bugün

bu sene okula başlayacak yaşa gelmiş bir kız çocuğu sahibi akrabalarımı bile -çalışmayacak olsalar da- kpss kitapları almaya itmiş sınavdır.
pazar günü 9.30 da başlayıp 11.30 da bitecek olan sınav.
şahsımın katılım göstereceği sınavdır. kayıt esnasında 50 yaşındaki amcaları gördüm siz napıyodunuz orda sahi ? yine birileri kazan(dırıl)acak biz böyle bakakalacaz.
onlisans ve orta ogretim sinavlarina en az 300 bin kisi dalgasina giriyor, hic bir bilgisi yok sifir bilgiyle basvuru yapmis, sebep belli:

"wala gardaş fötöcüleri almışlar boşluğ olacağ, çoğ kişi alinacağ şonsımızı deneyelim" mantiginda olan ve çoğu genç olmayan kisiler bunlar, gerci hafife almamak lazim artik , bu 90 puan alanlari eleyip 50 puanla mustesarliga oraya buraya memur yapilanlari gordukce adamin ne diye sinava atladigini anliyoruz.
açıklanmış.
Keşke açıklanmasaydı.
Kamu alımları durdurulmuştu gençler. Bilginize.
Siteye girmiyor lan, bir çıkış yapın oğlum. Hatıra fotoğrafı mı çekiyorsunuz.

Teselli Editi: çalışmamıştım zaten.
öncesinde televizyona çıkıp kamuya alımlarda cimri davranılacağını hatta memur alımlarının dondurulduğunu açıklamış akp'li bakanla akılda kalmış sınav, fetö darbe girişimi sonrası ilk kpss sınavıydı bu. bakanda bu tip açıklamanın adayların performaslarını etkileyeceğini düşünemeyecek kadar saf değildi. ne muhalefetten, ne halktan kimse çıkıp iki çift laf etmedi.

(bkz: mehmet müezzinoğlu)
4 arkadaşımda 80 üstü aldı. Geçen yıl çalışmamıştı eşekler. Yoksa geçen yılda alırlardı. Bizim sınıfın zeki olduğunu biliyodum zaten.
Parasini yatirip girmeyi unuttugum sinavdir.
Sevdigim bir arkadaşımın güzel bir puan aldığı ve atanma hayallerini güçlendirigi sinav.
ösym'nin bu sene biz önlisans katılımcılarına büyük bir zevkle kazık attığı sınavdır.

sen kalk aylarca sınava hazırlan geçmiş dönem bütün soruları alt üst et karşına fi tarihinden kalma soru kalıplarıyla çıksınlar. ooo efenim ne de güzel soru kalıpları bulmuşsunuz böyle dememek içten değildi gerçekten. nitekim olan oldu. alımı az olan bir bölümde aldığım puanla hatta kötü de sayılmayan bir puanla hiçbir halt çıkmayacak. kaldı ki ekonomi bakanları bilmem ne bakanları kalkıp sınavdan bir gün önce personel alımlarında tasarrufa gideceğiz dediği an hayallerimiz suya düşmüştü zaten. o psikolojiyle girdiğimiz bir sınavdan kocaman bir gol yedik. onca ay çöpe gitti sanıyorum. önümüzdeki maçlara bakacağız artık.
branş siralamasinda hata oldugunu dusunen binlerce ogrenci osym ye itirazda bulundu..