarının büyümesi ve markanın algılanabilirlik, bilinirliğini artırmak amacıyla colin's ismine çevrilmiştir.
  ... kite runner
 10. 10.
  Biz türklerin faydalı halinden bihaber olduğu benzerini sadece kahvehanelerde yapıp durduğu, siyaset biliminde karar organlarını etkilemek ve yönlendirmek amacıyla koridorlar ya da kapalı kapılar ardında yapılan görüşmeler,pazarlıklar,kibarca tehditlerdir aslında. kamuoyunun bihaber olduğu prosedür dışı ön faaliyetlerdir. bu lobicilik faaliyetlerinin girizgahı psikolojik harekat eksenli haber,anket ile başlar. ne yazık ki batılı manada siyaset felsefesi çıkar üzerine inşa edildiğinden her daim sürer ve hiç bitmez. Biz, bize özgü, coğrafyamıza uyumlu akıl-vicdan dengeli bir çeşidini geliştirmemiz artık bence gerekli.
  ... yapici tahribat