bugün

Sedef, egzama, astım gibi birçok hastalığın tedavisinde kullanılan, yan etkileri fazla olan bir hormon takviyesi. Kortizoldan farklıdır.
Bir olumsuzluğu tedavi edip başka olumsuzluklara meydan vermesi bakımından rouccutaine ile benzer.

Kortizonlu ilâç tedavisi görenler kilo alırlar, vücutları ödem/su toplar. diyabet riski doğurur. Bağışıklık sistemini baskıladığı için vücut mikrobik hastalıklara açık hale gelir.

Erken doğan bebeklere de gelişim için kortizon tedavisi uygulanır.
100 yılın mucizesidir..teşhis tanı ve tedavi amaçlı kullanılır..
Adrenal bezesinin strese karşı salgıladığı bir hormondur. Steroid homonudur. ilaç olarak kullanıldığında, enflamasyon, ağrı ve şişliğe karşı etkilidir.
En büyük yaramdır. Ne olduğunu bilmeden doktor verdi. Normalde çok sıska bir kız iken orantısız kilo almamı sağlayan iğrenç ilaç.
inanma, kilo aldıracak.
Yüz felci için bana yazılan tedavi. Nedir ne değildir hiç bilmiyorum.
Gebermek üzere değilseniz mümkün mertebe kullanmamak gerekir.kısaca vücudun “regedit”leri ile oynayan kimyasallardır.
çok zaman kortizolla karıştırılan hormondur. vücudun ürettiği kortizon iken dışarıdan ilaç şeklinde verilen kortizoldür. steroid türü katojenik bir hormondur. genelde kaç ya da yakala hormonudur. vücudun ağır ve tehlikeli işler esnasında salgıladığı bütün mekanizmayı hazır asker kıvamına getiren aslan parçası gibi bir hormondur da.
dışarıdan alınan ilaçlar kortizollü ilaçlardır. vücuttu su tutma ve yağlandırma özelliğine müteakip kortizol alırken tuzlu ve şekerli beslenildiği takdirde basketbol topuna dönüşmek işten bile değildir. özellikle yüzünüz ay parçasına dönüşür ve ablak bir ifade ile hayatınıza devam edersiniz.
aldırdığı kiloları vermek o kadar da kolay değildir. o yüzden kortizollü ilaçları güçlü bir tuz ve şeker perhiz ile kullanmak kendinize yapılabilecek en büyük iyiliktir.
bir de eklem sakatlıklarında alınan kortizol zannedilenin aksine tedavi etmez iltihaplanmayı önler. ağrı hissetmediğiniz için siz onu iyileşti zanneder üzerine yüklenir de yüklenirsiniz. sonuç ne mi olur ?
etkisi geçtikten sonra sığır gibi böğürür sakatlığın bulunduğu bölgeyi perte çıkartırsınız. psikolojinizin amına koyabilir bir müddet sonra kendinizi internette acısız intihar yollarını araştırırken bulabilirsiniz kortizollu ilaçlar yüzünden.
la milyon tane yan etkisi var mümkün oldukça kortizollü ilaçlardan uzak durmak gerekir.
sedef ve egzama tedavisinde kullanılan madde.
seboroik dermatit yüzünden advantan diye bir krem verdi doktor bu maddeyi ihtiva ediyormuş. uzun kullanımlarda yüzün derisini incelttiği söyleniyor ama namussuz kesin çözüm, 3 saatte ne kızarıklık kalıyor ne kuruluk.
iştahı gerçekten çok açan nefretlik bi madde. astım ilacında bulunmasa yanına yaklaşmam da işte. nolur gidin kilolar, nolur!
Ben size bedava hidrojen peroksit dilusyonu hazirlayabilirim, evet.
Kac para bilmiyorum ama degmez.

Kortizon da bir cesit hormondur. Sentetik versiyonlari hidrokortizon olarak gecer.
romatolojik bir rahatsızlığı yada adrenal yetmezliği olabilecek yazardır. günlük maximum doz 80mg dır diye biliyorum. yazarın kilosunun ne olduğunu net bilemeyiz.

uzun süreli kullanımlarının yanında takipsiz iseniz cushingoid görünüm oluşturabilir. (bkz: cushingoid görünüm)
yazar 44 kilodur. kortizon kullanımını takiben 4 kilo da vermiştir. doktorunu dinleyip tuzsuz bir diet uygulayan bir kanser hastasıdır. ezbere tıbbi verilerinizi hasta bazında paylaşın ki saygı duyalım uzmanlığınıza.

--spoiler--
kilo aldırır. tuzlu şekerli yerseniz bal gibi kilo aldırır. ayrıca kilogram başına 1 mg alındığına göre yazar 80 kilodur. buda benden hediye olsun. *
--spoiler--
hayvan gibi kilo aldırır siz ne diyorsunuz? lise sonda 55-60 kilo iken bu ilaç tedavisi yüzünden 75-80 kilo oldum. daha sonra kiloları veremedim şimdi 90 kiloyum. içim şişti resmen.
Kilo aldırır. Tuzlu şekerli yerseniz bal gibi kilo aldırır. Ayrıca kilogram başına 1 mg alındığına göre yazar 80 kilodur. Buda benden hediye olsun. *
günde 80 mg olarak kullandığımdır.
dayanılmaz ağrılar dışında, kilo aldırmıyor oluşu doğanın bana adeta bir hediyesi sanırım.
bu ilacı kullanıp karizmasını koruyabilen yegane kişi için; (bkz: che guevera)
sezen aksunun yıllarca kullandığı tedavi yöntemi. şişiyorsunuz ama asla kg olarak ifade edilmiyor. vücut bir şekilde şişiyor, su topluyor.
Tedavi mi yoksa illet mi bir türlü karar verilemeyen hormon.

Cildinizi çatır çatır çatlatıyor, davul gibi oluyorsunuz, eliniz ayağınız su topluyor, aldığınız yağlar erimiyor, gözleriniz kuruyor, iç dokularınız hasar görmeye başlıyor.

ilaç olarak kullananlar bir yandan dua ederken bir yandan lanet ediyor.
şu an 40 miligram olarak kullandığım hormon. yavaş yavaş azaltılır fakat benim doktorum gibi psiko bir doktorunuz varsa hemen dozu yarılamaya kalkar ve sıkıntılarınız geri gelir. sonrada o doktorsa ben cerrahım diyerek dozu kafanızdan ayarlarsınız.
kortizon kullaniminda sismanlamamak icin tuzu sifir almak gerekir
durduk yere şişmanlamanıza neden olabilir, sinirleri tahrip eder her daim açsınızdır kendinizi frenlemekte zor iştir bu ilaçları kullanırken.
asıl adı kortizoldur.
Böbrek üstü bezinin kabuk bölgesince salgılanan, iltihaplanma önleyici özellikleri olan hormondur.