bugün

hastalıktır. bi b*k olmayacağını bile bile her sene denediğimiz, sınavdır.
ama yine de girmeliyizdir. hastalık işte hastalık.
Eziyet, düzeltilmesi gereken büyük bir hata, sistemin çok sayıda yanlışlarından birisi.
(bkz: genel yetenek genel kültür)
girip girmemekte tereddüt ettiğim, devletimizin güzide sınavlarından bir tanesi.
bizi yapmalarına 9 gün kalan sınavdır.
B grubuna giricekler için özellikle sayısalcılar için konuşuyorum dershanelerin para tuzağına yardım eden sınav. kaç yaşına geldik hala sınav.dilediğiniz kadar okul okudum hala okurum hala sınavdayım. sonumuz selamet artık derken bir baraj bunuda geçeriz bir baraj daha .magdem bir boka yaratmıcaksın okulunu bizi ne maratona sürgün ediyorsun denilebilecek devletin memurluk sınavı...
Yaklaştıkça sivilceleri arttıran sınav.
* (bkz: allahım sana geliyorum)
(bkz: beyin bedava) bakalım bizde nasiplenmişiz mi.
ilişki bitiren sınav. nasıl olur demeyin. siz hiç sevgilinizden 6 ay boyunca telefon beklediniz mi? ya da bir hafta boyunca hiç görüşmemenize rağmen, sevgiliniz yanınıza geldiğinde sizi öpmek yerine sınav kitapçığını açıp cevapları kontrol etti mi? ya da gün boyu konuşmadığınız bir günün sonunda (ki her gün böyle oluyor)hevesli hevesli bir şeyler anlatırken, arkadan sayfa çevirme sesleri duydunuz mu? sevgilinden seni seviyorum demesini beklerken "şu dönem hayatımda en önemli şey bu sınav" lafını duydunuz mu? görüşmek için dakikaları saydınız mı? saymadınız mı? o zaman siz kpss'nin gazabına dolaylı yoldan uğramamışsınız ve ne kadar önemli bir sınav olduğundan haberiniz yoktur demektir.
hukuk konusunda ayrıntı sormasıyla bıktırandır.
(bkz: diğerleri sanki ayrıntı değil)
şu sıcaklarda gezip tozmak varken evin nemli ve puslu havasını solumak zorunda bırakan illet bir sınavdır. yeni baştan lise bilgilerini tekrar etmenin ne anlamı var şimdi, ya da memur olacak kişiye G20 nin şu sene hangi ülkede toplandığını sormanın ne anlamı var, banane ulan banane isterlerse gitsinler keranede buluşsunlar. Sırf bu yüzden ALES gönlümde daha çok taht kurmuştur. Yalnız bişeyi farkettim mühendislik okuduğum halde 2 senedir alakasız bir sınava bile olsa gidip başvurasımın geldiği bir noktaya gelmişim. (bkz: herşeyden medet ummak)
yarın yapılacak illet sınav. herkese başarılar dileyemiyorum ; çünkü bir kısmımızın eleneceği belli olan sınav.

sınavdan sonra gelen edit: bir kısmının gerçekten eleneceğini bilmiyormusunuz da eksiliyorsunuz kardeşim.
herkese başarılar diliyorum, ben de gireceğim için çok ihtiyacınız olacak.
yarın gireceğim sınav. bugün kalktım erkenden okulumun yerine de gidip baktım. içim rahat artık. girmesemde olur. *
(bkz: kpss 2010)
baymış şeydir. ne zaman görsem sıkıntı basıyor. bunların yarın ve pazar günü gireceğim sınav ile alakası kesinlikle yoktur. gireceği kesin de ne kadar gireceğini göreceğiz bakalım.
bugünden hafızaya atmaya başladım. yarın hamallık yapmıycam. beyin bedava çünkü.
bedava yaa. neden hamallık yapıyım.
sigortası olsun yeter maaşa gerek bile yok diye giriyorum.
yarın iki tane hem de.
10 numara geçmesini diliyorum.
yarışmacı arkadaşlara başarılar diliyorum.
oran yayınları sayesinde az buçuk sahip olduğumuz çalışma isteğini de kaybederek girilen sınav.

ulan bir kitap yapıyorsun , bari kontrol et...20 tl den ucuz etin yahnisi misali.soruyu sorup konuyu sonra anlatır , soruyla konu uyuşmaz , cevabı kendi konusuyla çelişir vesaire...

o değil de beklediğimden zor olacak herhalde.

ilk 2 saatte bozulan moralimi , son saatteki ingilizce testiyle düzeltir çıkarım arkadaş.

herkese başarılar.kimimiz "baş" kısmında kalacak olsak da...
yarın bir yenisi yapılacaktır. gireceklere başarılar dilediğimiz sınavdır.
yarın benim de dahil olduğum birçok kişinin hayat akışını belirleyecek sınavdır. herkese başarılar. polislik için yeterli puanı alayım yeter. öğretmenliği çoktan unuttuk, doğuda polise ihtiyaç var.
iki oturum arasında 3 saat boşluk vardır. 3 saat bu sıcakta ne yapılır kara kara düşünülmektedir.
2008 de günde ortalama 10 saatimi verip sonucunda artık rahat bir hayat yaşayacağımı düşündüğüm ancak daha sonra tekrar girmek zorunda kaldığım, insanı insanlıktan çıkaran, askerlik gibi yıpratan sınav.
yeni hayallere yelken açacak sınavdır. gelecek yılın planları daha sınava girmeden yapılıyordur.