bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  alm. inek *
  1 ... fth
 2. 2.
  osm. dağ anlamını taşıyan kelime...

  (bkz: tenize i kuh)
  (bkz: kuh i celil)
  ... gonul diyorum akil diyorlar
 3. 3.
  köy manasına gelir.
  ... unique270
 4. 4.
  "...Kuh'da da ilahi-zikir izlenimleri var. Nedir ironisi o parçanın?

  Bektaşi felsefesi çok ilgimizi çeken bir felsefe. Zikrin bizde yarattığı duygu çok önemli burada. Tekrar ve tekrarın hipnotik etki, insanların o tekrar edilen sesleri başka türlü algılamaya başlaması, kendinden geçmesi bizi çok çeken bir bir durum. Orada herkes şarkıda insaf eyle diye bir ibare var diyor ama öyle bir şey yok. Sadece mırıldanma var..."

  kadın, alkol, müzik, zikir, replikas..
  ne alakası var ki. var ama alakası. o yüzden otuzbin defa dinler ve içinden çıkamazsınız. tophane'de kadiriler yokuşunda yapılan zikirler vardı bir zamanlar, şeyh ismail rumi'nin kabrinin bulunduğu ve sonra bir şerefsiz imam tarafından içindeki değerli eşyalar çalınıp ateşe verilen camide.. ona benzetesim geliyor ama ne alakası var ki. tuhaf bir şarkı diyeceğim de olmaz ki lan. e zikir de diyemem çarpılırım filan(!) mazallah..
  ... sosyalpenguen
 5. 5.
  ilahi havanın ruhunuza difüzyonunu sağlayan mükemmel replikas parçasıdır. dinleyen kişi daha ilk dakikalarda bir "yüzleşme" arayışı içerisine girmektedir. içinizde bulunan bütün sıkıntıları dışarılara fırlatır. tek umrunuzda olan şey, size verilen beden ile hesap vereceğiniz an arasındadır. müzik içersinde yer alan ritmler mükemmel bir ahenk içersinde dizilmiş, yakarışlar ise sizin isyanınız haline gelmiştir. tekrar tekrar dinledikten sonra etrafınıza bakarken içinizin titremesi ise doğal bir olaydır. çünkü orada uyandığınızı hissedersiniz. felsefelerinizi derleyen, sizi hizaya sokan bu parçanın varlığı, müzik dünyasına yapılmış en büyük bağış olarak görülmelidir.

  ilgilisine: http://www.replikas.com/v3/replikas.html#/zerre

  not: siteye girdikten sonra albümler bölümüne, oradan da dadaruhi albümünü seçerek kuh yazan yere basmanız yeterli olacaktır.
  1 ... sekolo