bugün

insanoğlunun boş yere değer atfettiği noktalardan biri.
Türkiye'nin durduk yere maydanoz olduğu bölge.

Bize ne amk kimin başkenti olduğundan, olacağından?
Milyarlarca insan isterse orasını burasini yirtsa da tarihte yahudi kentiydi, şimdi de öyle, gelecekte de öyle olacak.
An itibari ile resmen birleşik devletler tarafından israil başkenti olarak tanınmış kader mahkumu şehir.
aah kudüs..

islamiyetin kırgın çiçeği, boynu bükük evladı..
kafirin elinde oynattığı, elimizden bir şey gelmediği güzel islam beldesi..

bilinir ki, dert kubbet-üs sahra'dır, dert orta doğudur, dert islamiyettir..

dert lanet olası vaad edilmiş topraklardır.

rabbim kudüs'e, arakan'a, gazze'ye kurtuluş ver, zalimlere cehennem.
Türkler için önemi olmayan bir yerdir.

Süleyman şah kırmızı çizgimiz değildi?
Yunanların adalarımıza göz koyması kırmızı çizgimiz değildi?
Türk askerlerinin başına çuval geçirilmesi kırmızı çizgimiz değildi?

Neden kudüs kırmızı çizgimiz????
zerre kadar ilgimi çekmiyor beş para etmez şehir.türklerden sonra gün yüzü görmemiştir.
onu şehri satmadan önce düşünecektin arap.
2017 igrenctin. Saka olmali...
Üç büyük din için büyük değer olan,
Yüz yıl önce türk bayrağının dalgalandığı kutsal şehir.

görsel
Yahudi şehri zion.
benim için samsun'dan, çanakkale'den, sakarya'dan hatta izmir'den kutsal olmayan şehir.
bir yeri savunacaksa, orası için göz yaşı dökecekse bu orada yaşayanların sorumluluğudur bizim değil.
Hararet nardadır sacda değildir
Keramet baştadır tacda değildir
Ne arar isen kendinde ara
Kudüste Mekkede Hacda değil
israil'in başkentiymiş diyorlar. ben öyle duydum yani, bilemeyeceğim. *
müslüman aç gözlülüğüne feda edilen yerlerden biri. israilin elinde olmasının tek sebebi bu.
Mescidi Aksa var orda, Müslümanların olmalı diye böğürenleri Anlamıyorum. Müslümanların elindeki tarihi yerlerin durumundan haberiniz yok mu sizin.
Benim olsun yeter ki, ben onu bakımsızlıktan yıkılacak hâle getirsem de benim olsun zihniyeti boktandır.
Ve bir gün evren seni sana göstermek için böyle oyunlar oynar.

Tekrar diyorum, benim ülkem boka batmışken bana ne kudüs'ten. Şu rezalet temizlenmeden başkasının sorunuyla ilgilenmeye yüzümüz yok. Aklınızı başınıza devşirin.
görsel
ABD DEN ÖNCE BAZILARININ BAŞKENT KABUL ETTiĞi iSRAiL KENTi.
türkiyenin başka derdi yokmuş gibi hakkında horozlandigi şehir. önce kendi kıçınızı toparlayin
Arabistan'ın oralarda bir kent; hiç derdim değil.
Filistin’in baskentidir.
kudüsü arap meselesi yapan gerizekalılar gelmiş yine.

aynen arapları ilgilendirir bize ne dimi.
tarih boyunca birçok dini, siyasi olayın merkezinde kalmış, tarihi bir şehir. sahip olduğu geçmiş ile arkeologları heyecanlandıran bir şehir olmaya devam ediyor.
https://youtu.be/BupfueDPIgQ

Bir Erol mütercimler yorumu. Dinlemenizi tavsiye ederim.
çöl, çorak, sikindirik bir şehir işte. bunda feryat figan ne diye anlamış değilim.
görsel
müslümanların kudüsü, mahmut abbas için yada filistinli arapların memleketinin filistin meselesi için savunduğumuz filan yok. islam alemi için mescidi aksa yani beytül makdis hz. ademden (a.s.) beri kutsal bir mekandır. hatta yahudilik ve hristiyanlık için dahi kutsaldır. fakat son din gönderildikten sonra islamın hak din olduğunu bildikleri halde islama ilk günden itibaren düşman kesilen yahudilerin tezgahıyla dinimizin şiarından (işaretlerinden) kabul edilen bir mescide neden namahrem eli değsin ki ? niçin senelerdir kapatılsın ?mescit yıkılıp niye yerine siyon mabedi yapılsın ki ? biz müslümanlar niye göz göre göre buna göz yumalım, susalım ve ses çıkartmayalım ki ? ve kudüs neden düşman çizmesi altında ezilsin ki ? bizim davamız arap davası değil ki ? sultan selahaddin eyyubi arap değildi. kudüsü alana dek hayatı boyunca yüzü hiç gülmedi hiç..biz eğer kutsalımızı müdafa dahi edemeyeceksek neden yaşıyoruz ki ?

ya şimdi ? müslüman geçinen bazı zavallılar kalkıp kendi devletine ve milletine sahip çıkmaktan aciz kukla tanınmamış sözde bir devlet başkanının ağzından yumurtladığı densizce edepsiz ve pervasızca söylediği sözü bizim önümüze koyup fikrimizi çelmeye uğraşır ki ? mekke medine istanbul ankara ne kadar önemliyse işte kudüs de o kadar önemli. kudüs düşerse istanbulu da kaybedersiniz ahmak kafalılar. kudüs ele geçerse istanbul türklerin elinden alınır. aymazlığınız had safhada. uyanın artık uyumayın. işin ucunda istanbul var ankara var..
Islamcılar agliyor
Gozü yasli Trump
Cakiyor
Gözü yaslı
Ummet aglıyor
Gözü yaslı
Isaril zikiyor...
Gözu yaslı
Puhahaha
Ulan siz Ayaosofyayi ibadete acıcaz derken
Adamlar
Mescidi aksayı Havra ibafetine acıcacklar...
güncel Önemli Başlıklar