1. 1.
  kriminoloji uzmanı.

  (bkz: kriminoloji)
  ... sıpa
 2. 2.
  suçluların kabusu olan bir çok uzmanının zamanla oluşacak olan mükemmel suçu yaratma saplantılarını hissetmeye başladıkları için gücün aydınlık tarafından karanlığın en dibine düşebilecekleri mesleki oluşum. mesleğe çaylak olarak başladığınızda chat odalarında ava çıkacağınız ilerleyen dönemlerde ise dünyanın dört bir yanından çağrılıp suç ve suçlu ile ilgili rapor düzenleyebileceğiniz, hiç bir işte duyamayacağınız heyecan ve korkuyu hissedebileceğiniz, kendinizi güvene alma paranoyasına kapılarak yastık altında silah yatak dibinde katana ile yatma takıntısına sebep verebilecek iş. diğer insanlara nasıl para kazandığınızı * anlattığınızda ön yargılar sebebiyle dexter morgan muamelesi görebileceğiniz, dışarıda aşırı şen şakrak iken en boktan ortamlara girebileceğinizi bildiğiniz, "doktor bayıltan" otopsilerde başlangıçta büyük yıkıma uğrayacağınız, hiyerarşik olarak en üstlerde yer almanızı sağlayan halt, viktimolog'un büyük abisi.

  ayrıca türkiye'de doğan görünümlü şahinler'in yani haketmeyen kimselerin kpss sınavı sonuçlarına bakılarak * icra ettikleri ve de bu sebeple her daim çuvallamaya mahkum unholly adalet savunucuları.

  bu işe bu şarkı yakışır:
  https://video.uludagsozluk.com/v/kriminolog-60676/

  ... falkenheim
 3. 3.
  dan brown 'dijital kale' romanındaki başkarakterlerlerden birinin mesleği. eğer sayılarla aranız iyiyse insana bi kat fazla ilgi uyandırır kanımca.
  ... absolute nonsense