1. 1.
  malezya nın başkenti, formula 1 in bir ayagının yapıldıgı yer,dünyanın en yüksek ikiz kulelerinin bulundugu mekan sanıyorsam.adı da petronas kuleleriydi.
  2 ... pink floyd
 2. 2.
  (bkz: petronas towers)
  ... ottomanuel
 3. 3.
  ismi Kelang ve Gombak nehirlerinden hareketle konmus olup, camurlu nehir agzi anlamina gelmektedir.Ayrıca can ve mal güvenliğinin de %0 olduğu şehirdir.
  ... meseodunu
 4. 4.
  malezya'nın başkenti ve en kalabalık şehri. 1857'de kurulmuş. kısaltması da kl imiş.
  1 ... oscarheykelcigi
 5. 5.
  şehir planlamacılığının gözlerimi kamaştırdığı, başta petronas ikiz kuleleri olmak üzere gökdelenleri ile new york u andıran, malezya nın başkenti. nüfusun çoğunluğunu malezyalı müslümanlar oluşturmaktadır ancak çinliler, hintliler ve afrika kökenli vatandaşların oranıda yadsınamayacak düzeyde yüksektir.
  sokaklar genelde pis kokmaktadır, insanlarında geneli pistir. hijyene meraklı dostlarıma tavsiyem bu huylarından kısa süreliğine vazgeçmeleridir.
  bilgilerin devamı malezya nın devamını gezdikçe tarafımca sözlüğe aktarılacaktır.
  ... forevergreencrocodiles
 6. 6.
  gidip görülmesi gereken yerlerden.
  ... darah hitam
 7. 7.
  zengini hayvan gibi varlıklı, fakiri çok fakir... ama herkesin yüzü gülüyor! havaalanından şehir merkezine inmeye çalışırken hiç tanımadığın bir insanın yanında karısı varken seni arabasına davet etmesi, biraz çekinerek de olsa beleşe araba ayarlamanın mutluğuğuyla araca çöreklenmek, o esnada yeni çıkan the black eyed peas albümünü onlara hediye etmek, ilk defa duyulan don't stop the party isimli hit eşliğinde fıttırmak. adamın işletmeci çıkması ve mekanına davet etmesi. inanılmaz güzel bir mekanda taş gibi kızlara rastlayıp başın bağlı olduğu olduğu için hiç kimseye yanaşamamak. dj kabinindeki kızı görünce alkolünde etkisiyle kafayı yemek... ilik gibi kızı ladyboy sanmak. benim için kuala lumpur budur, en sığ gezi yazımın konusudur. *

  --spoiler--
  bahse konu hatun, sahne ismi ise dj gig:
  kuala lumpur

  --spoiler--
  ... falkenheim
 8. 8.
  eğer ki başbakan yalan söylemiyorsa şu anda kazlıçeşme mitingindedir.
  2 ... zihinkrizi
 9. 9.
  kuala lumpurdur.
  ... izzettin keykavus
 10. 10.
  malezyanın en güzel ama en pahalı şehridir.
  ... monte1923